Skocz do zawartości
filip_b

Certyfikat SSL EV - gdzie najsprawniej?

Polecane posty

Witam, to będzie mój pierwszy zakup certyfikatu SSL

 

Potrzebuję walidacji EV zielony pasek pod jedną domenę tj. z i bez www które firmy polecacie pytam o samego wydawcę certyfikatu (Comodo, Geotrust, Certum) jak i o dostawcę... CertyfikatySSL.pl czy co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filip, w ramach naszej oferty również dostarczamy certyfikaty typu EV, w cenie 499 zł/rok - https://home.pl/ssl#ev

 

Dodatkowym ułatwieniem do weryfikacji certyfikatu jest fakt, iż rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy (jest ona niezbędna do wydania certyfikatu) jest realizowana w języku polskim. Tym samym sam proces wydawania certyfikatu jest łatwiejszy, szybszy i bezstresowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie najtaniej ale za to najszybciej: https://certsimple.com/ - wydanie niemal jak przy tradycyjnym ssl z weryfikacją domeny.

 

A co do wydawców - raczej nie ma znaczenia, każdy (no może prócz StarCom - firefox ich chyba już wycofał albo wycofuje).

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież przy EV to i do 10 dni może trwać potwierdzenie firmy. Jeszcze może to od niego być uzależnione bo musi przesłać odpowiednie dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego podałem certsimple.com - projekt założony przez developera który był sfrustrowany czekaniem ponad tydzień na certyfikat GoDaddy EV. Jego projekt to obecnie jedyny pośrednik na rynku który weryfikuje twoje dane jeszcze przed zapłatą za certyfikat. Współpracują z DigiCert który przecież wydaje dla "największych". Panel fajnie wykonany, nie tylko RSA ale też ECC z generatora - to drobnostki ale projekt dobrze przygotowany. Oczywiście wychodzi trochę drożej ale nie trzeba się bawić w dokumenty i tydzień oczekiwania. Jedyny polski wystawca EV to Centrum. Chociaż nie wiem czy to zaleta bo szczerze mówiąc mam złe podejście do Unizeto (niektórzy pewnie kojarzą pewną głośną sprawę). Całkiem ciekawą ofertę Home ci tutaj przedstawiło (eh, polecam home ...), wystawca GeoTrust, polska weryfikacja (co nie jest standardem). Tylko jak to Home w kolejnym roku będzie drogo. Certyfikatyssl.pl - mają ten sam za 641 zł chyba bez zmiany w następnych latach (musisz sprawdzić). Wszystko zależy od tego gdzie zamierzasz używać ten certyfikat, czy chcesz zabezpieczyć jeden adres czy może więcej. Weryfikacja EV to trochę taka wiara w nic. W czasach darmowego letsencrypt ten wydawca wzbudza u mnie większe zaufanie niż entrust, starcom którzy już "swoje złe" na rynku zrobili. Poza sektorem bankowym któremu łatwiej tłumaczyć że ktoś jest na prawidłowej stronie i ładnego paska w niektórych przeglądarkach korzyści nie ma żadnych. Weryfikacja raczej nic sensowego nie dowodzi.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Tylko jak to Home w kolejnym roku będzie drogo.

 

Nie trzeba przedłużać ;)

Choć fakt sprawnie u nich ogarnia się certyfikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie, dodam tylko że liczę na polskojęzyczny proces weryfikacyjny gdyż o ile angielski czytam bez problemu tak w mowie już nie jest tak kolorowo :( Tylko Certum mi pozostaje?

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym ułatwieniem do weryfikacji certyfikatu jest fakt, iż rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy (jest ona niezbędna do wydania certyfikatu) jest realizowana w języku polskim. Tym samym sam proces wydawania certyfikatu jest łatwiejszy, szybszy i bezstresowy.

 

Czemu więc w całości dokumentacji (to jest kilka miejsc) zaznaczone jest wyraźnie, że weryfikacja telefoniczna jest w języku angielskim?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Braliśmy ostatnio 2 certyfikaty w Home i faktycznie jest weryfikacja w języku angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×