Skocz do zawartości
krzysiek02

Wordpress

Polecane posty

Jakiś czas temu posiadałem stronę opartą na wordpress. Gdy kończyła mi się ważność domeny postanowiłem, że nie będę jej przedłużał i skopiowałem sobie ja poprzez ftp. Teraz chciałbym ją reaktywować ale po wrzuceniu plików z powrotem na serwer starej strony która była skonfigurowana nie ma. Czy powodem tego jest to, że nie skopiowałem bazy danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po twojej wypowiedzi, wnioskuje że nie masz w tym doświadczenia, może lepiej będzie jak komuś to zlecisz albo poprosisz o pomoc.

Brak w twojej wypowiedzi informacji czy zmieniły się DNS domeny itp.

 

Rozumiem że konto hostingowe masz cały czas te same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto hostingowe miałem razem z domeną. Straciło ono ważność razem z domeną. Teraz wykupiłem jeszcze raz tą samą domenę razem z hostingiem. Wrzuciłem wszystkie pliki przez ftp ale stara strona się nie pojawia tylko ta domyślna jak po zainstalowaniu wordpressa. Nie wiem czy to nie wina braku starej bazy. Nie chce mi się za bardzo tworzyć jej od nowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie skopiowałeś bazy danych, to nic nie zrobisz - chyba, że uzyskasz backup od firmy, gdzie miałeś konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie skopiowałeś bazy danych, to nic nie zrobisz - chyba, że uzyskasz backup od firmy, gdzie miałeś konto.

 

Czyli wszystkie ustawienia w wordpressie, szablon, itp są zapisywane w bazie danych? Raczej nie uda mi się uzyskać bo to było z rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie posiadasz bazy danych ze starego hostingu to nie odtworzysz takich rzeczy jak ustawienia, wpisy, artykuły, autorów, podstrony/strony itd. Szablon zawsze możesz wgrać od nowa (jeżeli był darmowy - wystarczy go pobrać z dashboarda Wordpress) lub jeśli go kupiłeś - skontaktować się z twórcą.

 

Samo skopiowanie plików na FTP w przypadku Wordpressa nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Czyli wszystkie ustawienia w wordpressie, szablon, itp są zapisywane w bazie danych? Raczej nie uda mi się uzyskać bo to było z rok temu.

 

Na dobrą sprawę jedyne na czym możesz się oprzeć to http://web.archive.org/ - możesz próbować odzyskać chociaż treści wpisów jakie były na tej stronie (o ile została zarchiwizowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu posiadałem stronę opartą na wordpress. Gdy kończyła mi się ważność domeny postanowiłem, że nie będę jej przedłużał i skopiowałem sobie ja poprzez ftp. Teraz chciałbym ją reaktywować ale po wrzuceniu plików z powrotem na serwer starej strony która była skonfigurowana nie ma. Czy powodem tego jest to, że nie skopiowałem bazy danych?

 

Tak, 90% strony to baza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była bardzo prost strona i rozumiem, że mogły się nie zachować takie rzeczy jak komentarze ale myślałem, że szablon strony i jego układ zostanie. A może trzeba poczekać aż się skończy konfiguracja między hostingiem i domeną? Jeżeli to nic nie pomoże to udało mi się znaleźć jakąś wersje testową tej strony na serwerze ugu i najwyżej będę musiał wszystko od zera robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×