Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

Wydajny serwer vps/hosting dedykowany dla Prestashop

Polecane posty

Witam, rozglądam się za wydajnym serwerem dla sklepu Prestashop. Na tą chwilę mam przetestowane na kilku swoich serwerach:

- serwer zarządzany iq.pl - działa ale dość wolno (czas wczytania strony zazwyczaj ~3s, admini raczej nie potrafili tego przyspieszyć)

- serwer dedykowany kei.pl - działa super, strona wczytywana poniżej 1s, ale ta cena ;-( Dedyk na ten sklep to trochę strzelanie z armaty do wróbla

- luna w kei.pl - działa bardzo słabo

- server vps ssd z ovh z domyślną konfiguracją pod Prestę (mają taką opcję do wyboru i na razie tam na szybko stoi wersja dev) - działa bardzo ok, praktycznie porównywalnie z dedykiem w kei.pl

 

Ogólny wniosek potrzebuję albo czegoś bardzo mocnego, albo czegoś skonfigurowanego pod Prestę (tak jak w ovh, niestety internet milczy w kwestii tego jak taki serwer skonfigurować, a ogólnodostępne rady niewiele poprawiają wydajność).

 

Pytanie zatem czy po prostu wykupić coś w stylu vps cloud w ovh (tu boję się trochę opinii o ovh, że jak coś działa to działa, ale jak przestaje to nic nie można z nimi załatwić), czy też jest jakaś porządna firma w Polsce, która zaoferuje vps z konfiguracją pod Prestę za rozsądne pieniądze.

 

Zaznaczę nie szukam budżetowych rozwiązań, resellerów cudzych usług, firm w których hostują się gracze, klany i innych takich, tylko firm z porządną marką biznesową i reputacją typu wspomniane iq.pl/kei.pl. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 100-200zł/miesiąc. Sklep nie jest duży (kilkaset tysięcy wyświetleń w miesiącu), ale wiadomo presta wymagania ma. Zależy mi na dążącej do 100% dostępności, dużej responsywności i przede wszystkim bezpieczeństwie. Widzę po ovh, że przy kumatej konfiguracji maszyna nie musi być specjalnie mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nawet 10gb by starczyło - tylko strona www - pocztę trzymam gdzie indziej. Transfer też symboliczny - nawet teraz nie potrafię powiedzieć ale pewnie w granicach 1gb/dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja ci mogę polecić stabilny VPS z DA i administracją w hitme.pl na dyskach SSD.

 

https://hitme.pl/hosting-dedykowany/

 

Sam korzystam tyle że z oferty bez dysków SSD i działa to dobrze. Hostuje tam stronę kolegi i teraz będe jeszcze przenosił brata z nazwy do mnie.

 

P.S. administracja może za ciebie przenieść sklep i skrzynki mailowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×