Skocz do zawartości
Ceneq

Nie widzę domeny

Polecane posty

Witam mam problem tego typu że dodałem domenę z nazwa.pl na serwer www blutu.pl gdy wpisuję już adres dodany z końcówką .pl to wyskakuje mi tekst "Domena jest utrzymywana na serwerach nazwa.pl" i po paru sekundach przekierowuje mnie na stronę nazwa.pl. Problem jest w tym że tylko ten problem pojawia się gdy próbuję włączyć stronę z mojego domowego internetu sprawdzałem na 2 komputerach resetowałem router dwa razy czyściłem cache korzystałem z innych przeglądarek wyłączałem firewall. Ale gdy próbuję wejść korzystając np z internetu z telefonu lub u kolegi wszystko działa domena jest ładnie podpięta pod hosting i wszystko działa. Proszę o pomoc od rana się z tym męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u kolegi działa, to znaczy że musisz odczekać jeszcze trochę. Do 24h może trwać odświeżanie dnsów.

 

Bez paniki, jeśli wszystko dobrze zrobiłeś, to musisz trochę poczekać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wznowić temat gdyż dzisiaj rano wszystko działało przez jakąś godzinę a teraz od 2 godzin znowu pokazuje mi stronę nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli DNSy Twojego operatora zassały na nową stare wpisy lub Twój komputer zassał jakieś stare. Czasami się tak zdarza. Pewnie ma to jakiś termin.

 

Możesz na sztywno ustawić inne dnsy na swoim komputerze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Public_DNS lub odśwież ręcznie: https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc781949(v=ws.10).aspx

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wznowić temat gdyż dzisiaj rano wszystko działało przez jakąś godzinę a teraz od 2 godzin znowu pokazuje mi stronę nazwa.pl

 

Podaj nazwę domeny to sprawdzimy bo takie gdybanie to masakra. Wielokrotnie temat poruszany na wht i nie tylko. Najprawdopodobniej wszystko już jest ok tyle że gdzieś w cache przeglądarki albo dostawcy internetu siedzi stare IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko jest ok jeżeli chodzi o propagację DNS, natomiast same adresy DNS ns1.blutu.pl i ns2.blutu.pl wymagaj uwagi:

 

Name Servers are on the Same Subnet
91.121.153

 

Open Zone Transfer Detected
91.121.153.155
91.121.153.155
Ale tym musi zając się usługodawca :D
Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć nie ma to wpływu na propagację Twojej domeny.

Musisz po prostu jeszcze trochę poczekać, albo zmienić w ustawieniach swojego połączenia sieciowego DNSy np na googlowe:

8.8.8.8 i 8.8.4.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się na tym znam niestety :( mógłbyś jakoś wytłumaczyć? Bardzo bym prosił.

 

Przepraszam ale nie mogę opiniować innej firmy. Dlatego jedynie napiszę ,że dodanie domeny do DNS jest przeprowadzone prawidłowo. Zawsze należy pamiętać że propagacja DNS trwa od 24 do 48 godzin o ile serwery DNS działają prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×