Skocz do zawartości
devon

Czy to będzie działać? 2 rozwiązania pocztowe na jednej domenie.

Polecane posty

Mam stronę domena.pl która posiada adres kontakt@domena.pl obsługiwany przez Google Apps + catch-all. Mam serwis na witrynie domena.pl który obsługuje zewnętrzne SMTP (powiadomienia, rejestracja itp). Nie mogę wysyłać phpmailem takich ilości. Więc za obsługę adresu system@domena.pl (wiadomości automatyczne przez skrypt) wybrałem sparkpost.com. Chcę aby w domenie sparkpost mógł wysyłać z adresu system@domena.pl (w aplikacji muszę podać tylko login i hasło serwera SMTP).

 

Czy można to jakoś rozwiązać na poziomie DNS aby połączyć google apps do poczty ręcznej i zewnętrzny smpt do automatycznej tak aby rekordy SPF, DKIM były poprawne ? Wystarczy dodać zdublowane rekordy 2 usług ?

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podajesz Sparkpostowi login i hasło do konta w Google Apps to nie musisz zmieniać ani SPF, ani DKIM. Wszystko będzie leciało przez serwery Google. Ale szybko odbijesz się od limitów na Google Apps.

 

Źle zrozumiałem.

 

Tak, można tak zrobić.

 

Dopisujesz adresy IP Sparkposta do SPF (czyli nadal masz jeden rekord), a ich klucz dodajesz jako oddzielny wpis (czyli masz dwa rekordy TXT każdy z kluczem od innego dostawcy). Sparkpostowi nie tworzysz wpisów MX.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, parę firm hostingowych nie potrafiło mi odpowiedzieć na to pytanie. Ustawię i zobaczę jak to działa.

 

Czyli rozumiem że jeśli nie ustawię dla sparkpost MX tylko TXT z kluczem i SPF to będzie tylko poprawnie wysyłał wiadomości a odbiór (dla google apps zrobię MX) będzie nadal poprawie tylko google apps (w catch-all wszystkie adresy) plus wysyłał ?

 

// W temacie jeszcze, polecacie jakieś serwery SMTP pod aplikację (120 tys. wiadomości mc, małe), niestety nie chcę poczty na własnym serwerze. Polski http://emaillabs.pl/ niestety zbyt drogi.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MX-y odpowiadają za to, które serwery mają odbierać pocztę.

 

Poczta wychodząca natomiast może być wysyłana teoretycznie z dowolnego serwera, system email w swej pierwotnej formie nie nakłada tu żadnych ograniczeń (z konieczności jednak z biegiem czasu są dodawane pewne zabezpieczenia). Po to, by poczta wysyłana z danego serwera nie była traktowana przez innych jako SPAM, niejako "autoryzować" serwer-nadawcę trzeba co najmniej przez odpowiedni SPF, a dodatkowo DKIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×