Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

SMS Spam? web-online.pl

Polecane posty

Gość

Witam.

Może ktoś się wypowie na temat firmy web-online.pl

Czy wysyłane przez nich smsy o poniższych treściach to zwykły spam?

 

I czy to podlega pod:

Art. 241. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.

2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

Treść smsów:

Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny mojadomena.com.pl jest w trakcie 14-dniowego okresu wygasania rezerwacji. W celu rejestracji domeny prosimy o pilny kontakt pod nr 22 270 65 10 (infolinia 801066396) kom 576 625 000. Z pozdrowieniami, Web-Online.pl

Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny mojadomena.com.pl jest w trakcie 1-dniowego okresu wygasania rezerwacji. W celu rejestracji domeny prosimy o pilny kontakt pod nr 22 270 65 10 (infolinia 801066396) kom 576 625 000. Z pozdrowieniami, Web-Online.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam to niezamówiona informacja handlowa.

A to wygląda na jak najbardziej zamówioną informację wynikającą z umowy o rezerwację domeny.

 

Pytanie tylko, czy zamówionej przez posiadacza tego numeru telefonu, bo może ktoś się po prostu pomylił przy wypełnianiu formularza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Dokładne info znajdziesz tutaj:

https://niebezpiecznik.pl/post/masz-domene-uwazaj-na-sms-y-od-firmy-domeny365-eu/

 

W wielkim skrócie:

Jest to jedna z firm, która widząc że posiadasz domenę mojadomena.pl zgłasza do rejestracji nazwę mojdomena.com.pl i "proponuje" Ci jej wykupienie. Prawnie nie jest to oszustwo, dlatego ten proceder działa w najlepsze. Jeśli nie interesuje Cie takie rozszerzenie to olej temat albo poczekaj aż rezerwacja się skończy i zarejestruj ją gdzie indziej. Niestety ale dużo osób się nacina na takie "oferty", a rejestratorzy czy NASK nie bardzo mogą z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz u nich domenę i ona wygasa to nie? Na pewno zgodziłeś się na powiadomienia o wygaszaniu usług emailem i telefonem, pewnie możesz ustawić to w panelu użytkownika nawet. Dla mnie tego typu powiadomienia to coś normalnego w firmach i szczerze mówiąc jak nie ma chociaż informacji mailem o wygasaniu usługi to jestem niemiło rozczarowany bo łatwo przegapić termin płatności jeśli płaci się raz do roku.

 

Można by to trochę traktować jako próba oszustwa/naciągnięcia w momencie jeśli w tej firmie nie masz żadnej domeny wygasającej, a podana nie jest Twoja lub jest ale dostajesz błędne informacje o jej wygaśnięciu. W tedy może i to pod jakiś paragraf podlega, ale bardziej zdroworozsądkowo byłoby skontaktować się z tą firmą w tej sprawie, możliwe że ktoś podał błędny numer i omyłkowo wysyłają smsy do Ciebie, albo mają jakiś błąd w systemie i dostajesz błędne powiadomienie.

Myślę, że próba załatwienia tego normalnie jak człowiek kontaktując się z tą firmą w celu wyjaśnienia sytuacji byłaby najbardziej odpowiednia w tym momencie, a nie od razu budowanie okrętów wojennych tym bardziej, że tam też pracują ludzie i mogło dojść do jakiejś pomyłki.

 

PS. Jeśli to Twoja domena i wygasa, myślę że jak zadzwonisz do nich to będziesz mógł wyłączyć powiadomienia sms jeśli nie ma takiej możliwości w panelu/ustawieniach konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moja firma nie ma i nie miała nigdy nic w web-online.pl.

 

Posiadamy domenę mojadomena.pl a sms przychodzi na publicznie dostępny numer kontaktowy.

Dla mnie to spam wprowadzający w błąd. Łatwo przegapić że do nazwy podczepiono com.pl i można się naciąć na wykup drugiej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja firma nie ma i nie miała nigdy nic w web-online.pl.

 

Posiadamy domenę mojadomena.pl a sms przychodzi na publicznie dostępny numer kontaktowy.

Dla mnie to spam wprowadzający w błąd. Łatwo przegapić że do nazwy podczepiono com.pl i można się naciąć na wykup drugiej domeny.

 

W takim wypadku podlega to pod artykuł podany pierwszym poście. To że telefon czy adres email jest dostępny publicznie, nie jest jednoznaczne z możliwością wysyłania ofert handlowej czym moim zdaniem są te smsy. Najlepiej dopytać się jeszcze prawnika.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Spam to niezamówiona informacja handlowa.

A to wygląda na jak najbardziej zamówioną informację wynikającą z umowy o rezerwację domeny.

 

Pytanie tylko, czy zamówionej przez posiadacza tego numeru telefonu, bo może ktoś się po prostu pomylił przy wypełnianiu formularza?

 

Kolega dostał od nich smsa że domena wygasła. Nie zna tej firmy a domenę swoję (.com) ma w nazwa.pl.

Okazało się że wysyłają SMSa o domenie z końcówką .pl że wygasa i trzeba się skontaktować w celu jej przedłużenia.

 

Nic nie było zamawiane u nich a dane pobrali z whois i się kontaktują na ich podstawie - takie moje zdanie.

 

 

Edit:

 

screen

 

screenshot2017-03-02-16-48-07_58b83f3f0e

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znany temat, kilku moich klientów, jak i znajomych również otrzymało podobne wiadomości x czasu temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×