Skocz do zawartości
PanDoktor

System płatności

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie otóż jak wygląda, że strony prawnej stworzenie systemu szybkiej płatności tzn:

Tworze stronę która oferuje klientowi opłatę za jakieś zamówienie itp w sklepie, na stronie badź forum mój potencjalny system a będzie on działał na wzór:

Klient Y kupuje jakąś rzecz, ale zeby nie czekać do momentu kiedy pieniądze firmie/serwisowi trafią na konto. Korzysta potencjalnie z mojej strony i płatność jest natychmiastowo drugi wariant natomiast umożliwia mu stworzenia sobie "skarbonki" która gromadzi jego "wirtualną gotówkę" (którą wcześniej wpłacił na konto) i wten sposób opłaca jakąś usługę.

 

Czy jakaś instytucja sprawdza poprawność stworzenia takiego serwisu i trzecie pytanie czy będąc firmą jednoosobową uprawnia go do stworzenia czegoś takiego?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj sprawdza to firma, w której chcesz korzystać z takiej usługi jak płatności online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, źle sformułowałem pytanie ale chodzi mi o stworzenie właśnie serwisu na wzór: transferuj.pl, platnosci-online.

Po pierwsze działalność i raczej z naciskiem na spółka + poważny kapitał. Do tego dołóż sobie umowy z bankami i powiązanie operacji w oparciu o API. To wszystko nadzorowane przez kancelarie prawną i kolejną ilość gotówki.

Operowanie pieniędzmi klientów niestety musi być poparte również bezpieczeństwem o nie.jak by to było takie proste a przede wszystkim tanie to takich instytucji online by było jak grzybów po deszczu podobnie jak z bankami. Nie jestem w temacie mocno i może ktoś bardziej to tobie rozpisze ale tego typu forma instytucji/firmy chyba musi być zatwierdzona z ramienia jakiejś komórki państwowej co grzebie w finansach.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomek

 

Za to (z tego co się doczytałem) odpowiada Komisja Nadzoru Finansów i jeżeli dobrze doczytałem to reguluje to ustawa z dnia 19/08/2011 (sygn.: Dz.U. Nr 199, poz. 1175 ze zm.).

 

@Topic

 

Nie wiem, czy to się przyda, aczkolwiek KNF coś naskrobał na ten temat. Lukałeś w to: https://www.knf.gov.pl/Images/Elektroniczne%20metody%20platnosci_tcm75-36397.pdf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×