Skocz do zawartości
Magic Mike

Dedyki GAME z ovh oraz soyoustart pod serwer www.

Polecane posty

Szukam wydajnego serwera dedykowanego pod aplikacje w nodejs. Mam do wyboru dwie oferty z kategorii "Game", obydwie zawierają tzw. Ochronę Anty-DDoS Game. Czy te bardzo korzystne cenowo serwery nie będą miały problemów z wykorzystaniem ich dla serwera www? Czy jest możliwość dostosowania ochrony Anty DDoS na serwerach z kategorii Game?

 

Inne konfiguracje z normalnej półki nie zawierają potrzebnych mi parametrów w tej cenie dlatego wyróżniłem tylko te dwie oferty.

 

OVH:

i7-4790K 4/8t
32 GB RAM
2x240GB SSD
i7-4790K 4/8t
32 GB RAM
240 GB SSD

 

Druga sprawa, czy warto jest dołożyć te 60zł i mieć serwer z podobną konfiguracją ale w ovh niż w sys? Czytałem już na wht o różnicach w tych dwóch hostingach, jednak te tematy są dość stare, może coś się zmieniło, dlatego kieruję to pytanie do obecnych klientów tych hostingów.

Edytowano przez Magic Mike (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Antyddos dla game w ovh jest to dedykowane rozwiązanie antyddos pod gry. Możesz również kontaktować się z supportem w tej sprawie aby sprawdzili czy twoja gra jest "obsługiwana" a jeżeli nie to możesz poprosić o napisanie regułek do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz używać serwerów z gamy game?

Tak jak napisałem, inne konfiguracje nie zawierają potrzebnych mi parametrów w tej cenie. Potrzebuje min. 32 gb ramu i szybki procesor i te cechy są zawarte w ofercie game.

 

 

 

Antyddos dla game w ovh jest to dedykowane rozwiązanie antyddos pod gry. Możesz również kontaktować się z supportem w tej sprawie aby sprawdzili czy twoja gra jest "obsługiwana" a jeżeli nie to możesz poprosić o napisanie regułek do niej.

Potrzebuje tylko ochrony serwera www, nie będę stawiał żadnej gry na tym serwerze. Edytowano przez Magic Mike (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Pod www to radziłbym xeon'a albo opertona, a nie desktopowy procek, no ale kto co lubi.

Apropos OVH "Anti DDoS Game" - nie wiem jak to wygląda w SyS'ie ale w OVH to zwyczajny "Anti DDoS Pro" z dodatkową funkcją ochrony alikacyjnej na UDP (layer 7), a z tego co mi wiadomo to www korzysta z TCP a nie UDP, więc śmiało możesz zrobić setup za pomocą zwykłego "Anti DDoS Pro" który wycina cały ruch UDP (np. zezwalając tylko na output DNS Query) i cały ruch TCP za wyjątkiem np. portów 80 TCP i 443 TCP.


No ... tylko po co przepłacać za dodatkową ochronę L7 z której nie skorzystasz?....

Może dobierz sobie coś z https://www.online.net/ - IMHO nawet ładniejszy panel mają niż w OVH.


A czemu nie *obojętnie co, obojętnie gdzie* + CloudFlare, jak potrzebujesz ochrony tylko na www, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod www to radziłbym xeon'a albo opertona, a nie desktopowy procek, no ale kto co lubi.

 

Apropos OVH "Anti DDoS Game" - nie wiem jak to wygląda w SyS'ie ale w OVH to zwyczajny "Anti DDoS Pro" z dodatkową funkcją ochrony alikacyjnej na UDP (layer 7), a z tego co mi wiadomo to www korzysta z TCP a nie UDP, więc śmiało możesz zrobić setup za pomocą zwykłego "Anti DDoS Pro" który wycina cały ruch UDP (np. zezwalając tylko na output DNS Query) i cały ruch TCP za wyjątkiem np. portów 80 TCP i 443 TCP.

 

No ... tylko po co przepłacać za dodatkową ochronę L7 z której nie skorzystasz?....

 

Może dobierz sobie coś z https://www.online.net/ - IMHO nawet ładniejszy panel mają niż w OVH.

 

A czemu nie *obojętnie co, obojętnie gdzie* + CloudFlare, jak potrzebujesz ochrony tylko na www, hm?

Chce aby strona była gotowa przyjąć około 2 - 3 tys użytkowników online, wszystko na websockecie, wiec to pewnie trochę komplikuje sprawę, oferta online.net jest fajna, ale brakuje w jednej kategorii dysków SSD. Baza danych musi śmigać jak najlepiej się da więc na byle czym nie mogę tego stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ci użytkownicy będą robić? Czat czy coś więcej? 2-3 tys. użytkowników lepiej postaw na serwerowym procesorze, a nie i7 z PC. 32G RAMu to też raczej z bazą danych, bo jeśli sama aplikacja w node.js ma wziąć 32G pod te 2 tysiące użytkowników to masz albo zaawansowane algorytmy albo aplikację, która wymaga przepisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie pod gry a obliczenia to tylko XEON !

Nie ładuj się w i7 bo będziesz żałował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×