Skocz do zawartości
gorus1

Dedykowany IP dla wysyłki poczty

Polecane posty

Potrzebuję takiego ustawienia dla exim lub Direct Admin, które pozwoliłoby na wysyłanie poczty przez jedno z kont w DA lub domenę z dedykowanego IP. Pozostała poczta dla wszystkich kont i domen ma wychodzić z innego IP.

Ogólnie na VPS mam 3 IP i chciałbym:

1 IP dla całego WWW

2 IP dla poczty wychodzącej wszystkich domen (ew. kont w DA) poza jedną

3 IP dla poczty wychodzącej jednej z domen (ew. konta w DA). Dobrze by było, żeby to IP było także dla www tej domeny.

 

Ogólnie korzystałem z tego http://forum.directadmin.com/showthread.php?t=36468&page=3&p=231599#post231599 i tego http://www.directadmin.com/features.php?id=1692 rozwiązania, ale nie bardzo mi to wychodzi.

Ewentualnie komuś mógłbym za jakieś niewielkie pieniądze odzlecić ustawienie takiej konfiguracji.

Propozycję proszę pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA domyślnie (od pewnego czasu) wysyłka jest realizowana z adresu IP powiązanego z domeną, jednak nie testowałem czy to zadziała z funkcją mail. Ewentualnie można zrobić wysyłkę z losowego adresu IP, kwestia małego przerobienia configu exima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wysyłka z losowego IP nie wchodzi w grę ze względu na specyfikę domeny.

Co do powiązania to miałem przypisane dodatkowe IP do konta w DA ze wskazaną domeną i ustawione jako główne, ale niestety wysyłka poczty nie była dla tego konta i tym samym domeny realizowana przez to IP.

Chyba, że masz na myśli jakieś inne powiązanie nie z kontem a z samą domeną, to proszę o sugestię jak to się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy instalowałeś DA? Jak dodali możliwość konfiguracji IP przy wysyłce a wcześniej instalowałeś DA to musisz ręcznie aktualizować konfiguracje exima. Poszukaj na stronie DA tam przy tym feature było to opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, Zauważ bohoemoth, że tego linka sam podałem jednak jedna osoba pomogła mi na PW. Okazało się, że instrukcje są ok., ale u mnie wysyłkę z dedykowanego IP blokowała (i nadal blokuje, ale chwilowo do czasu znalezienia problemu ją wyłaczyłem) nakładka na firewall CSF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×