Skocz do zawartości
murgal

Wymiana dysku w macierzy na innej marki ?

Polecane posty

Dostałem jedna FYPSy, czyli serie GE od RE4. Panowie, dysk wyjęty z folii wygląda tak... :

 

Czy takie coś powinno być na nowych dyskach?

 

http://gofile.me/2Sw5t/mudPwgGVx

 

Dyski SMARty przechodzą bez problemów, 0 cykli itd. Dodatkowo, data ... 2010r.

Syf kiła i mogiła, odsyłaj.

 

1.

 

Numer seryjny Numer modelu Opis Data ważności Status (Stan) WCAVY4589060 WD2002FYPS WD RE4-GP 07/29/2015 Koniec ograniczonej gwarancji

 

2. Wiek dysku (jest bardzo stary), nie możliwe, że nikt go nie używał

3. GP - omijaj to z daleka, są mniej wydajne i bardziej awaryjne (doświadczenie z DC)

4. Jest porysowany..

 

 

To jest staroć, złom ;)

 

https://www.morele.net/dysk-serwerowy-western-digital-wd-re-wd2004fbyz-779893/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tyle ile dyski dostaje gówniane to obsługa klienta jest wmiare OK. Własnie ogarniają temat, jeśli nic nie zorganizują zwrot $$$.

 

Macie pewnego dostawcę dysków? Takiego który dostarczy mi ORYGINALNE nowe dyski RE4 nie z serii GP ?

 

 

Czy np. te dyski będą ok ?

 

https://www.morele.net/dysk-serwerowy-hgst-hus724020als640-ultrastar-7k4000-2tb-3-5-7200rpm-sas-64mb-0b26887-655684/

 

 

 

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tyle ile dyski dostaje gówniane to obsługa klienta jest wmiare OK. Własnie ogarniają temat, jeśli nic nie zorganizują zwrot $$$.

 

Macie pewnego dostawcę dysków? Takiego który dostarczy mi ORYGINALNE nowe dyski RE4 nie z serii GP ?

 

 

Czy np. te dyski będą ok ?

 

https://www.morele.net/dysk-serwerowy-hgst-hus724020als640-ultrastar-7k4000-2tb-3-5-7200rpm-sas-64mb-0b26887-655684/

 

 

 

Tu nie ma co ogarniać, oni są świadomi tego co sprzedają.

 

Wkleiłem link pod spodem w poprzednim poście. , widzisz go?

 

HGST - gwarancja poza Polską, to problem jeżeli liczysz na szybką obsługę.

 

Po drugie ten co dałeś to sas.

 

Z pewnych dostawców: action, it care, abc data, morele też.

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kontroler obsługuje SAS także in plus. Po prostu bazuje na dobrych opiniach o dyskach HGST, chce je zamontować i zapomnieć na przynamniej 2 lata...

 

 

EDIT;

 

Sprawa zakończona tak, że w piątek mam dostać komplet dysków HGST HUS724020ALS640 prosto od dostawcy. Zdam relacje.

 

Chyba dobry wybór?

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kontroler obsługuje SAS także in plus. Po prostu bazuje na dobrych opiniach o dyskach HGST, chce je zamontować i zapomnieć na przynamniej 2 lata...

 

 

EDIT;

 

Sprawa zakończona tak, że w piątek mam dostać komplet dysków HGST HUS724020ALS640 prosto od dostawcy. Zdam relacje.

 

Chyba dobry wybór?

 

no są spoko, od razu jak dostaniesz sprawdź gwarancję (nr seryjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten złom i bierz kasę póki możesz. Przerabiałem apressa w zeszłym roku z podobnym skutkiem. Kupiłem 8 szt. "nowych" Hitachi Ultrastar w niewiarygodnie dobrej cenie. Tak jak u Ciebie w smarcie czysto. Po 2-3 dniach zaczęły się jaja i część dysków nawet short testu nie przechodziło.

 

Potem wymiana na nowe, bo "pewnie w transporcie uszkodzili". Przyszło kolejne 8 szt. i ta sama historia. Potem reklamacja i kolejne 8 szt. z podobym skutkiem. Wtedy się już wkur... i zwrócili kasę. PR mają faktycznie dobry - kolorowe książeczki, smyczki, karty gwarancyjne itp. Prawda jest jednak w unieważnionych komentarzach na Allegro. ;)

 

Aha, co ciekawe niektóre w smarcie zgłaszały się jako Deskstar, a nie Ultrastar.

Edytowano przez mcbarlo (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten złom i bierz kasę póki możesz. Przerabiałem apressa w zeszłym roku z podobnym skutkiem. Kupiłem 8 szt. "nowych" Hitachi Ultrastar w niewiarygodnie dobrej cenie. Tak jak u Ciebie w smarcie czysto. Po 2-3 dniach zaczęły się jaja i część dysków nawet short testu nie przechodziło.

 

Potem wymiana na nowe, bo "pewnie w transporcie uszkodzili". Przyszło kolejne 8 szt. i ta sama historia. Potem reklamacja i kolejne 8 szt. z podobym skutkiem. Wtedy się już wkur... i zwrócili kasę. PR mają faktycznie dobry - kolorowe książeczki, smyczki, karty gwarancyjne itp. Prawda jest jednak w unieważnionych komentarzach na Allegro. ;)

 

Aha, co ciekawe niektóre w smarcie zgłaszały się jako Deskstar, a nie Ultrastar.

 

....czyli strzelają sobie w kolano :D , auć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś ku*** żarty. Niby mam gwarantowane że dyski przyjadą prosto od dystrybutora, ale po tym co czytam pora zawijać się stamtąd.

 

Zrezygnowałem z zakupu. Zamawiam dyski w Komputroniku Biznes.

 

 

Dzięki panowie.

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktos kontakt do pewnego dostawcy HgST ? Apress to jakis żart a nie firma :) obiecuje załatwić dyski (nowe) potem info ze dostawa w piątek, potem w poniedziałek a w sobote dostaje maila ze dysków nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy sklep komputerowy? Tylko na pewno nie w cenie z apressa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mają takiej ilości jak potrzebuję nistety.

 

 

Ciekawe to apress24.pl ... Czytać od dołu.

 

wrbhAZO.jpg

 

 

a dzisiaj...

 

Cqmu1zH.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×