Skocz do zawartości
kawasaki

Zamiennik dla OWNCLOUD

Polecane posty

Witam,

Szukam jakiegoś zamiennika pod linuxa za owncloud - ma działać to jako dysk internetowy do przesyłania sporej ilości zdjęć i danych.Owncloud najzwyczajniej mi się znudził, do tego jakoś dziwnie u mnie to działa, często znajomym wywala błędy przy wgrywaniu większych plików i po prostu chce wypróbować coś nowego.Polecacie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Seafile. W wersji PRO jest darmowy do 3 użytkowników. Wersja Community - darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegoś zamiennika pod linuxa za owncloud - ma działać to jako dysk internetowy do przesyłania sporej ilości zdjęć i danych.Owncloud najzwyczajniej mi się znudził, do tego jakoś dziwnie u mnie to działa, często znajomym wywala błędy przy wgrywaniu większych plików i po prostu chce wypróbować coś nowego.Polecacie coś ?

Problem z konfiguracją po stronie skryptu lub serwera. owncloud jest genialny podobnie jak jego młodszy brat nextcloud. Niestety nie działa to na zasadzie że umieścisz na serwerze skrypt i ma działać, tak będzie działać ale do prawidłowego działania potrzeba odrobinę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich tych skryptów i tak warto używać jakiegoś storage obiektowego za kilka groszy per 1 GB i problem rozwiązany możesz ładować pliki do kilku petabajtów. Resztę skryptu nawet na przeciętnym hostingu można postawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pydio to kobyła, ale czasem jest potrzebne takie rozwiązanie. Poruszony tu temat jedynie spowodował że wdrożony został u nas nextcloud jako darmowy dodatek. Może 10GB to nie wiele ale może komuś tyle wystarczy. Przewidujemy zwiększenie powierzchni ale nie w tej chwili więc proszę tego postu nie traktować jako oferta tylko ciekawostka. Rejestracja jest darmowa: https://nc.sixwishlist.com/ Natomiast bardziej mnie interesuje łączenie kilku nextcloud na zasadzie zaufanych serwerów. Jak by ktoś chciał przetestować to niech da znać na PW ponieważ nie bawiłem się tym a na innym forum ten element został poruszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za podpowiedzi, wypróbuje tego nextcloud - wygląda prawie identycznie, a może lepiej u mnie będzie hulał - do tego u sixwishlist widze rejestrację na stronie, a to mi bardzo pomoże.
Fajnie, że ja też mogłem wprowadzić jakąś innowację do twojego serwisu, na pewno wielu osobom się to przyda!
Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×