Skocz do zawartości
  • 0
areq

Cloudflare, aws cloudfront, aws s3 - Polska

Pytanie

Hej

 

Istnieją sensowne krajowe alternatywy dla powyższych ?

Dlaczego krajowe ? Bo serwis dedykowany dla odbiorców z PL

I liczę ze może być "lepiej" i trochę taniej niż aws.

No i trzeba wspierać krajowy biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu

6 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Oczywiście że istnieją ... pytanie zależy do jakich celów zamierzasz wykorzystać dane usługi.

 

Storage (AWS S3) - https://www.oktawave.com/pl/storage, http://www.e24cloud.com/funkcje-chmury/pliki-w-chmurze/ (oba zgodne z S3 API, duże firmy z stabilną sytuacją finansowa).

 

CDN (Cloudfornt) - dostawcy CDN w Polsce praktycznie nie istnieją w ogólnym rozumieniu rozproszenia geograficznego do serwowania plików. Lokalne CDN to największy polski węzeł - http://www.atendesoftware.pl/multimedia/technology/redcdn niestety nie jest to usługa dla Kowalskiego.

 

Cloudflare - tutaj można różnie to zrozumieć, CF to firewall aplikacyjny, CDN w jednym. Podobny pakiet all-in-one w Polsce świadczy https://greywizard.com/ - nie jest to rozwiązanie oparte o Cloudflare, dysponują własnym rozwiązaniem technicznym + własna sieć. Mają spore doświadczenie w branży (pracowali u "dużych") obecnie zabezpieczają sporo dużych polskich serwisów - świetnym przykładem jest wykop.pl - tam przecież ruch jest naprawdę spory.

 

Usługi antydoss w Polsce świadczy wiele podmiotów - https://www.redguardian.eu/pl/ oraz https://dataspace.pl/uslugi/ jednak są to usługi głównie skupione na antydoss i nie są tak kompleksowe jak oferta Cloudflare i Greywizard.

 

Mówiąc ogólnie - alternatywa dla storage oczywiście w polsce jest, dla CDN nie, usług all-in-one jak Cloudflare tak jednak CF ma znacznie lepszą sieć i możliwości techniczne - tutaj decyzja należy do ciebie. CF dba o ciebie tylko jak płacisz ponad 200$ mc, chłopaki z Greywizard przypuszczam że mogą lepiej dbać o mniejszych klientów bo mają ich mniej.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Cloudfront używam głownie jako cache by odciążyć serwery aplikacyjne i czegoś takiego w polskich ofertach nie znajduje

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Usługi antydoss w Polsce świadczy wiele podmiotów - https://www.redguardian.eu/pl/ oraz https://dataspace.pl/uslugi/ jednak są to usługi głównie skupione na antydoss i nie są tak kompleksowe jak oferta Cloudflare i Greywizard.

 

Jednym z elementów pomagającym odciążyć serwer docelowy i uchronić przed atakami DDoS jest wspomniane cache kojarzone z CDNami. Skuteczna ochrona możliwa jest tylko w przypadku rozbicia ruchu na wiele punktów, czyli CDN.

 

redGuardian działa inaczej, niż CloudFlare. I na pewno nie jest dla kogoś, kto przykładowo używa zwykłego serwera dedykowanego lub VPS-a, bo bardziej przeznaczone jest pod infrastrukturę, trzeba bawić się troszkę BGP.

 

Natomiast w przypadku DataSpace, jest już reverse proxy, czyli to samo, co CF ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Generalnie jeśli chodzi o DataSpace to z tego co czytam na ich stronie to oprócz antyddosa mają również i WAF'a. Wyglądają sensownie ale na Twoim miejscu najpierw bym ich przetestował - podobnie jak resztę firm które zostały wymienione przez moich przedmówców.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jako że się znam na tym co ma DataSpace to się wypowiem.

 

ReverseProxy to jedno z wielu modeli świadczenia usługi antyDDoS.

 

Dostępne też są inne schematy realizacji usługi - usługa dopasowywana jest do wymagań Klienta (z uwzględnieniem także portfela :) ).

 

Generalnie usługi ochrony w naszym wydaniu nie jest rozwiązaniem "pudełkowym" tylko dopasowywanym do chronionych zasobów.

Pełne dopasowanie wymaga najpierw podpisania Porozumienia o Poufności, a dopiero potem rozmawiamy o tym co kto chce chronić i prezentujemy możliwe warianty techniczne i cenowe.

 

Ponadto mamy też WAF.

 

Możliwe są także darmowe testy usług, które pozwolą w praktyce zweryfikować czy poszczególny profil ochrony (analizy ruchu IP) nie ma negatywnego wpływu na chronione zasoby.

 

W przypadku WAF potrzebny jest okres co najmniej 1 tygodnia, aby system ochronny samodzielnie zidentyfikował wszystkie podatności chronionej aplikacji i wygenerował wstępną politykę bezpieczeństwa. Po tym okresie dopiero można zacząć tuning profilu ochronnego (dedykowanego dla konkretnej aplikacji lub grupy aplikacji).

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×