Skocz do zawartości
ficus

Domena & DNS

Polecane posty

Hej!

Mam domenę zarejestrowaną w ovh - załóżmy, że jest to example.pl

Posiadam też swojego VPS'a o ip x.x.x.x, na VPS'ie mam zainstalowanego Virtualmina i utworzone strefy dns.

Domena example.pl na stronie ovh.pl ustawiona jest na serwery dns - dns1.mydevil.net i dns2.mydevil.net, hostingu na którym wcześniej hostowałem swoją stronę. Dotychczas korzystałem z ich stref DNS gdzie po prostu dodałem rekord A z adresem IP mojego VPS'a. Aczkolwiek obecnie potrzebuje trochę... samodzielności.

 

W panelu mydevil usunąłem całą strefę DNS utworzoną dla mojej domeny example.pl

Na swoim VPS'ie mam utworzony wirtualny serwer example.pl i subserver sub.example.pl, podczas instalacji Virtualmina ustawiłem primary dns jako example.pl

 

Sęk w tym, że nie mam pojęcia co, gdzie i jak działa bądź nie działa.

Po usunięciu strefy z mydevila i nadal zostawieniu ichnich dns serwerów w panelu ovh mój główny adres example.pl nie działa, natomiast sub.example.pl działa idealnie, tylko nie rozumiem dlaczego i w jaki sposób...

 

Pytanie brzmi - jak i co poustawiać, aby wszystko odbywało się za pomocą moich stref utworzonych na VPSie.

 

Mając jedno IP - mogę utworzyć dwie subdomeny z rekordem NS i użyć ich w panelu ovh?

W jaki sposób sprawić, by całkowicie pominąć mydevila i aby cały proces między moimi stronami hostowanymi na VPSie odbywał się pomiędzy IP VPS'a a OVH jako rejestratorem domeny?

VPS korzysta z BIND DNS server

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niewielką opłatą mogę Ci to skonfigurować i wytłumaczyć co i jak.

 

Jak jesteś zainteresowany to odezwij się na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci, nie do końca jeszcze wiem w jaki sposób, ale udało mi się sprawić, że działa :)

// a przynajmniej przez chwilę działało. Być może się od Ciebie odezwę na dniach.

Edytowano przez ficus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×