Skocz do zawartości
piasek

Zostawiłem laptopa w Stanach. Będę płacił podatki?

Polecane posty

Cześć,

 

byłem ostatnio w Stanach gdzie zostawiłem laptopa :(.W najbliższym czasie tam się nie pojawię, więc chcę go wysłać pocztą do Polski.

 

Kupiłem go kilka miesięcy temu w Stanach. Jeździłem z nim do Polski beż problemów. Ale tym razem boję się, że zmuszą mnie zapłacić VAT.

 

Czy wysyłał ktoś może taki sprzęt do Polski? Czy płaciliście VAT (+podatki?)?

 

Edytowano przez piasek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W przypadku tableta nie było problemu, mimo zatrzymania przy kontroli celnej wystarczyło przedstawienie polskiego dokumentu i opisanie sytuacji w formie oświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tableta nie było problemu, mimo zatrzymania przy kontroli celnej wystarczyło przedstawienie polskiego dokumentu i opisanie sytuacji w formie oświadczenia.

Jaki dokładnie dokument? Też wysłałeś paczkę pocztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki dokładnie dokument? Też wysłałeś paczkę pocztą?

 

W moim przypadku była to faktura zakupu - wskazałem że to dokładnie to urządzenie, zaś w oświadczeniu zawarłem informację, że należało i wciąż należy do mnie, a jedynie zapomniałem go zabrać. Te dwie rzeczy (faktura + oświadczenie) przesłałem mailowo na adres mailowy podany w korespondencji z Poczty Polskiej i to załatwiło sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[OT]Patrząc na sam temat, myślałem że pytanie będzie z cyklu "zostawiłem laptop w USA, jestem z nim podłączony przez proxy, a ponieważ prowadzę firmę, to czy mogę nie płacić podatków w Polsce?" ;)[/OT]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W moim przypadku była to faktura zakupu - wskazałem że to dokładnie to urządzenie, zaś w oświadczeniu zawarłem informację, że należało i wciąż należy do mnie, a jedynie zapomniałem go zabrać. Te dwie rzeczy (faktura + oświadczenie) przesłałem mailowo na adres mailowy podany w korespondencji z Poczty Polskiej i to załatwiło sprawę.

Rozumiem, dzięki. Ostatnie pytanko: czy data zakupu ma wpływ?(w Stanach kupowałeś, dobrze rozumiem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozumiem, dzięki. Ostatnie pytanko: czy data zakupu ma wpływ?(w Stanach kupowałeś, dobrze rozumiem?)

 

Laptop był kupiony w Polsce z pół roku przed terminem przyjęcia przesyłki. Sądzę, że kraj zakupu nie ma większego znaczenia jeśli nie był kupiony w ostatnim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Laptop był kupiony w Polsce z pół roku przed terminem przyjęcia przesyłki. Sądzę, że kraj zakupu nie ma większego znaczenia jeśli nie był kupiony w ostatnim czasie.

Własnie myślę że ma. Skoro kupiłeś w Polsce, już zapłaciłeś VAT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Własnie myślę że ma. Skoro kupiłeś w Polsce, już zapłaciłeś VAT :)

 

Nikt nie mówi, że wcześniej też go nie zapłaciłeś ;-)

 

Ciężko jednak ściągać VAT od przesyłki nabytej i opłaconej np. rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjdzie pismo z UC, że wzywają do zapłaty to:

1. Musisz im przedstawić dowód zakupu, dowód wpłaty mówiący, że sprawa dotyczyła tego sprzętu, coś po czym sobie powiążą sprzęt który mają w łapach np numery seryjne

 

Z usa sprowadzałem kupę elektroniki dla siebie i ani razu nie trafiła na cło / vat. Czego nie mogę powiedzieć o chinach i innych aliexpressowych skośnoookich przesyłkach

 

 

wówczas puszczą pakę bez dodatkowych opłat.

 

Jak tego nie udowodnisz no to sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjdzie pismo z UC, że wzywają do zapłaty to:

1. Musisz im przedstawić dowód zakupu, dowód wpłaty mówiący, że sprawa dotyczyła tego sprzętu, coś po czym sobie powiążą sprzęt który mają w łapach np numery seryjne

 

Z usa sprowadzałem kupę elektroniki dla siebie i ani razu nie trafiła na cło / vat. Czego nie mogę powiedzieć o chinach i innych aliexpressowych skośnoookich przesyłkach

 

 

wówczas puszczą pakę bez dodatkowych opłat.

 

Jak tego nie udowodnisz no to sorry

Czyli spokojnie robiłeś zakupy (gdzie? Na Amazonie próbowałeś?) w USA i nie płaciłeś nic (VAT?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×