Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kris

Sloty Fcgi ?

Polecane posty

Piszac dzis do swojego supportu otrzymalem taka odpowiedz:

 

Serwer nie jest obciazony - skonczyly sie Panu sloty w fcgi, mozemy je zwiekszyc znowu, niemniej w takim tempie za tydzien bedzie Pan potrzebowal serwera dedykowanego. Sugeruje optymalizacje kodu. Po godz. 18 ilosc slotow zostanie zwiekszona o 30%.

 

a moje pytanie bylo takie ze strona strasznie zamula wyskakiwaly jakies bledy mysql.

w logu napisane ze przekroczylem ilosc przekierowac z uzyciem moda_rewrite

Nie podaje nazwy firmy celowo puki co.... ale mowie ze nie jest to hosting za 200zl.... tylko jednak z top polskich firm wykorzystalem prez pol roku 40gb na mozliwe 600.... staty to jakies 1000 osub dzienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. To jest hosting. Na jedną fizyczną maszynę firma musi upchać od kilkudziesięciu klientów wzwyż, żeby było to opłacalne. Pomyśl sobie ile kosztuje obsługa każdego fizycznego serwera i porównaj z tym ile płacisz za hosting (nie jest to jak piszesz 200 zł, ale sądzę, że niewiele więcej, tym bardziej, że podejrzewam jaka to firma). Oczywiste jest, że firma nie może pozwalać na to by jeden użytkownik w dużym stopniu zużywał zasoby innych klientów. To jest także w interesie klientów tej firmy.

 

Jeżeli szukasz pełnej wolności to serwery dedykowane w Niemczech można mieć już od ok. 100 zł. Możesz też rozważyć np. platformę wirtualną lub VPS. Na przykład w KEI w ostatniej ofercie Luna II otrzymasz limit czasu procesora. Jeżeli Twoje skrypty będą generować duże obciążenie to zaczną się wykonywać wolniej, ale nikt nie powinien Ci limitować ilości jednoczesnych procesów. To dość uczciwy układ.

 

2. Informacja o przekroczonej ilości przekierowań w mod_rewrite najpewniej sugeruje, że się one zapętlają. Przetestuj czy nie masz takiej sytuacji. Najczęściej owocuje to wyświetleniem u użytkownika błędu 500 lub 403.

 

3. Skrypty możesz zapewne zoptymalizować. 1000 użytkowników dziennie przy przeciętnym serwisie z dobrymi skryptami nie jest zapewne wartością, której dostawca usługi tolerować nie będzie. Chyba, że tych 1000 użytkowników non stop siedzi na forum phpBB. Z jakich skryptów korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
a moje pytanie bylo takie ze strona strasznie zamula wyskakiwaly jakies bledy mysql.

w logu napisane ze przekroczylem ilosc przekierowac z uzyciem moda_rewrite

Nie podaje nazwy firmy celowo puki co.... ale mowie ze nie jest to hosting za 200zl.... tylko jednak z top polskich firm wykorzystalem prez pol roku 40gb na mozliwe 600.... staty to jakies 1000 osub dzienie...

 

Juz tlumacze o co chodzi. Twoj serwis smiga na php w API FastCGI, a nie zwyklym CGI. Tzn. ze razem z serwerem www wstaje (umownie nazwijmy go) "serwer php", tj. proces ktory trzyma w pamieci wszystkie biblioteki php, keszuje wszystkie Twoje skrypty i tak dalej. "Serwer" ten odpala rowniez dana liczbe child-procesow, ktore wykonuja parsowanie skryptow juz dla konkretnych klientow odwiedzajacych strone. W Twoim przypadku liczba tych child procesow jest zbyt mala i nowi goscie musza czekac az zwolnia sie dla nich child-procesy, dlatego strona w pewnych momentach dziala wolno. Wydaje sie wiec ze wystarczyloby zwiekszyc liczbe odpalanych child'ow (w nazewnictwie fastcgi zwie sie to "ClassProcesses") i problem bylby z glowy - ale nie o to chodzi, liczbe child'ow ustalamy zawsze z duzym marginesem, ale tez tak zeby jak ktos cos spapra w skrypcie i dojdzie do jego zapetlenia - tylko jego serwis zaczal zwalniac, a nie cala maszyna i strony reszty klientow. Tak wlasnie wyglada obecnie sytuacja u Ciebie - wykorzystujesz max liczbe child-procesow i strona w pewnych przypadkach wydaje sie, ze lezy (moze dochodzic do czestych timeoutow, bo serwer www nie doczeka sie "dostepu" do childa fcgi).

 

Kazdy user ktory ma serwis uruchomiony w tym API ma swoj wlasny "serwer php" uruchomiony ze swoim wlasnym UIDem, na pewno nie jest to wiec problem globalny.

 

Tyle wyjasnien jezeli chodzi o FCGI, sprawe Twojego obciazenia pociagniemy juz dalej w naszym helpdesku ;)

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle sprawa zalatwiona - na najwyzszym poziomie ;)

 

I znowu sie utwierdzam w tym ze Progreso - numer 1 w PL

 

Ps.

nie pisze tego bez podstawnie mam konta w paru polskich Firmach ktore sa w pierwszej piatce na top100 wiec wiem co mowie :)

 

 

alien

 

skrypty autorski sklep - stary kod ktory miesza i doprowadza do tego wiec ewidentnie wina po mojej stronie...

i phpbb z paroma userami :)

i sklep i forum pojda w najblizszym czasie do wymiany :).... ( i nie dlatego ze Progreso.pl mowi bo oni zaoferowali pelna pomoc i natychmiastowo zwiekszyli sloty i pomoc w znalezeniu bledu tylko dlatego ze czas na zmiane standartow co przyspieszy sklep itd. )

a co do ceny to kosztowalo mnie to 3 x 200 wiec napisalem troche wiecej :) nie mialem na mysli 250zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tez mam pelno starych skryptow, ktore az wolaja o wymiane :-). Niestety PHP jest jezykiem, ktory rozleniwia.

 

Podsumowujac - sytuacja zalatwiona :-). Zadziwia mnie fenomen jakosci obslugi klienta w Progreso :-). Wszyscy zawsze zadowoleni :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze inne firmy w podobnej klasie cenowej gdzie mam konta podchodza do ludzi przedmiotowo - nikt sie nie skupia na jego interesach tylko na swoich nie pasuje to nie przedluzaj na kolejne lata a na twoje miejsce wejdzie nowy los ;)

 

a w Progreso calkiem odwrotnie nigdy mi nie powiedziano niemozna bo costam to Pana wina itd - zawsze pomoc w kazdym temacie nawet kodu ktory wsumie jest moj i po mojej stronie lezy pelna odpowiedzialnosc jak on dziala ;) - fakt jest to fenomen :) bo za 600zl rocznie miec kogos kto zawsze odpowie - poradzi to jest super sprawa - nie wspominajac o poziomie uslug jakie oferuje maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie dlatego ze inne firmy w podobnej klasie cenowej gdzie mam konta podchodza do ludzi przedmiotowo - nikt sie nie skupia na jego interesach tylko na swoich nie pasuje to nie przedluzaj na kolejne lata a na twoje miejsce wejdzie nowy los ;)

 

Nie wszystkie inne ;-).

No, ale coz, z Progreso rzeczywiscie cos musi byc na rzeczy, skoro tyle jest podobnych opinii. Pozostaje mi zyczyc im troche wiecej promocji i niech dolacza do tych na szczycie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×