Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
p.zalewsky

Jak To Zrobić?

Polecane posty

Witam.

 

Proszę spojrzeć na: http://whois.domaintools.com/webhostingtalk.com

Jest tam taka linijka "Reverse IP: 13 other sites hosted on this server"

 

I teraz moje pytanie: skąd jest pobierana ta liczba? Czy jest to liczba domen przypisanych do jednego IP, liczba domen na jednym serwerze dns czy może jeszcze coś innego?

 

Chciałbym aby przy sprawdzeniu mojej domeny nie pokazywało się że na tym samym hostingu sa inne domeny? jak to osiągnąć?

 

--

pozdrawiam

Patryk Zalewsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co zrobić abym mógł mieć serwer dns w swojej domenie?

tzn. np. dla domeny zwierzaki.com miałbym serwery dns ns1.zwierzaki.com i ns2.zwierzaki.com

 

czy muszę kupić dwa serwery dedykowane, żebym mógł tak zrobić, czy da sie to jakoś inaczej zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co zrobić abym mógł mieć serwer dns w swojej domenie?

tzn. np. dla domeny zwierzaki.com miałbym serwery dns ns1.zwierzaki.com i ns2.zwierzaki.com

 

czy muszę kupić dwa serwery dedykowane, żebym mógł tak zrobić, czy da sie to jakoś inaczej zrobić?

google.pl - howto bind/named :)

 

Da sie to zrobic na jedym serwerze, ale musisz miec 2 adresy ip. Aczkolwiek, lepiej jest postawic secondary dns na zewnetrznym serwerze.

 

Ogolnie google i wszystko jasne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie da się tak zrobić, ze będę korzystał z dns mojego providera, tylko przez swój adres, jakby alias?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swój adres masz na myśli adres IP? Jeśli tak, to oczywiście jest taka możliwość. Nalezy wtedy przekierować domena.pl IN A TwojeIpZeStrona i reszte aliasów. Na swoim servie musisz zrobić virtuala dla stronki. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój adres, miałem na mysli moją domenę

 

Przed chwilą od kolegi sie dowiedziałem, że w panelu resellera DirectAdmin jest taki link "Własne serwery DNS", mógłby mi ktos wyjaśnic na czym to polega? Czy takie coś jest tylko w DA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×