Skocz do zawartości
PRE

Prośba o wycene

Polecane posty

Witam.

Z góry przepraszam jeśli zły dział. Mam domenę .pl składająca się z dwóch angielskich słów, coś typu superbus.pl albo finetravel.pl. Znajomy ma firmę transportowa i chcialbybode mnie ja dzierżawić. Ile rocznie mogę od niego zawołać? Z góry dzięki za pomocni proszę nie udzielać durnych odpowiedzi typu "dostaniesz tyle, ile Ci zapłaci". Chciałbym widzieć, ile Wy jesteście skłonni rocznie za cis takiego płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawa domeny? Rozumiem, że to prank na piątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedać - jako firma bałbym się budować firmę opierając się o dzierżawę domeny. Właścicielowi kiedyś odbije a ja zostanę bez niczego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawa domeny? Rozumiem, że to prank na piątek?

Nie, tobsposob na przerzucanie zysków z jednej na drugiej spółki. Potrzebuje Waszych wycen aby US się nie przyczepił. Chyba mnie rozumiecie bo żaden z Was pewnie nie lubi płacić nadmiernych podatków
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tobsposob na przerzucanie zysków z jednej na drugiej spółki. Potrzebuje Waszych wycen aby US się nie przyczepił. Chyba mnie rozumiecie bo żaden z Was pewnie nie lubi płacić nadmiernych podatków

dobre... ale nawet jeśli to po cholerę potrzebne tobie nasze wyceny skoro możecie z kumplem ustalić sobie kwotę taką aby trzymać się poniżej pewnego pułapu dochodowego? No bo chyba nie sądzisz że wycena z forum będzie jakimkolwiek argumentem w rozmowie z US jakby już się do czegoś przyczepił.

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z wyceną - bo można wyceniać jeżeli ma się jakieś podstawy. Sama nazwa może być podstawą wyceny (której nie znamy).

Ale kierunkiem może być też ruch jaki domena by posiadała - bo jeżeli miałaby z sensownych źródeł ruch i dałoby się ew. szacować z tego potencjalnych klientów to może, może byłbyś wstanie coś ustalić cenowo.

 

Inny przypadek jakby domena była pozycjonowana - i mógłbyś pokazać, że ma dobre pozycję na powiedzmy 20 fraz i ich wypozycjonowanie kosztuje Cię np. 2000zł / mc. To wtedy możesz powiedzieć, kwotę o X zł większą - i jest to jakoś uzasadnione.

 

I wtedy sama dzierżawa też ma sens - bo ktoś ma ma domenę która bezpośrednio od razu dostarcza mu klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że "tyle ile sobie zaśpiewasz - tyle dostaniesz". Wycena domeny jest głównie robiona na podstawie jej pozycjonowania (nieważne czy sam pozycjonujesz, czy robi to firma zewnętrzna), tak jak wspomniał @Ptaq. Jeżeli masz domenę, na której nie była nigdy postawiona żadna strona zaindeksowana przez Googla, to na podstawie samej chwytliwej nazwy, nikt nie jest w stanie zrobić jej wyceny.

 

To tak jakby zapytać Ciebie ile zapłacisz za domenę np. baklazan.pl - pewnie nic, bo nie jest Ci potrzebna, ale już taka firma, która w nazwie ma Bakłażan i zajmuje się bakłażanami zapłaci sporo, bo dzięki temu, że nazwa pokrywa się z nazwą firmy i produktami - lepiej będzie się pozycjonować domenę. Tak działają giełdy domen. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 październik 2016 - 10:19 - naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×