Skocz do zawartości
Emil.

wydajność komputera.

Polecane posty

  • Pamięć G.Skill DDR3 8GB 1600MHz CL11 XMP (F3-1600C11S-8GNT)
  • Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)
  • Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh
  • Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)
  • Karta graficzna Zotac GeForce GTX 960 ITX, 2GB GDDR5, 128 Bit, HDMI, 3XDP, DVI, BOX (ZT-90310-10M)
  • Dysk Western Digital WD Blue - (WD10EZRZ)
  • Monitor BenQ GW2270H

 

Jak myślicie jakie osiągi zdobędę na tym sprzęcie podczas stream (fps)(video high) w najnowsze tytuły gier oraz csgo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie zadajesz.....

 

Zestaw do najnowszych gier a ty pytasz o CSGO - to jakby zapytać czy mario na procku i3 pojdzie...

I tak nie wykorzystasz full rozdzielczości w CSGO bo źle się na takiej gra - zresztą jak będziesz miał to się przekonasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo csgo zoptymalizowano do 2 rdzeni
zatem dwa pozostałe nie będą mocno obciążone
bardziej bym się martwił o łącze aniżeli o sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stream jest uwarunkowany w dużej mierze od sposobu streamowania a nie samego faktu.

 

Jak kupujesz kartę Nvidii (nową, a nie trupa), to masz NVENC. NVENC nie obciąża praktycznie w ogóle ani CPU, ani GPU, można powiedzieć, że stream jest prawie, że "za darmo" jeśli chodzi o sprzęt, i zapewnia całkiem dobrą jakość jak za coś co nie pożera prawie żadnych zasobów. Pójdzie Ci to w każdej grze i na każdym nowszym setupie, a NVENC masz już szeroko wspierane chociażby w ulubionym przeze mnie OBSie.

 

Jeśli natomiast szukasz czegoś lepszego to schodzimy do klasycznego streamowania x264, i tutaj pierwsze skrzypce gra CPU, GPU ma prawie, że zerowy udział w całym procesie. Osobiście sądzę, że osiągniesz na aktualnym setupie całkiem dobre wyniki nawet na x264, oczywiście w zależności od gry i tego jak bardzo upodobała sobie CPU.

 

Generalnie polecam zestawy z PurePC, naprawdę nie można się na nich przejechać i każdy jest świetnie dobrany. Osobiście sądzę, że ze streamowaniem nie będzie większych problemów, ale jednocześnie widziałbym tutaj oczko wyżej - GTX 970, i może jakiś i5 z nowszej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cs:GO leży na procku jak i stream, ja mam i5 6600k i stara hd 7770, bez strima mam 250-300 na DM (na mm ciut wiecej) ze strimem w HD jak testowalem to bez zmian FPS.

 

Co do tego procka znajomy go ma i skarży sie na FPSy po tych update nowych co wyszły a grafike ma lepsza od mojej. Od siebie bym ci polecił jakiś nowszy procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten twój nie bardzo, nie bierz słabszego niż 6600k, 150zł więcej

do niego jakieś sensowne chłodzenie ok. 80zł 3 rurki, u góry wystające 6 końców

grafikę bierz tylko z dwoma coolerami, różnica w cenie 20zł

obudowa z zasilaczem na dole i otworami chłodzącymi z tyłu u góry, cooler skierowany wianiem w górę do tych otworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet podniosłem i tak o tysiąc zł. Teraz to już sam nie wiem czy ten komputer o tych parametrach jest słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz budżet i szukaj używki, dla nowego zastosuj się do moich wskazówek i ciesz z sensownego kompa
ew. zmniejsz 6600k do 6600 i odpusc dodatkowy cooler, ale grafa bezwzględnie z dwoma coolerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stream jest uwarunkowany w dużej mierze od sposobu streamowania a nie samego faktu.

 

Jak kupujesz kartę Nvidii (nową, a nie trupa), to masz NVENC. NVENC nie obciąża praktycznie w ogóle ani CPU, ani GPU, można powiedzieć, że stream jest prawie, że "za darmo" jeśli chodzi o sprzęt, i zapewnia całkiem dobrą jakość jak za coś co nie pożera prawie żadnych zasobów. Pójdzie Ci to w każdej grze i na każdym nowszym setupie, a NVENC masz już szeroko wspierane chociażby w ulubionym przeze mnie OBSie.

 

NVENC do streamu nadaje się od biedy dla takich gier jak Heartstone. Przy dynamicznych grach lub grach gdzie jest dużo detali lub roślinności, przy każdym ruchu na ekranie robi się pikseloza. Żeby tego uniknąć trzeba zejść z presetem niżej, a to wiąże się z posiadaniem mocnego sprzętu, więc tak na prawdę nie ma mowy o "darmowym" streamie.

 

Budżet podniosłem i tak o tysiąc zł. Teraz to już sam nie wiem czy ten komputer o tych parametrach jest słaby...

 

Do grania w nowe tytuły na medium/high detalach to się nada. Poza tym z uporem maniaka pchasz się w starą podstawkę, po co?

 

Chcesz się bawić w streamowanie w nowe tytuły na poziomie, to bez i7 nie masz co się zabierać.

 

zmniejsz budżet i szukaj używki, dla nowego zastosuj się do moich wskazówek i ciesz z sensownego kompa

ew. zmniejsz 6600k do 6600 i odpusc dodatkowy cooler, ale grafa bezwzględnie z dwoma coolerami

 

Weź ty te swoje dobre rady schowaj do kieszeni, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie udzielaj się jak nie czytasz tematu
i7 przekracza i tak już nadwerężony budżet i jest w nieznaczym stopniu lepszy, szkoda kasy

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emil - wg mnie ten komputer jest źle złożony (chodzi o firmy które wybrałeś....)

 

Przykłądowo:

RAM - weź lepiej Cruciala ew. GoodRama - to bardzo dobre ramy mimo dziwnych opinii na ich temat

Następnie zasilacz - Corsair wcale nie jest dobrą firmą bardziej polecam Silencium PC lub XFX ew. także dobrym rozwiązaniem jest Fortron, Thermaltake a już szał to BeQuiet

Grafika - zależy Ci na tym by karta graficzna miała ciche chłodzenie? Jeśli nie to zmieniłbym GeForce na Radeon'a - są głośniejsze ale w wielu testach wychodzą lepiej niż GeForce (a płacisz około 150 zł drożej za karty o tych samych parametrach)

 

To tyle,

I mam nadzieje ze zestaw składasz tak by do niego później nic nie włożyć lepszego? (mniemam patrząc na płyte główną a'la maluch i grafika a'la ferari)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowe radeony r9 to nieporozumienie za niewiele większą wydajnośćw porównaniu do geforce, ciągnie prądu dwa razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

energetyka także

 

No super bo pobiera +/- 60-80 W więcej - co to za różnica przy całym komputerze? Kupisz mocniejszy zasilacz i to zginie...

To komputer a nie serwer który chodzi 24h/d

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale gdzie widzisz logikę w kupowaniu w tej samej cenie
czegoś gorszego i pobierającego więcej energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

NVENC do streamu nadaje się od biedy dla takich gier jak Heartstone. Przy dynamicznych grach lub grach gdzie jest dużo detali lub roślinności, przy każdym ruchu na ekranie robi się pikseloza. Żeby tego uniknąć trzeba zejść z presetem niżej, a to wiąże się z posiadaniem mocnego sprzętu, więc tak na prawdę nie ma mowy o "darmowym" streamie.

 

Testowałem wieśka 3 na high quality low latency 2-pass i było to do oglądania. Wszystko zależy od presetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie w tej samej.

GeForcy są droższe.

Sprawdz sobie.

 

ceny i wydajność takie same ma twoja grafa i gtx 960, a twoja a żre więcej prądu

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5-721276/

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-r9-270x-royalqueen-2gb-ddr5-dp-hdmi-dvi-cgax-r927x6f-633348/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270xoc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-dvi-hdmi-dsub-box-gv-r927xoc-2gd-599377/

z czego ja zapłaciłem za nią 690 zł :) (100 zł różnicy).

 

Nie warto się kłócić.

 

W swojej kwestii na temat zestawu się wypowiedziałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może panowie zrobią koszyki co jak ma wyglądać i po prostu przedyskutujemy spokojnie, co kupić i co bardziej się opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile chciałbyś wydać i co ma być w zestawie (np. monitor)

 

Do czego chcesz używać? (przede wszystkim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×