Skocz do zawartości
Damian_RastMan

Przymusowa prolongata w AZ?

Polecane posty

Witam, otóż jestem użytkownikiem AZ od kilku lat, miałem u nich 2domeny przed 2014(0zł, bez przedłużania) i 2 domeny od 2016 (domena A od 13.02.2016 do 12.02.2017 i domena B od 10.01.2017 również jeszcze nie przedłużane.) 2lata temu zgodnie z regulaminem domen przedłużać nie musiałem, dzisiaj chcąc wykonać transfer domeny B na inny hosting zauważyłem, że regulamin promocji w 2016r sie zmienił i jest w nim mowa o obowiązku przedłużenia. Z domeną B nie byłoby problemu bo i tak mam zamiar zapłacić cenę standardowej rejestracji i ją przenieść natomiast domena A nie została przedłużona do dziś, a az.pl nie wysłało do mnie w związku z tym żadnych informacji i upomnień. Czy mam się czego obawiać? Czy ktoś był w podobej sytuacji? Oraz, czy dobrze zinterpretowałem regulaminy promocji po 2015r? Ponieważ nie ufam sobie na 100% w tej kwestii.

Edytowano przez Damian_RastMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian_RastMan - nie wymagamy prolongaty w żadnej z promocji domenowych, z wyjątkiem sytuacji gdy chcesz domenę za 0 zł wytransferować do innego operatora. Jeżeli domena jest zarejestrowana bez promocji - transfer będzie dla Ciebie możliwy.

 

Co do domeny A - każdorazowo wysyłamy na adres email notyfikacje o wygasających usługach (kilkukrotnie), być może wpadły one u Ciebie do spamu. Najlepiej w tej sytuacji zgłosić się do naszego BOKu i podać nazwę domeny. Konsultanci sprawdzą to dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź:) Proszę mi jeszcze tylko napisać, czy w przypadku transferu domeny, powinienem wcześniej uiścić opłatę równą różnicy standardowej ceny oraz ceny promocyjnej, czyli w przypadku .pl powinno to być ~13zł, tak? Oraz jak wygląda inicjacja takiego zabiegu? Czy ja wypełniam wniosek o uzyskanie kodu authinfo, państwo wysyłają mi nr konta i kwotę do opłacenia, a po zaksięgowaniu przelewu otrzymuję kod, czy może jakoś inaczej?

Edytowano przez Damian_RastMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku musiałbyś odnowić domenę o kolejny rok w cenie standardowej - domena będzie ważna przez 2 lata, a po transferze zostanie zachowany okres ważności. Dlaczego tak jest? Związane jest to z samą specyfiką działania domen, gdyż po aktywacji adresu (w promocji lub bez promocji) każda kolejna operacja musi być prolongatą domeny na kolejny rok.

Sama procedura jest prosta - prześlij do naszego biura obsługi autoryzowaną prośbę o wygenerowanie nowego zamówienia na odnowienie domeny - https://pomoc.az.pl/kontakt/. Po opłaceniu usługi na kolejny rok prześlij wniosek w wersji elektronicznej (skan bądź zdjęcie). Wniosek możesz pobrać ze strony naszej dokumentacji https://pomoc.az.pl/kategorie/wniosek-o-wydanie-kodu-authinfo/ .

 

Po uzyskaniu wniosku kod otrzymasz mailem na adres podany przy rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×