Skocz do zawartości
sreg

Streaming do Intranetu

Polecane posty

Dzień dobry,

 

mam pytanie czy macie jakiś pomysł lub doświadczenie jak w szybki i prosty sposób przygotować transmisje live w sieci Intranetowej?

 

Ja z tego co się zorientowałem są dwie metody:

1. Nadaję z zewnątrz i na zewnątrz osadzam serwer, oglądający łączy się poprzez swoją sieć firmową i jeżeli na firewall są odpowiednie reguły to może obejrzeć live. Niemniej zagrożeniem jest fakt iż w momencie kiedy np. 500 osób będzie chciało równocześnie oglądać streaming, a punkt łączący Internet z Intranetem może mieć na tyle wąskie gardło iż taka ilość oglądających zablokuje całkowicie ruch z sieci firmowej do Internetu.

 

2. Uruchamiam wewnątrz firmy na ich serwerach aplikację np. wowza i streaming realizuje wewnątrz sieci Intranet. Rozwiązanie z reguły będzie wymagało długiego czasu na wdrożenie i przebrnięcie przez wszystkie firmowe procedury - czyli nie da się odpalić z dnia nadzień, a i koszty będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku punktu pierwszego.

 

Czy coś innego Wam przychodzi do głowy?

 

Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy Ci postawić serwer w intranecie i wystawić to po RTMP na Nginxie użytkownikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam doświadczenie, choć po twoim adresie widzę, że również je posiadasz.

Są co najmniej dwie możliwości realizacji, obie uzależnione od konfiguracji sieci intranetowej.

 

Jak chcesz to ci taką intranetową usługę spróbuje zrealizować (więcej szczegółów) dosyć tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nesti - Nginxi wystarczy pytanie ilu użytkowników przyjmie serwer zakładając, że sieć firmowa jest 1Gb.

 

TomaszG - napisz mi proszę na priva, jakich szczegółów potrzebujesz oraz przykładowe ceny no i chociażby jakieś założenie do tego co proponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz już tego transkodował, bo gotowy stream leci z internetu. Lokalnie leci już z nginxa, a to jaki będzie bitrate to już inna sprawa, dlatego nie odpowiem Ci ile użytkowników uciągnie ten intranet. Sam nginx nawet na 1 rdzeniu xeona obsłuży 2000 użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a sieć - co z nią. Czy wąskim gardłem nie będzie lokalna sieć 1Gb czyli do serwera z nginx maksymalnie podłączy się niewielka ilość osób w tym samym momencie po czym sieć padnie? Czy dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez 1Gb? Ograniczać Cię będzie raczej port w serwerze. Weź podziel sobie bitrate przez 1Gbit i będziesz wiedział ile osób obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zakładając, że to będzie to 2Mb czyli 500 osób. W dużych firmach to trochę mało :(. Średnio jest około 1000-1500 użytkowników.

 

Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zakładając, że to będzie to 2Mb czyli 500 osób. W dużych firmach to trochę mało :(. Średnio jest około 1000-1500 użytkowników.

 

Sebastian

Agregacja łącza ew karta na SFP 10Gbit czy to nie jest aż tak proste jak mi się wydaje?

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafi napiszesz coś więcej o multicast? Jak Ty to widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×