Skocz do zawartości
Gość Filip Nowacki

Startup - pozyskanie pieniędzy na rozwój

Polecane posty

Gość Filip Nowacki

Cześć, witajcie!

Za 2,5 miesiąca(obecnie proces produkcji aplikacji www/mobilna) planuję ruszyć z własnym biznesem. W maju kończę liceum, nie posiadam żadnych oszczędności, które mógłbym przeznaczyć na rozwój firmy i ogólnie oferowanego produktu. W jaki sposób najkorzystniej można pozyskać pieniądze na rozwój?

 

Obecnie pracuję sam, wspiera mnie przyjaciel który jest w stanie przejść do "mojej firmy" - obecnie pracuje w Pepsi jako dyrektor kreatywny ds marketingu. Paru developerów też by się przydało na stałe.

 

Crowdfunding? Dotacje z Unii? A może prywatny inwestor? Co będzie najlepsze?

Aplikacja celuje w niszę, której rynek bardzo potrzebuje. Na tyle osób, które znają projekt, nie ma żadnej która nie uważałaby że to się nie przyda. Szczegółów na obecną chwilę zdradzić nie mogę. Dlatego też piszę dosyć ogólnie i pobieżnie.

 

Dzięki za jakiekolwiek informacje.

Filip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie szukaj "klientów" gotowych zapłacić nawet skromne pieniądze za Twój produkt, to napewno dużo lepsze niż oddawanie inwestorowi znaczącej części zysku.

 

sam jestem na podobnym etapie tyle, przerobiłem scenariusz jak może być dzięki wsparciu finansowym od inwestora i doszedłem do wniosku, że nie wiele to zmieni poza mocniejszym startem.. a ten mocny start nie zawsze jest konieczny..

 

tak z ciekawości podeślij na pw tak z grubszą co to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Model biznesowy podobny do ceneo.pl - myślę, że kluczowa sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, o jakiej kwocie rozmawiamy + plan rozwoju. Adres e-mail w profilu. Zresztą znasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×