Skocz do zawartości
David73

Fakturowanie U Innej Firmy ?

Polecane posty

Jak jest z możliwością fakturowania hostingu u innej firmy ? czy jest taka możliwość aby inna firma wystawiała faktury na hosting ?

 

Załóżmy że sprzedawał bym hosting nie mając własnej firmy to czy firma zajmująca się hostingiem streamingu audio mogła by wystawiać F-VAT dla moich klientów ?

 

A drugie pytano to czy z każdego sprzedanego pakietu będę musiał się rozliczać ? czy tylko z tych pakietów na które wystawione zostaną F-VAT bo z reguły 1 na 10 klientów chce otrzymać F-VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest z możliwością fakturowania hostingu u innej firmy ? czy jest taka możliwość aby inna firma wystawiała faktury na hosting ?

A jaka jest w tym Twoja rola. Bo defacto firma, ktora wystawia FV jest podmiotem, ktory swiadczy usluge klientowi.

 

Załóżmy że sprzedawał bym hosting nie mając własnej firmy to czy firma zajmująca się hostingiem streamingu audio mogła by wystawiać F-VAT dla moich klientów ?

Stajesz sie wiec pracownikiem na czarno firmy wystawiajacej FV...

 

A drugie pytano to czy z każdego sprzedanego pakietu będę musiał się rozliczać ? czy tylko z tych pakietów na które wystawione zostaną F-VAT bo z reguły 1 na 10 klientów chce otrzymać F-VAT.

Podatki placisz od wszystkich przychodow. Czy wystawiasz FV czy paragon masz obowiazek rozliczenia sie z kazdego grosza.

 

Moja rada - daj sobie spokoj, biznes prowadzony na lewo szybko wyladuje na glebie i to bynajmniej nie telemarkiem, tylko prosto na morde... Wystarczy jeden niezadowolony klient (a beda tacy) i moze sprawic, ze caly interes wezmie w lep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można skrecić taki numer i w sumie wszystko może nawet prez jekiś czas działąć poprawnie ale osoba wystawiająca faltury musi być zaufana, tzn. siostra szwagier, ojciec czy coś w tym stylu. Nie jest to jednak legalne. i nie na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A drugie pytano to czy z każdego sprzedanego pakietu będę musiał się rozliczać ? czy tylko z tych pakietów na które wystawione zostaną F-VAT bo z reguły 1 na 10 klientów chce otrzymać F-VAT.

 

Każda sprzedaż powinna być księgowana - nie księgujesz - oszukujesz państwo :-) (w sumie nie wiadomo na kogo trafisz sprzedając miejsce na www). Ale widzisz, z drugiej strony tak się rodzi niezdrowa konkurencja ( konta po 10 zł za rok... ). Nie bierz tego do siebie - nie twierdzę, że będziesz świadczył takie usługi, ale to z reguły firmy , które nie są zarejestrowane, nie płacą podatków itp. mogą sobie pozwolić na bardzo korzystne oferty cenowe dla klienta końcowego. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi, na jakiś czas bardzo by mi pasowała opcja fakturowania u innej firmy ale napeno nie na długi okres czasu. A co do księgowania każdego sprzedanego pakietu to firma fakturująca moje usługi miała by dużo pracy przy tym ? W przyszłości zamierzam otworzyć tego typu działalność nie koniecznie z hostingiem na dużą skalę a przedewszystkim tworzenie stron "wizytówek", mnóstwo jest firm które by chciały posiadać swoją prostą czytelną wizytówkę w internecie a nie wiedzą jak się do tego zabrać lub nie chcą przepłacać po 500 - 1000 zł za projekt u gigantów w sieci. Szacunkowo jakie miesieczne opłaty są za prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej ? Wiem że ZUS to kwota 270zł/m-c dla osób które zaczynają działalność. Czy ZUS można zastąpić KRUS-em ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacunkowo jakie miesieczne opłaty są za prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej ? Wiem że ZUS to kwota 270zł/m-c dla osób które zaczynają działalność. Czy ZUS można zastąpić KRUS-em ?

 

Z KRUS - nie taka prosta sprawa - nie wiem dokładnie - to ubezpieczenie rolnicze i musisz spełniać jakieś określone warunki. Dla otwierających pierwszą działalnośc masz obniżony ZUS , do tego dochodzi Ci podatek no i VAT ( zależnie czy będziesz go płacił czy nie). Początkowo możesz przyjąć , że firma będzie przynosić straty - więc kosztami są ZUS plus koszta związane z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz być przynajmniej 2 albo 3 lata w KRUSie i to też jest tylko do jakiejś kwoty obrotów o ile sie dobrze orientowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za odpowiedzi, na jakiś czas bardzo by mi pasowała opcja fakturowania u innej firmy ale napeno nie na długi okres czasu. A co do księgowania każdego sprzedanego pakietu to firma fakturująca moje usługi miała by dużo pracy przy tym ? W przyszłości zamierzam otworzyć tego typu działalność nie koniecznie z hostingiem na dużą skalę a przedewszystkim tworzenie stron "wizytówek", mnóstwo jest firm które by chciały posiadać swoją prostą czytelną wizytówkę w internecie a nie wiedzą jak się do tego zabrać lub nie chcą przepłacać po 500 - 1000 zł za projekt u gigantów w sieci. Szacunkowo jakie miesieczne opłaty są za prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej ? Wiem że ZUS to kwota 270zł/m-c dla osób które zaczynają działalność. Czy ZUS można zastąpić KRUS-em ?

Na ten temat jest akurat mnóstwo informacji w internecie... wysztarczy tylko trochę poszukać, poczytać, przeanalizować... a jeśli tak podstawowych informacji nie będziesz wiedział to za miedzę nie zajdziesz.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgadzam się z wszystkimi przedmówcami, co do tego, że taka działalność ma krótkie nogi - jeden Klient, który "wyniucha" układ, badź też nie dostanie faktury bo "nie poprosi" i cóż...

 

Niemniej jednak jeszcze jedna uwaga - działając na czyjś rachunek, trzeba pamiętać, że osoba ta księgując przychody będzie płacić od tego podatki - pomijając juz kwestie tego ile pracy włoży w księgowanie, fakturowanie, wysyłanie faktur, itp.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

David73 ..jest na to prosty sposób:

firma 1 - daje hosting, który chcesz sprzedać

firma 2 - hosting streamingu - od nich chcesz fakturkę

 

i teraz:

 

1. podpisujesz umowę z firmą 2 "program partnerski"

2. znajdujesz klienta

3. firma 2 kupuje hosting u firmy 1

4. firma 2 sprzedaje hosting klientowi

5. Ty dostajesz kasę na zasadach umowy z programu partnerskiego

 

to trochę podbija koszta (bo wszyscy tu płacą podatki), działa jakby buforowo, ale wszystko jest zgodnie z prawem, bo - patrz wyżej - wszyscy tu płacą podatki

 

(i to jest legal bo: firma 2 jak kupuje od firmy 1 to płaci VAT i staje się nabywcą i posiadaczem usługi i może ją dalej odsprzedać.. i to robi, za Twoim poleceniem, które jest legalne, jako, że masz z nimi umowę na program partnerski - tylko, że tam też trzeba będzie jakiś procencik dać na ochronę kaczek)

 

gra? ;)

 

..acha.. bo Cie nie zrozumiałem do końca chyba - jeśli sprzedawać chcesz hosting ze swojego prywatnego serwera, to wszystko idzie w łeb, oczywiście.. od góry do dołu musi być płacony podatek..

 

heh.. ale.. wiesz co? hmmm... na to też jest rozwiązanie.. ale musisz ufać firmie streamingowej - że jakiś kolega, czy coś... dajesz koledze kasę w łapę na serwer.. i on kupuje serwer na swoją firmę.. a potem to już jak wyżej - Ty podpisujesz program partnerski, szukasz klienta, oni odsprzedają usługę, Ty dostajesz prowizję..

wiesz.. kogo to obchodzi, że dajesz koledze na serwer.. jakbyś dawał 10 milionów złotych firmie z WIG-u na podbicie akcji, to wtedy by może i coś śmierdziało.. a tak... heh

 

swoją drogą, Dawidzie, widzę, że kombinujemy podobnie (z tym "biznesem w przyszłości z wizytówkami" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×