Skocz do zawartości
Rolej

Skarbówka a PayPal

Polecane posty

Cześć.

 

W niedalekim czasie planuje na swoich projektach zacząć jakoś zarabiać. Rodzi się tutaj podstawowe dla mnie pytanie. O ile do kwoty wolnej od podatku (jak dobrze pamiętam 3000zł) nie ma obowiązku rozliczania się (tworzenia PITu - chyba, że się myle to mnie poprawcie) to ta sprawa dotyczy rozliczania się z wpływów z różnych programów partnerskich na konto bankowe. A co, jeżeli Ja zamierzam korzystać z magicznego przycisku "Donate via PayPal"? Konto bankowe to to nie jest, zachowywana jest niejako anonimowość względem właściciela. Czy wpływy z PayPala oraz samo konto eMail należy zgłaszać/rozliczać do US? Jak to obecnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak brak obowiązku rozliczania się, jest kwota wolna od podatku - póki co wciąż 3091 zł. Reasumując: PIT składasz zawsze, a podatek naliczasz od każdej złotówki wykraczającej poza te 3091 złotych.

 

 

Konto bankowe to to nie jest, zachowywana jest niejako anonimowość względem właściciela.

 

PayPal nie zapewnia anonimowości przed US. Powiem więcej - fiskus świetnie wie co to jest PayPal, jak działa i do kogo zgłaszać się w sprawie ujawnienia danych płatnika.

 

 

 

Czy wpływy z PayPala oraz samo konto eMail należy zgłaszać/rozliczać do US? Jak to obecnie wygląda?

 

Konta PayPal nie musisz wpisywać do CEIDG, bo to nie jest konto bankowe.

Wystawiasz normalne faktury klientom, a przy ew. przewalutowaniu (wszystkie płatności przychodzące na polskie konto PayPal są zawsze przeliczane na złotówki - nie ma możliwości wypłaty w innej walucie) prowizję PayPala księgujesz jako zwyczajne koszty bankowe.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×