Skocz do zawartości
Suprise

Dedyk pod 3 serwisy + serwer csgo + ts3

Polecane posty

Witam,
czy taki dedyk da rade z 3 serwisami ( 1.ok. 150 unik dziennie, 2 ok 1000/1500 unik dziennie i 50 osob online +/-, 3. 100 unik dziennie) i jednym serwerem CS:GO 128 tickrate 12 slotow i 1 serwerem TS3 30 slotów + baza mysql itp.
No i jeszcze jakiś darmowy panel coś ala cPanel do zarządzania tymi serwisami.(Polecicie coś? Najlepiej by był darmowy, chcę jak najbardziej obciąć koszty).

Core2122.png3.1 GHz+ i5-3570s
16 GB
100 Mbps

jest to oferta KS-4B z kimsufi.pl
Ew. możecie coś podrzucić, jakąś inną oferte z kimsufi ktora też da z tym radę, ale tylko z kimsufi, ponieważ mój budżet jest bardzooo ograniczony.


Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CS GO, ts3 i www na jednym serwerze? To tylko życzyć powodzenia w stabilności działania :D Co do maszyny to wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer prywatny 12 slotów, bez zadnych dodatków, tylko config esl, dla drużyny. ts3 też 30 slotów dla tylko znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CS GO, ts3 i www na jednym serwerze? To tylko życzyć powodzenia w stabilności działania :D Co do maszyny to wytrzyma.

Zachowaj te swoje chore wpisy dla siebie, bo to zaczyna być żenua. Nie każdy serwer ts3 czy www musi byc ofiara ataku.

Tak serwer spokojnie wytrzyma i zostana jeszcze wolne zasoby. Ewentualnie rozdziel na 2 serwery tzn www innym oraz ts3 i cs na drugim.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja na jednym VPSie trzymam serwer WWW, ts3 i nawet bazy danych niektóre i jakoś nie ma problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jeden serwis będzie, że tak to nazwę "duży" mianowicie będzie to JACKPOT ( skinami z cs:go). Co do rozdzielenia, mam rozumieć by z tego dedyka, zrobić 2 serwerki VPS, tak?

@edit oczywiście co do serwisów www, podaję dane które aktualnie mam - w niedalekiej przyszłości odwiedziny, osoby online mogą się nawet potroić.

Edytowano przez Suprise (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj te swoje chore wpisy dla siebie, bo to zaczyna być żenua. Nie każdy serwer ts3 czy www musi byc ofiara ataku.

Tak serwer spokojnie wytrzyma i zostana jeszcze wolne zasoby. Ewentualnie rozdziel na 2 serwery tzn www innym oraz ts3 i cs na drugim.

 

Dobrze i profesjonalnie doradzasz. Powinni Ci płacić za to.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze i profesjonalnie doradzasz. Powinni Ci płacić za to.

 

ojej, medal chcesz za to ? Pytanie bylo takie czy serwer utrzyma to i to ... a nie czy mozna trzymac to wszystko w kupie ...

 

Ja na jednym VPSie trzymam serwer WWW, ts3 i nawet bazy danych niektóre i jakoś nie ma problemów :)

To nie dobrze bo @strefapc mówi że tak nie może być i radzi ci rozdzielic na kilka :D bo serwery teamspeak to wiesz dedosy i inne dzikie szmugle hehe

 

Tak, tylko jeden serwis będzie, że tak to nazwę "duży" mianowicie będzie to JACKPOT ( skinami z cs:go). Co do rozdzielenia, mam rozumieć by z tego dedyka, zrobić 2 serwerki VPS, tak?

@edit oczywiście co do serwisów www, podaję dane które aktualnie mam - w niedalekiej przyszłości odwiedziny, osoby online mogą się nawet potroić.

Dwa serwery dedykowane o mniejszej pojemności. Dobrze skonfigurowany serwer www, utrzyma spory ruch bez zadnych problemów.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze bo @strefapc mówi że tak nie może być i radzi ci rozdzielic na kilka :D bo serwery teamspeak to wiesz dedosy i inne dzikie szmugle hehe

 

Zawsze może TSa postawić na innym adresie IP co już da jakieś zabezpieczenie całości w razie ewentualnego ataku (nie wiem jak tutaj w przypadku Kimsufi, bo nie jestem teraz w temacie tej oferty).

 

Ogólnie powinno dać radę bez problemu na tym serwerze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ovh ma zabezpieczenia anty-ddos, ponoć bardzo dobre, ale czy kimsufi też są objęte tymi zabezpieczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Kimsufi również jest objęte ochroną Anty-DDoS (to standard od pewnego czasu dla wszystkich usług oferowanych przez OVH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może postawić sobie zawsze proxmoxa (dla ułatwienia) i skonfigurować w panelu NAT + postawić serwery i ma odseparowane serwery.

 

Co prawda ochrona żadna jak przy dodatkowym IP, ale czasem może to lepiej działać niż pchać fizycznie wszystko na jeden "system".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym przypadku postawił wszystko na jednym.

Jak już to Docker/LXC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×