Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sonix

Serwer dedykowany czy VPS pod spore forum i mały wordpress?

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Bardzo proszę o pomoc w decyzji, Was specjalistów w tej dziedzinie..

 

Potrzebuje serwer dedykowany albo lepszy VPS pod dość spore forum oraz stronę firmową pod wordpressem.

 

Dane forum:

200,000 postów

7,000 użytkowników z tego 700 aktywnych

skrypt vBulletin

Dane z Google Analytics: 30 dni

W screenach poniżej.

 

Budżet jaki chce przeznaczyć to 500-700zł rocznie.

 

Oczywiście przyglądałem się ofercie OVH i Mintshost, ceny są bardzo "zróżnicowane" :)

 

Nie chce tam stawiać "shella" pod seedy, więc nie potrzebuję super wypasionego sprzętu.

Chciałbym by forum i strona chodziły płynnie i jak wiadomo, jak najdłużej bez awarii.

 

Z góry dziękuje Wam za pomoc, oferta jest tak bardzo szeroka, że szczerze mówiąc nie mam pojęcia co wybrać, nie wspomnę o wyborze czy serwer z Francji czy z Polski. (Zapewne PL dla lepszych pingów)

 

Pozdrawiam

post-4837-0-75365400-1458586172_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie określiłeś ile GB przestrzeni potrzebujesz oraz ile miesięcznie GB transferu generujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z transferem 30-40GB/mc na serwer dedykowany? No VPS ok bo może chcesz sobie pogrzebać samodzielnie ale i to jest taka armata na muchę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz logi to zdarzał się transfer 60GB na mc.

 

Czyli dedykowany nie ma sensu? na pewno dla mojego portfela dobrze :)

 

Jaki "mocniejszy" VPS wybrać? tzn. z jakimi parametrami?

 

Dziękuje za ocenę sytuacji :)

Edytowano przez Sonix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszedł bym w kierunku oferty mzone - http://pl.mzone.uk/ bo świadczą doskonałe usługi. Najlepiej napisz do nich http://pl.mzone.uk/company/contact a na 100% zaproponują coś ciekawego. Ewentualnie możesz skorzystać z oferty OVH: https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud.xml VPS Cloud 2.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy takim ruchu, to nawet nie ma potrzeby pakowania się w VPS'a, chyba, że sam wiesz, że na prawdę go potrzebujesz.

Solidny hosting współdzielony również da spokojnie radę, np. u nas

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy takim ruchu, to nawet nie ma potrzeby pakowania się w VPS'a, chyba, że sam wiesz, że na prawdę go potrzebujesz.

Solidny hosting współdzielony również da spokojnie radę, np. u nas

 

Ale ja pisałem że to armata, skoro chce mieć "swoje" środowisko to VPS. Oczywiście że usługi hostingowe typu współdzielone dadzą radę i jesteś wstanie znaleźć coś takiego do 200zł czy 300zł tylko skoro szukasz coś między dedykiem a VPS podpowiedziałem że VPS jest jak najbardziej OK. Jak napiszesz że szukasz ewentualnie usługi współdzielonej to zmieni diametralnie oblicze oferty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do transferu Francja i Polska przy otwieraniu strony WWW nawet nie zauważysz różnicy jeśli zakupisz vpsa w dobrych firmach... Szukaj VPSów z dyskami SSD

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie bardzo za pomoc, coś na pewno wybiorę. Każdy z Was poleca inna firmę, na PW same wiadomości o dzierżawie VPSa.

Teraz wiadomo co wybrać czyli VPSa z SSD, ale ciężko zdecydować się w której firmie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Napisz na hitme.pl ticket że chcesz przetestować i poproś o zniżkę na 1 miesiąc. Później będziesz mógł poprosić o zmianę fakturę na roczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sonix - zerknij na ranking WHT i tym również możesz się kierować - ogólnie firmy które są polecane przez osoby z długim stażem na forum są najczęściej sprawdzone. Ewentualnie poczytaj dział Opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×