Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Wirtualizacja - początki

Polecane posty

Czo lepiej wybrać na start Proxmox czy Citrix?

 

Na pewno będzie potrzebny jako gość Windows, FreeBSD

 

Jako, że jestem zielony - doradzicie?

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proxmox sobie dobrze radzi z MS aczkolwiek wszystko zależy na jaka skale chcesz się decydować - przeznaczenie,rozwój. Teoretycznie nie powinno ciebie nic ograniczać. Jedno i drugie ma swoich zwolenników ale osobiście stosuje Proxmox zarówno prywatnie jak i w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proxmox sobie dobrze radzi z MS aczkolwiek wszystko zależy na jaka skale chcesz się decydować - przeznaczenie,rozwój. Teoretycznie nie powinno ciebie nic ograniczać. Jedno i drugie ma swoich zwolenników ale osobiście stosuje Proxmox zarówno prywatnie jak i w firmie.

Np. programy księgowe, oprogramowanie do monitoringu sygnałów alarmowych.

Coś w tym rodzaju.

 

Czy do takich zastosować wystarcza mi 3 kary sieciowe? Inaczej - jak to wygląda - 4 systemy - jeden robi za router od ISP - ile kart?

 

W tym momencie też jestem za Proxmoxem

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź sobie proxmoxa. Jest on na bazie debiana i praktycznie wszystko co na debiana (zdaje się wheezy) sobie spokojnie zainstalujesz.

 

Sama instalacja systemu jest prostsza niż zwykłego debiana. Panel jest dość intuicyjny i jest bardzo dużo poradników do niego.

Możesz mieć i jedną kartę sieciową. Chyba że źle rozumiem twój problem :)

 

Wpinasz serwer pod ISP, konfigurujesz sobie IP ewentualnie stawiasz jakiś routeros na KVM i tam konfigurujesz. Reszta już leci po serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje instalując trial 2k12 - ciekaw jestem jak to będzie chodzić.

Jak wydajność vm i matki.

 

Duża jest strata wydajności windows między vm, a natywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj by ustawic dysk na virtio i wgrac sterowniki, na IDE windows strasznie muli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mam 1 adres IP - jak pokierować porty na wirtualne maszyny aby się do nich dostać? Np. 3389 aby wejść na Windowsa

2. Tworze VM z Windowsem - odpalam, z poziomu PM mam możliwość odpalenia noVNC - a czy jest jakaś zdalna opcja? Tak aby np. dać komuś możliwość własnej instalacji? Montuje obraz, odpalam - chłop sam się bawi w instalację

3, Jak aktualizować Debiana? Z zakładki update czy normalnie po ssh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×