Skocz do zawartości

Polecane posty

Ktoś to jeszcze czyta ? :)

 

Oj wiesz mi że tak :) Mamy kwiecień więc idzie 2 sezon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

No i Bartuś zwinął cały interes :D

Adweb.pl juszczyk.com 2be.pl tango down

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie wiem czy wszystko ale część biznesu hostingowego (domeny) idzie na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystko ale część biznesu hostingowego (domeny) idzie na sprzedaż.

 

Nie wiem czy tam jest cokolwiek na sprzedaż.

Chyba jedynie to pula PI /24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Upadek 2be.pl jest chyba najbardziej spektakularny ze wszystkich upadków firm czy firemek jakie miały miejsca na WHT. Może nie występują takie kontrowersje jakie miały miejsca przy końcu działalności kilku podmiotów świadczących usługi hostingowe ale co jak co, firma zakończyła działalność (w sensie że nie istnieje, nikt nic nie wie, nikt nie powierzy im danych) z naprawdę dużym hukiem.

 

@Bartek, co tam może być na sprzedaż? Dane klientów poszły więc jedyne co pozostaje to domena, klasy IP, panele i tego typu elementy. Z informacji podawanych przez właściciela i inne podmioty które były wywoływane do tablicy wynika że nic więcej tam już nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Obsługa domen klientów w liczbie XXk (nie wypada mi szczegółów pisać), jest to realna wartość, rozmowy są toczone z kilkoma dużymi firmami hostingowymi w kwestii przejęcia obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

aż dziwne, że klienci jeszcze nie pouciekali z tymi domenami ( chyba, że nie maja authinfo ).

Któryś z większych graczy za pewne to weźmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tylko czy klienci 2be.pl po przymusowych przenosinach do innej firmy nie zdecydują się na ucieczkę jeszcze gdzieś indziej. W internecie jak w przyrodzie, nic nie ginie tylko zmienia właściciela - w przypadku kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy domen ktoś może na tym sporo zyskać ale podejrzewam że nawet mniejsi gracze mogą zyskać po kilkunastu klientów z domenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko czy klienci 2be.pl po przymusowych przenosinach do innej firmy nie zdecydują się na ucieczkę jeszcze gdzieś indziej. W internecie jak w przyrodzie, nic nie ginie tylko zmienia właściciela - w przypadku kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy domen ktoś może na tym sporo zyskać ale podejrzewam że nawet mniejsi gracze mogą zyskać po kilkunastu klientów z domenami.

 

Zacznijmy od tego że ci "lepsi" klienci już uciekli z domenami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa domen klientów w liczbie XXk (nie wypada mi szczegółów pisać), jest to realna wartość, rozmowy są toczone z kilkoma dużymi firmami hostingowymi w kwestii przejęcia obsługi.

 

 

Lookup który każdy sobie możę zrobić na ich pulę pokazuje liczbę ~3000 domen wskazujących na 195.245.198.0/24 więc XXk IMO dużo się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NASK w tym momencie daje ciała. 2be powinno mieć wypowiedzianą umowę partnerską, a przejecię Klientów powinno odbyć się na zasadzie jawnego przetargu. Oczywiście w tym czasie, Klienci powinni mieć automatycznie wydłużane okresy abonamentowe do czasu rozwiązania problemu.

 

ICANN prowadzi taką politykę od wielu lat i były już takie przypadki w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

@przemon mylisz przypisane adresy do obsługi domeny przez rejestratora, zupełnie różne kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

 

Wiecie jak było? Odszedł admin, na serwerach pocztowych spam pozapychał kolejki. BJ zapytał na jakimś forum (raczej nie na IRC-u):

BJ: „jak skasować spam?”
pytanie nie było zbyt precyzyjne – nie określało bowiem, że do skasowania jest TYLKO spam, a reszta ma pozostać…, otrzymał zatem zgodną z prawdą odpowiedź:
pytaj_precyzyjnie_albo_giń: rm -rf /* spam
BJ wpisuje polecenie i sukces – leci, na dyskach robi się miejsce! To dawaj, na kolejne serwery i czyścimy.
BJ pod nosem do siebie, trochę zadowolony, że to takie proste, ale jednocześnie zdenerwowany: to ZA TO ja płaciłem ten 5-cyfrowy hajjs?!

Bardzo prawdopodobne :D

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe co chcą jeszcze sprzedawać jak większość świadomych klientów już stamtąd się zebrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

w tej chwili strona 2be.pl działa, strona adweb.pl również ktoś wie co jest grane? Oo

 

Pewnie znaleźli jakiegoś murzyna który im to zrobi za pare groszy lub obietnicę zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tą bazą danych klientów powinien się kontaktować z firmami produkującymi leki uspokajające.

 

 

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×