Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bryn1u

Dziwne obciążenie apache.

Polecane posty

Witam,

 

Mam serwer kebab ze starej oferty z ovh. Postawiony jest Centos 7 wraz z mariadb-10.2 oraz apache-2.4.6. Hostowana jest jedna strona oparta na wordpressie, odwiedzin praktycznie jeszcze nie ma. Dzieje sie cos dziwnego bo z patrzac na htop i z kazdym odswiezeniem strony zaczyna przybywac zuzycia ram i po godzinie apache zabiera prawie 1.96 GB ram z 2 GB ram. Czy ktos sie orientuje co moze byc przyczyna ? Pomaga restart apache lub reboot, ale to kwestia czasu zanim znow zacznie zuzywac prawie 100% ram.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości pamięci RAM oraz zakładając, że nie korzystasz z żadnego panelu do administracji apache spróbuj może konfiguracji nginx + php-fpm. Regułki htaccess raczej łatwo przepisać do formy zgodnej z nginx a php-fpm z kolei można bardzo ładnie przyciąć pod taką ilość pamięci. Apache nawet dla statycznego contentu lubi ładować sporo niepotrzebnych modułów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości pamięci RAM oraz zakładając, że nie korzystasz z żadnego panelu do administracji apache spróbuj może konfiguracji nginx + php-fpm. Regułki htaccess raczej łatwo przepisać do formy zgodnej z nginx a php-fpm z kolei można bardzo ładnie przyciąć pod taką ilość pamięci. Apache nawet dla statycznego contentu lubi ładować sporo niepotrzebnych modułów...

 

Akuart apache jest mi potrzebny do pewnego projektu, dlatego jestem zmuszony go uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Akuart apache jest mi potrzebny do pewnego projektu, dlatego jestem zmuszony go uzywac.

 

Zdradzisz mi co potrafi Apache, a nie da się zrobić na prawdziwym serwerze WWW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×