Skocz do zawartości
def

Domena

Polecane posty

Cześć, posiadam domene tajemnice.net. zamiar jaki mialem przy jej kupnie to otworzenie portalu o tajemnicach, tajemniczych miejscach jednego miasta. Pozniej pomyslalem zeby sluzyla jako subdomena miasto.domena.net, dla kilku miejscowosci. Co miasto to inny administrator. Czy uwazacie to za dobry pomysl? Czy wykorzystac ja inaczej? Aktualnie stoi na niej lyse phpbb3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mój" portal Bempire.pl działa na podobnej zasadzie - każda subdomena odpowiada innej kategorii, i całkiem dobrze się to pozycjonuje. Jeśli masz pomysł na ciekawe treści to czemu nie. Chociaż nie wiem, czy to nie będzie za dużo wklepywania przy mieście typu golub-dobrzyn.tajemnice.net. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od strony początkowej, np. coś w rodzaju mapki i wyszukiwarki z linkami do miast jako subdomena. Pomysł wydaje się niezły ale wymaga sporo czasu by rozbudować zaufanie. Nie gniewaj się ale wiele ciekawych tematów umarło przez fakt nie przedłużenia domeny, które stanowiły główną część większego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od strony początkowej, np. coś w rodzaju mapki i wyszukiwarki z linkami do miast jako subdomena. Pomysł wydaje się niezły ale wymaga sporo czasu by rozbudować zaufanie. Nie gniewaj się ale wiele ciekawych tematów umarło przez fakt nie przedłużenia domeny, które stanowiły główną część większego projektu.

Jeżeli wszystko poszłoby po mojej myśli to nie widzę problemu z przedłużaniem domeny. Większym problemem będzie utrzymywanie hostingu rocznie przy kilku rozbudowanych portalach. Sam nie mam zamiaru tego administrować, zależy mi na tym, aby administrator danego miasta w nim mieszkał, badz znał na tyle, by mogl o nim pisac. Jaki skrypt na moim miejscu byscie wybrali? Latwe komentowanie z poziomu goscia i wbudowane forum. Jaki serwer na początek i jakiej firmie? Z mozliwoscia przejscia na wieksze pakiety/vps itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli by nie poszło po "twojej" myśli a pozostałe subdomeny działały by świetnie? To nie jest pytanie tylko zdrowy rozsądek ,który wielokrotnie potwierdza fakt by nie tworzyć/ufać miejscom które oferują subdomenę do stworzenia serwisu o odpowiedniej tematyce.

Po pierwsze zabezpiecz domenę tak by była odnowiona na okres przynajmniej dwóch lat, stwórz system dotacji na jej przedłużenie i znajdź usługodawcę który automatycznie przedłuży domenę z tych środków. Coś w rodzaju skarbonki.

Co do samej usługi jest tego tyle że naprawdę nie musisz się tym przejmować, zresztą jak napiszesz w odpowiednim dziale że szukasz usługodawcy to zostaniesz zasypany ofertami.

Według mnie oddziel zupełnie serwisy w subdomenach, to końcowy administrator danego miasta znajdzie sobie usługodawcę. Ty tylko udostępnij subdomenę i ewentualnie zajmij się "własnym" miastem.

Skrypt dowolny, wordpress , joomla. Oba posiadają pomosty do for internetowych.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę działać w taki sposób. Główna domena z mapką itp. wraz z każdą inną subdomeną warszawa/katowic/etc.tajemnice.net ma się znajdować na jednym hostingu. Każdy portal tak samo skonfigurowany. Administrator miasta ma dostęp tylko do swojego folderu w FTP. Finanse się rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×