Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PulseHost

Monitorowanie usług

Polecane posty

Witam,

 

Ostatnio potrzebowałem monitorowania usług i stron bez nagiosa i temu podobnych więc powstało coś na szybko. Jakby ktoś chciał potestować to zapraszam. Zaznaczam, że jest to wczesna wersja beta i wiele rzeczy może nie działać do końca oraz mogą pojawić się problemy z dostępnością związane z aktualizacją.

Na chwilę obecną wybór monitorowanych usług nie jest duży ale powoli dodaję nowe. Po chwilowych problemach z szybkością działania można się w końcu za to zabrać. Usługi monitorowane są z interwałem 1min z losowego serwera zlokalizowanego na chwilę obecną w różnych DC w Europie.

Gdyby ktoś był zainteresowany poważniejszymi testami proszę o PW to zwiększę tej osobie ilość monitorowanych usług.

 

http://pulsehost.net

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

demo login/pass jak chcesz żeby ktokolwiek rzucił na to okiem.. (skoro nawet screenshotów nie ma...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawanie loginu i hasła do demo mija się lekko z celem, gdy mamy dostawać informacje na maila o działaniu usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak rodzinka pozwoli to postaram się ogarnąć taka prezentację. W założeniu miało służyć tylko mi, ale gdy wpiąłem paru znajomych to uznałem, że może komuś innemu też się przyda więc pewne kwiatki na pewno są, ale postaram się je sukcesywnie eliminować.

 

 

login: demo@pulsehost.net

hasło: demopass

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm: nie skumalem ostatniej linijki Twojego posta.

Nie wiem czemu ale spodziewałem się krytyki i mieszania z błotem :-P sporo czasu poświęciłem żeby to sprawnie działało i lekarstwem okazał się redis który mocno odciąża php 'a który mimo wszystko do demonów prędkości nie należy. Core monitorujacy napisany w pythonie ale planuje przeskok na go. Wszystko odpalone w kontenerach docker i zarządzane przez ansible. Rewelacja z wdrażaniem. Póki co stoi na aruba cloud ale z czasem pewnie jeszcze coś się dorzuci

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie klikne. Nie zostawiam maili gdzie popadnie ani nie rejestruje się w ciemno gdziekolwiek.

 

@PulseHost: dzięki. sf 4TW ;)

 

 

Nie przesadzaj mail to nie nr telefonu.

 

Można mieć dwa maile jeden do spamu a drugi prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To uważaj z tą arubą :) Mam tam jeden VM pod zabbixa i często ma faile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie problemów nie zauważyłem zbyt dużych ale z czasem może pokusze się o coś w innej firmie żeby móc zrobić proxy. Nody jak wypadną to luz bo ważne żeby chociaż jeden działał.

Wszystko kwestia czy będzie dla kogo. Dla siebie i znajomych nie ma sensu aż tak skalowac, chyba tylko dla funu żeby poznać coś nowego.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Rozwiń delikatnie

 

Mam w DE postawionego zabbixa i czasami dostaję różne powiadomienia że moja usługa np. SSH nie śmiga. Wbijam w putty, sprawdzam loguje się poprawnie. Po 5-10 minutach albo czasami krócej że usługa już jest ok. Ok może coś czkawka czy coś, ale czasami dostaję hurtem 10-20 maili że serwer jest offline, który faktycznie jest online np. monitoruję serwer z DE (aruba), który jest w FR (aruba) i lecą maile że usługa niedostępna :)

 

Czasami się zdarza że wywali errory dla 5 serwerów jednocześnie. Są to sporadyczne przypadki i za 4zł nie oczekuję cudów, ale przy tym projekcie warto w coś zainwestować fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na testy aruba się sprawdza ze względu na ceny. Za te pieniądze nie ma opcji znalezienia chociażby vps micro ;-)

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Rozwiń delikatnie

 

I wykrakałem :)

Serwer padł i restart nie pomaga. Wg. panelu serwer jest online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg pulsehost jest online a w realu nie ? Czy wg panelu arubacloud ?

Jeśli pulsehost pokazuje zły status to prosiłbym o podanie w PW adresu IP i +/- czasu gdzie wystąpił FP to sobie przeglądne i postaram się wyciągnąć wnioski.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Aruby. Zarejestrowałem się u was, ale jeszcze nie testowałem na poważnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa :-) Ja odpukać póki co nie miałem takich sytuacji z Aruba - ale jak widzę to powoli chyba trzeba szukać czegoś jeszcze, a arube zostawić sobie na testy.

 

--

Edit:

 

Chodzi mi od dawna umożliwienie użytkownikom przesłania certyfikatów dla vpn tak by można było monitorować usługi w vpn'ie klienta. Z technicznego punktu widzenia jest to do zrobienia ale już wymaga nakładów finansowych dlatego zwracam się do Was z pytaniem czy taki feature jest w jakikolwiek sposób atrakcyjny ?

Edytowano przez PulseHost (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa :-) Ja odpukać póki co nie miałem takich sytuacji z Aruba - ale jak widzę to powoli chyba trzeba szukać czegoś jeszcze, a arube zostawić sobie na testy.

 

Wykrakałeś, vps w Czechach wariuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×