Skocz do zawartości
Deacon

Certyfikat SSL a dedykowany adres IP

Polecane posty

Od czego zależy że na niektórych współdzielonych hostingach można zainstalować certyfikat ssl bez dedykowanego IP a na niektórych nie? Mam aktualnie konto na jchost i dowiedziałem się, że generalnie potrzebny jest dedykowany adres IP. Mam certyfikat rapidssl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już większość firm stosuje SNI na swoich serwerach, na tych serwerach nie musisz zakupić dedykowanego adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz już większość firm stosuje SNI na swoich serwerach, na tych serwerach nie musisz zakupić dedykowanego adresu IP.

 

Co ciekawe nadal niektórzy "giganci" branży tacy jak linuxpl SNI nie wdrożyli, przynajmniej na pewno w części usług z której korzystali jeszcze do niedawna niektórzy moi klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze opcja, że niektóre firmy nie chcą się bawić w tłumaczenie klientom dlaczego ich super-za***isty certyfikat ssl nie działa na windows xp na IE albo na starej javie, która jest wymagana przez jakieś stare, bardzo ważne oprogramowanie... SNI rozwiązuje problem wymogu dedykowanego adresu IP ale w niektórych przypadkach albo nie da się uzyć nowszego oprogramowania po stronie klienta, albo klient stwierdza, że skoro zapłacił to musi działać wszędzie.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus Blackberry OS 7.1, które jeszcze można go znaleźć w 2-3 letnich smartfonach od nich (trochę firm nadal tego używa).

To wszystko oczywiście nisza, ale chyba częściej spotykana niż kombinacja XP + IE6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj ale niestety XP działa w wielu firmach/korporacjach i to nie do przeglądania internetu a po prostu do pracy. Wielu ludzi również ma tablety czy stare telefony. Może ten ostatni nie jest aż tak ważny ale własnie stare tablety potrafią zepsuć jeszcze humor kiedy klient powiadomi że ktoś chciała coś kupić z jego sklepu a tam błąd SSL. Zanim człowiek zada 100% "DO" okazuje się że to Tablet albo XP. Trzeba przeczekać może rok/dwa jak stare urządzenia będą obumierać albo uzbroić SSL o własny IP. Inna sprawa że wszystko zależy kto do czego taki certyfikat potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co ciekawe nadal niektórzy "giganci" branży tacy jak linuxpl SNI nie wdrożyli, przynajmniej na pewno w części usług z której korzystali jeszcze do niedawna niektórzy moi klienci.

Zgadza sie linuxpl na tym polu sie nie popisal, trzeba dokupiwac ip, mam tam konta i taka inwestycja nie oplaca mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×