Skocz do zawartości
exe

Jaki System Najlepszy ?

Polecane posty

Witam

Wkońcu znalazła mnie oferta :( exportal.pl Kupuje u nich dedyka aby się pouczyć administracji i oto mam pytanie do speców ;) : jaki system do nauki byłby dobry Debian/Suse/Fedora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wkońcu znalazła mnie oferta :( exportal.pl Kupuje u nich dedyka aby się pouczyć administracji i oto mam pytanie do speców ;) : jaki system do nauki byłby dobry Debian/Suse/Fedora ?

Zaczne że nie jestem fachowcem w dziedzinie administracji ale co nieco potrafię.

 

To zalezy jakie jest przeznaczenie systemu i jaki ma na nim być w przyszlości zainstalowany panel administracyjny.

Z tych dystrybucji chyba najlepiej się uczyc Debiana ale na nim nie pracuje np cPanel. Debian jest najpopularniejszą dystrybucją - mają go w prawie każdej serwerowni w Europie i USA.

 

Fedora jest łatwiejsza ale nie polecałbym jej na serwer.

 

Z Suse dopiero zaczynam przygodę i nie mogę się wypowiadać ale w obsludze jest podobny do redhatów/fedorek. Zamiast yuma jest Yast2 i działa ok.

 

W tym samym co Ty celu również zakupiłem tydzien temu VPSa Mild (Suse 10+Plesk) w Webperoni.de . Zaletą takiego VPSa jest to że po uszczodzeniu systemu mozna go sobie wgrać na nowo. Czy w exportal.pl reinstalacja systemu jest darmowa? Fajna to rzecz bo można bez stresu zająć się nauką.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ednet. Chyba dokupie Direct Admin jeśli chodzi o panel. Z twojej wypowiedzi wynika że debian byłby najlepszy. Jeśłi ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć ;) byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupywać DA, to polecam jak najbardziej debiana. Bardzo miły system, ma wspaniałe pakieciki - apt`y. Tyle, że po kupieniu dedyka pamiętaj o usunięciu zbędnych aplikacji przed instalacją DA, jeśli bedziesz mieć jakieś deamony typu postfix, vsftpd etc. Tak więc debian jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale prawdopodobnie już DC zainstalują mi Direct admina. hmm czy to i tak usunąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeśli Ci zrobią, to już o nic nie musisz sie martwić, no chyba że o dodatkowe funkcje do php i Twoje fizi mizie, nie mówiąc już o zabezpieczeniu serverka ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz do trybu rescue to masz tam opcję instalacji obrazu systemu do wyboru. Kilka(naście) sekund i nowy system śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wejdziesz do trybu rescue to masz tam opcję instalacji obrazu systemu do wyboru. Kilka(naście) sekund i nowy system śmiga.

 

dzieki za info

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×