Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, zdaje sobie sprawę że temat kolejny raz poruszany ale nie mogę sobie poradzić z podpięciem domeny pod VPS na którym zainstalowałem vestaCP. A wygląda to tak

 

VPS kupiony w slaskdatacenter.pl

domena kupiona w nazwa.pl

 

po zalogowaniu w panelu administratora na koncie admina domyślne DNS mam takie:

 

 

dns1png_apsqper.png

 

i teraz co tutaj powinienem wpisać ?

 

adresy DNS slaskdatacenter? czy ip mojego serwera VPS ?

 

czy mogę zrobić swój rekord dns przykładowo zmieniam na ?

 

ns1.mojawymyslonanazwa.pl

ns2.mojawymyslonanazwa.pl

 

i w panelu nazwa.pl daje przekierowanie na zewnętrzy serwer tak jak niżej

 

dns2png_apsqpea.png

 

i wpisuję:

 

ns1.mojawymyslonanazwa.pl

ns2.mojawymyslonanazwa.pl

 

?

 

Kofiguruję to pierwszy raz, proszę o wyrozumiałość :)

Edytowano przez weeman (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak pierwszy raz konfigurujesz to dodaj u rejestratora domeny rekord a z ip wojego vps'a i poczekaj na propagację. Tak będzie najprościej dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie zmieniam zadnych DNS w panelu vesty a w panelu nazwa.pl mam opcję przekieruj na adres IP czyli wprowadzam adres IP mojego VPS ? w vescie dodaje domene zarejstrowana w nazwa.pl i wszystko powinno działać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej dziekuje za pomoc :)


a czy ta dokumentacja nie jest trochę bez sensu, czy nie powinno być tak że wprowadzamy swoją nazwe dla DNS w panelu vesta a następnie przekierujemy domenę na ten adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja nie jest bez sensu, jak wykonasz wszystko według niej to zadziała.

Gdzie masz teraz problem?

Jak chcesz własne domeny do sobie zmień w panelu, dodaj domenę zaznaczając

Wsparcie dla DNS

Wygeneruje to odpowiednie wpisy a u rejestratora domeny podasz wtedy swoje dns'y tylko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcąc mieć własne dns-y należy utworzyć gluehosty aby były widoczne w sieci. Samo utworzenie na vps-ie nic nie da.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy nie prosciej by było w ves'cie użyć DNS od sldc i przekierować na te dns'y moją domene ?

 

Pewnie, że prościej tylko nie wiem czemu nie chcesz skorzystać z dns-ów nazwy, co byłoby bardziej proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dns-ach nazwy kierujesz ją rekordem A na ip vps-a, w panelu vesty nic nie wpisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dns-ach nazwy kierujesz ją rekordem A na ip vps-a, w panelu vesty nic nie wpisujesz.

Tym sposobem pojawi się za chwilę kolejny post ,że mu poczta nie działa a jak dodaje subdomeny to również nie działają. Doradztwo pierwsza klasa, szkoda słów. Wyszukiwarka na tym forum nie boli i o ile pamiętam jest darmowa.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę podpiąć się pod temat, chodzi o konfigurację serwera na Debianie z zainstalowaną Vestą oraz domeną podpiętą pod Cloudflare. Wybrałem ten sposób ponieważ serwer VPS ma tylko jeden dostępny adres IP i nie chciałem konfigurować dwóch nameserverów na jednym IP.

Dane do przykładu - domena.pl, IP 8.8.8.8

Kupiłem domenę, podpiąłem ją pod Cloudflare (zmieniłem jej DNSy na podane przez Cloudflare). Następnie w panelu Cloudflare dodałem następujące rekordy:
A * 8.8.8.8
A domena.pl 8.8.8.8
A www.domena.pl 8.8.8.8

Panel Vesty jest dostępny pod adresem 8.8.8.8:8083

Strona pod adresem www.domena.pl działa prawidłowo (póki co jest to czysty php, bez podpiętej jeszcze bazy danych), w panelu Vesty mogę tworzyć subdomeny które działają od razu jak np. test.domena.pl

W głównym katalogu dla domena.pl ustawiłem w .htaccessie przekierowanie na www.domena.pl - dzięki temu wildcard nie jest problemem i nie zaindeksuje mi się jakiś losowy adres w stylu pupa.domena.pl ;)

Do konfiguracji została mi jeszcze poczta - MX, SPF, DKIM i DMARC (w panelu cloudflare, a później ustawienia na serwerze).

Na domenie głównej będzie mała strona firmowa, na subdomenach projekty testowe - jako podgląd dla klientów.

Pytanie - czy taka konfiguracja (cloudflare + VPS z Vestą) ma rację bytu? Jakieś ewentualne problemy które mogą się pojawić w trakcie wynikające z tego że nie mam własnych NSów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny "problem" jaki widzę to każde zmiany DNS wykonywane przez panel Vesta będziesz musiał ręcznie ustawiać w CloudFlare -ale to na upartego dałoby się napisać plugin łączący się po API do CloudFlare i robiący to za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie się upierają na serwer DNS na serwerze - od lat trzymam wszystkie DNSy na cloudflare, a jeśli mam specyficzną potrzebę automatyzacji zadań, jak np. przełączanie domeny w sytuacjach kryzysowych, to mam od tego ich API i własne skrypty, które robią to razem z przerzucaniem bazy.

 

Własny serwer DNS jest dobry jak masz tam co najmniej kilkanaście złożonych serwisów i preferujesz pełną kontrolę nad swoimi własnymi DNSami, ale serio super-rzadko taka sytuacja się zdarza, i to głównie wyłącznie w przypadku firm hostingowych i resellerów, bo tam musisz dodatkowo panel z DNSami dać klientom.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×