Skocz do zawartości
N0Name

INM - Opinie #POMORSKIE !

Polecane posty

Witajcie jako że przeprowadziłem się w miejsce gdzie z internetem kablowym bardzo cięzko, a gsm mnie nie interesuje to z poszukiwań pozostała mi tylko jedna firma która ma internet radiowy. Potrzebuje opini na temat firmy INM tak zwany projek Internet na Mazurach, ktoś korzysta albo miał okazje korzystać? Jestem z pomorskiego i akurat moja okolica jest objęta zasięgiem przez tą firme. Interesuje mnie informacja na temat jakości łącza, predkości, czy zrywa i są skoki transferu? Opinie na internecie są stare i nie wiem czy można je brać pod uwagę.

 

Wszystkim za informacje serdecznie dziękuje.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jako że przeprowadziłem się w miejsce gdzie z internetem kablowym bardzo cięzko, a gsm mnie nie interesuje to z poszukiwań pozostała mi tylko jedna firma która ma internet radiowy. Potrzebuje opini na temat firmy INM tak zwany projek Internet na Mazurach, ktoś korzysta albo miał okazje korzystać? Jestem z pomorskiego i akurat moja okolica jest objęta zasięgiem przez tą firme. Interesuje mnie informacja na temat jakości łącza, predkości, czy zrywa i są skoki transferu? Opinie na internecie są stare i nie wiem czy można je brać pod uwagę.

 

Wszystkim za informacje serdecznie dziękuje.

 

Witam,

 

Chciałbym właśnie zapytać się czemu nie interesuję Ciebie oferta GSM?

Poleciłbym Ci ofertę "Internet na kartę Play za 9 lub 19 zł", która otwiera przed tobą wiele możliwości.

Sam korzystam z tego rozwiązania i szczerze powiem jest zaje"""ste.

 

Chodzi mi tutaj o ofertę Miesiąc bez limitu za 45zł, która mimo narzuconego tam niby limitu 100GB jest rzeczą nierealną.

 

Może nie "oram" tak internetu, że leci po 300GB miesięcznie.... Ale Jestem osoba, która zużywa w granicach 80-150Gb per miesiąc. Nie zaobserwowałem nigdy zwolnienia internetu mimo wytycznych w regulaminie.

 

Sam konsultant mówił mi, że nie muszą oni tego limitować. Ja używam internetu do np. gier, pobierania gier, wysyłania plików i mieszczę się w 3/4 cześci w 100Gb.

 

Plusem jest to, że Co doladowanie za 30zł otrzymujesz 5Gb internetu (bonusowego - oferta za 19 zł starter), który możesz użyć po skończeniu się oferty Miesiąc bez limitu. Minusem jest to, że musisz mieć cały czas aktywne konto, żeby móc z tego korzystać ( i z oferty miesiąc bez limitu).

 

Z routerem do LTE będzie ciężko, ale dobry smartfon i hotspot powinien pomóc.

Lub jakiś Modem via USB..

 

 

Najlepszym plusem jest to, że nie musisz mieć umowy! Wystarczy tylko kupić starter.

 

Co to internetu radiowego jestem bardzo przeciwny takiemu rozwiązaniu, gdyż jak to kolega powiedział "ani to w nic pograć, ani tu sciągać .. ogółem shit".

Edytowano przez SchErk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to internetu radiowego jestem bardzo przeciwny takiemu rozwiązaniu, gdyż jak to kolega powiedział "ani to w nic pograć, ani tu sciągać .. ogółem shit".

Ciekawe rzeczy prawisz. Mamy ok 1100 klientów na radiu i ich liczba rośnie. A mamy też zawodowych graczy w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jako że przeprowadziłem się w miejsce gdzie z internetem kablowym bardzo cięzko, a gsm mnie nie interesuje to z poszukiwań pozostała mi tylko jedna firma która ma internet radiowy. Potrzebuje opini na temat firmy INM tak zwany projek Internet na Mazurach, ktoś korzysta albo miał okazje korzystać? Jestem z pomorskiego i akurat moja okolica jest objęta zasięgiem przez tą firme. Interesuje mnie informacja na temat jakości łącza, predkości, czy zrywa i są skoki transferu? Opinie na internecie są stare i nie wiem czy można je brać pod uwagę.

 

Wszystkim za informacje serdecznie dziękuje.

 

skorzystaj z porady @SchErk

niewątpliwą zaletą będzie przenośność internetu i brak umów

 

internet radiowy zawsze uważałem za najgorszy, zazwyczaj zapchane i słabo zarządzalne urządzenia dostępowe, ktoś odpali p2p, zapcha zapytaniami i nie pograsz w nic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisalem tutaj o graniu w jakiekolwiek gry. Internet głównie używam do przeglądania wiadomości, obejrzenia filmu bądź pobrania pliku. W domu bedzie napewno chodził laptop jako serwer czasami przez 24 godziny dziennie, nic szczególnego nie będzie robił, głownie jako serwer plików dostępny tylko i wyłącznie dla mnie poza domem.

W domu 2x Laptop i 2x Komputer + 4 lub czasami 5 telefonów używane wieczorami.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy prawisz. Mamy ok 1100 klientów na radiu i ich liczba rośnie. A mamy też zawodowych graczy w sieci.

 

Ja miałem internet radiowy w kilku lokalizacjach i muszę przyznać, że wiecznie coś było nie tak, mimo że operatorów tego internetu było 3.. Według mnie wielu albo stawia na kiepski sprzęt i support oraz podejście "u nas działa" albo się nie zna i dlatego wszystko się krzaczy.. Być może u Ciebie jest jak trzeba co nie znaczy że u innych będzie równie dobrze..

 

Po wszystkich doświadczeniach uważam, że najlepszy póki co internet to miałem i mam od TP / ORANGE..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy prawisz. Mamy ok 1100 klientów na radiu i ich liczba rośnie. A mamy też zawodowych graczy w sieci.

 

Przepraszam, ale nie mówię konkretnie o Pana usłudze lub ofercie.

Pisałem ogółem.

 

Nie każdy musi się z tym zgadzać i rozumiem Pana odpowiedź.

Wolność słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu tzn technik mówił że na moim budynku jest nadajnik, tzn nie był pewny ja w sumie tez nie jestem pewny bo się nie przyglądałem. Niby kilka osób ma internet z tej firmy w miejscowosci w której mieszkam, ale to osoby po 40 i nie korzystają z internetu tak intensywnie jak ja więc ich opinia nie bedzie raczej mi pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu tzn technik mówił że na moim budynku jest nadajnik, tzn nie był pewny ja w sumie tez nie jestem pewny bo się nie przyglądałem. Niby kilka osób ma internet z tej firmy w miejscowosci w której mieszkam, ale to osoby po 40 i nie korzystają z internetu tak intensywnie jak ja więc ich opinia nie bedzie raczej mi pomocna.

Internet Radiowy nie jest równy innej radiówce.

 

Możesz zakupić starter za 9zł i zakupic tzw. dzień bez limitu za 4 zł.

Otrzymasz wtedy konkretny obraz możliwości tego internetu i zobaczysz po najniższym koszcie ile uda Ci się wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet Radiowy nie jest równy innej radiówce.

 

Możesz zakupić starter za 9zł i zakupic tzw. dzień bez limitu za 4 zł.

Otrzymasz wtedy konkretny obraz możliwości tego internetu i zobaczysz po najniższym koszcie ile uda Ci się wycisnąć.

Nie chce GSM z pewnych powodów. W firmie mamy PLAY 4G LTE BEZ LIMITU i coś się zaczeło pierniczyć że zasięg był tylko 3G mimo że miejscowość jest objęta LTE, na infolini nie potrafili pomóc, a salon nic nie wiedział o żadnych awariach czy pracach na nadajniku. Sprawa się ciągnie od lutego, wczesniej transfer był na poziomie 30-40mbps download i 15-20upload w tej chwili jest 10mbps było i tak że przez kilka dni było tylko 1mbps down i 0.5 upload. Internetu nie było a rachunki przychodziły regularnie, i nie chodzi tu o to że twoja opcja jest bez umowy tylko poprostu zrażenie do GSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trochę tutaj widzę marketing Playa :D

 

Na telefonie czy LTE będziesz miał duży problem wystawić serwer na "świat" aby mieć dostęp. Z VPNem będzie ciężko chyba że sobie VPSa postawisz i na nim VPN na telefonie / laptopie i tym serwerze.

 

Kolega ma LTE z CF i ma chyba podwójny albo i potrójny NAT tam a działa jak krew z nosa przy 3 laptopach a to tylko prace biurowe (przeglądarka + outlook).

Z GSM bywa różnie i zależne jest bo u niektórych może działać świetnie (mój kolega nawet może grać w CSa na LTE, ale np. po 21-22 jak mało osób używa).

 

 

 

 

Weź sobie solidny internet ze wsparciem i gwarancją naprawy. Padnie ci internet Playa i powiedza że BTS przeciążony i proszę spróbować kiedy indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad za ściany ma t-mobile z antena i ma 2mbps download i 0.5mbps upload dość słabo z plusa wyciągnąłem tutaj około 6-8 / 2 play 4-5 / 2 ale problem jest że nie interesuje mnie Internet limitowany ze zmiennym IP. W mojej okolicy tylko albo GSM albo inm. Dlatego wolę zapytać o opinie bo z tymi radiówkami różnie bywa choć czasy pasma 2.4GHz już dawno minęły. Wolałbym się męczyć z sieciówka jak ciągłym brakiem dostępu na radiówce.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
internet radiowy zawsze uważałem za najgorszy, zazwyczaj zapchane i słabo zarządzalne urządzenia dostępowe, ktoś odpali p2p, zapcha zapytaniami i nie pograsz w nic

 

Technologia dostarczania sieci radiowej się dawno zmieniła. Gównem było 2.4 GHz i 10 m kabla koncentrycznego.

W tych czasach dobry operator korzysta z profesjonalnych mostów i radiolinii mówię tu o Ubiquiti Networks oraz Cambium Networks .

 

20 Mbit/s - u dobrego operatora ostaniesz w miarę sensownej cenie i bardzo stabilne łącze. Owszem czasami zdarzają się budżetowi operatorzy którzy na swoich mostach nie montują UPS co w czasie burzowym powoduje przerwy w dostawie.

 

Stara lipna radiówka to już mit. Rynek zawsze weryfikuje chu*owych dostawców i kończy się to ich upadkiem.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie sąsiad ma INM tylko pakiet 2/0,5mbps u mnie jest czarno i burza, pojechałem sprawdzić do innego źródła i tam było 4/0,5mbps także chyba jest stabilnie. Z tego co się przed chwilą dowiedziałem to dwóch sąsiadów ma od nich neta i nie skarżą się na jakieś awarie. Wychodzi na to że w mojej okolicy inm ma łączą z T-Mobile.

 

Dzięki wszystkim za jakiekolwiek rady i wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

toszto tragedia, takie transfery to chyba 2-3 lata temu, bierz playa 100GB
ew. polsatcyfrowy, fajnie wychodzi pakiet tv+internet+telefon

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kori dzięki nie potrzebuje ani tv ani tel w pakiecie. Jeżeli chodzi o transfery to zależy od umowy;) Generalnie uroki internetu radiowego;) Na oglądanie bajek dla dziecka starczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No tak tylko na CF już będzie miał problem z adresem IP bo będzie ten sam adres miało kilkaset tysięcy innych osób.

Skontaktuj się z firmą może zaoferują ci szybszy internet. Sąsiedzi może mają niskie pakiety albo jakieś stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak już wybrałem sobie znacznie lepszy pakiet niż sąsiedzi, dziś akurat była pogoda pochmurna, deszczowa i wietrzna, fajna by sprawdzić transfery. Antena akurat będzie montowana w stronę gdzie jest pole i żadnych przeskod po drodze. Zobaczymy jak z jakością będzie.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze wygląda że te żenujące transfery to ich aktualna oferta: http://www.inm.net.pl/cennik-mazury-nowy_klient.html

@N0Name, słabe transfery to dziecku te bajki będą się zacinać

znajomy też ma radiówkę, niedawno podpisał umowę i narzeka na przestoje neta
kilka razy musiałem czekać na niego w cabal na queście

 

 

dodaj sąsiadowi na kilka dni do autostartu nettools, sprawdzaj odpowiedzi http kilku hostów polskich i zagranicznych, będziesz widział czy stabilnie to chodzi

 

do lte byś kupił router z tomato+modem e3372+antena i by śmigało

sam myślę nad rezygnacją z kablówki 60/1, wysłać cokolwiek to się czeka długo, router z usb i tomato już mam ze 2 lata, jedno mnie tylko trzyma, że internetu nie używam sam i transferu by brakowało

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko na CF już będzie miał problem z adresem IP bo będzie ten sam adres miało kilkaset tysięcy innych osób.

Skontaktuj się z firmą może zaoferują ci szybszy internet. Sąsiedzi może mają niskie pakiety albo jakieś stare.

Z CF byłbym problem gdybym pewnie wybrał oferte GSM. Sąsiedzi mają stare pakięty i się nie znają ;p Jak robiłem testy to pinki wychodziły w granicach 10-15ms :o

 

@Kamikadze wygląda że te żenujące transfery to ich aktualna oferta: http://www.inm.net.pl/cennik-mazury-nowy_klient.html

 

@N0Name, słabe transfery to dziecku te bajki będą się zacinać

znajomy też ma radiówkę, niedawno podpisał umowę i narzeka na przestoje neta

kilka razy musiałem czekać na niego w cabal na queście

 

 

dodaj sąsiadowi na kilka dni do autostartu nettools, sprawdzaj odpowiedzi http kilku hostów polskich i zagranicznych, będziesz widział czy stabilnie to chodzi

 

do lte byś kupił router z tomato+modem e3372+antena i by śmigało

sam myślę nad rezygnacją z kablówki 60/1, wysłać cokolwiek to się czeka długo, router z usb i tomato już mam ze 2 lata, jedno mnie tylko trzyma, że internetu nie używam sam i transferu by brakowało

 

 

Nie chce LTE czy ty tego nie rozumiesz czy mam pisać wielkimi literami? GSM tylko i wyłącznie w ostateczności, a na oglądanie bajek starczy spokojnie 1-2mbps. Co do pakietów, lagów i transferów to radiówka nie równa się innej radiówce. Z playem by było cięzko bo w domu będzie chodzil laptop czasami 24godziny jako serwer który będę wykorzystywał na zewnątrz, dlatego też limit transferu nie zbyt mi pasuje no i zmienne IP co sesja.

 

 

Szkoda że Miłosz opuscił konwersacje bo pewnie na temat radiówki dowiedziałbym się znacznie więcej, ale to pewnie dlatego że Kori zawitał...

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, mieszkam w okolicach 3m, co nie znaczy ze gdzies blisko miasta i że mam do wszystkiego dostęp.. Do najbliższego miasta mam 15km i to miasto nieduże..

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Miłosz opuscił konwersacje bo pewnie na temat radiówki dowiedziałbym się znacznie więcej, ale to pewnie dlatego że Kori zawitał...

Po przeczytaniu kilku postów opadły mi witki i nie było czym napisać. Nie wierze co czytam ;) A niecenzuralnie nie wypada pisać.

 

Gównem było 2.4 GHz .

Z tym, że to 2.4 wraca do łask w postaci standardu N i świetnie nadaje się na mosty gdzie piątka ma problemy z okazji zaszumionego eteru.

 

Stara lipna radiówka to już mit.

Tru. Poziom usługi prawie nie różni się od kablowego internetu.

 

@Kamikadze wygląda że te żenujące transfery to ich aktualna oferta

Najwidoczniej zarabiają na tym i nie są organizacją charytatywną. Niestety w większości przypadków konkurencja popsuła rynek i ceny.

 

@N0Name, słabe transfery to dziecku te bajki będą się zacinać

znajomy też ma radiówkę, niedawno podpisał umowę i narzeka na przestoje neta

kilka razy musiałem czekać na niego w cabal na queście

Znam przypadki gdzie klienty brali po 30M, och ah, tyle łącza, będzie szpan. Jak patrzę na wykres z miesiąca, to za wiele od zera nie odbija. Naprawde te kilka mbsów wystarcza na większość normalnych rzeczy.

Chyba, że jesteś archiwizatorem internetów..

Pewnie podpada pod kategorie "narzekam, ale nie zgłosze problemów, oni sami powinni wiedzieć, że nie działa".

 

jedno mnie tylko trzyma, że internetu nie używam sam i transferu by brakowało

wow. to lte ma jakieś ograniczenia? Myślałem, że to jest z jakiejś niestworzonej gumy i rozciąga się we wszelkie czeluście wszechświata.

Mamy kilka miejscówek gdzie na dachu bloku jest słabo z zasięgiem, nie mówiąc już o pogadaniu w mieszkaniu przez telefon.

Jest też sporo osób, które po prosty NIE CHCĄ lte, tak jak N0Name.

 

To skoro okolice 3M nie masz łącza z TP / Orange + VPN?

Wyobraź sobie, że nie wszędzie są operatorzy z miedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×