Skocz do zawartości
Etitek

Co to jest mysqlnd 5.0.11-dev

Polecane posty

Witam mam zapytanie co to jest ten mysqlnd firewall pokazuje mi to na czerwono w zabezpieczeniach strony. Czy to jest istotna rzecz w bezpieczeństwie serwera ?

 

Your MySQL version is out-of-date! Your version of MySQL:mysqlnd 5.0.11-dev - 20120503 - $Id: 2

5545435358454n54g354ng4n54g435 $ - Latest version of MySQL:5.5.29!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilę poszukiwania w internetach:

 

Pakiet: php5-mysqlnd (5.6.14+dfsg-0+deb8u1) [security] 
MySQL module for php5 (Native Driver)

This package provides modules for MySQL database connections directly from PHP scripts. It includes the generic "mysql" module which can be used to connect to all versions of MySQL, an improved "mysqli" module for MySQL version 4.1 or later, and the pdo_mysql module for use with the PHP Data Object extension. 

This package use the MySQL Native Driver. 

PHP (recursive acronym for PHP: Hypertext Preprocessor) is a widely-used open source general-purpose scripting language that is especially suited for web development and can be embedded into HTML. 
Gdzie Ci się to wyświetliło? Osobiście jeszcze nigdzie się z tym nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowanego na stronie DMC Firewall i on mi pokazuje to na czerwono. Mam vpsa i nie wiem na ile ta aktualizacja ma wpływ na bezpieczeństwo. Dostawca vpsa twierdzi że wszystko działa i jest zaktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie są trzy pakiety.

 

Jeśli chcesz szybkie TL;DR który jest najlepszy to:

 

php5-mysqlnd > php5-mysqli > php5-mysql

 

Ostatniego już się nie używa, i nigdy się nie powinno go instalować.

 

Różnica między mysqlnd a mysqli leży w implementacji. Zwykłe mysqli to po prostu biblioteka kliencka, która ma kilka zależności np. potrzebę zainstalowanych headerów. ND jest natywne, ma asynchroniczne nie-blokujące calle, jest o wiele szybsze niż mysqli, ma wsparcie dla pluginów i wiele więcej rzeczy, które w 99.9% cię nie interesują.

 

ND używa nieco innych oznaczeń wersji, a twój firewall zapewne tego nie rozumie. 5.0.11 to najnowsza wersja nd, jak chcesz rzeczywistą to sobie zrób dpkg -l php5-mysqlnd, powinna być taka sama jak ta używana w PHP.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×