Skocz do zawartości
TheRozo

Policja a dostęp do danych użytkowników

Polecane posty

Witam,

będąc właścicielem strony, która jako pozwala na rejestracje użytkowników czyli gromadzi tam ich IP, dane itp. To czy jeżeli policja lub jakieś inne organy państwowe będą chciały uzyskać dane jakiegoś użytkownika to potrzebują zezwolenia jakiegoś sądowego czy po prostu e-maila mogą napisać do mnie i ja muszę im takowe dane udostępnić? Orientuje się ktoś jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejsze jest zwolnienie z tajemnicy zawodowej wystawione przez prokuratora. Jednak często funkcjonariusze żądają wydania takich danych na podstawie upoważnienia od komendanta. Mam sprzeczne informacje na ten temat, ale na podstawie samego maila raczej bym danych osobowych nie wydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na samego maila (a nawet na telefon) danych osobowych bym nie udostępnił.

Jak chcą informacji, proszę bardzo, ale niech wyślą w tej sprawie oficjalne pismo. Tak będzie bezpieczniej i dla Ciebie i dla danych osobowych, które udostępniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja może się do Ciebie zwrócić o udostępnienie danych, nie wydaje mi się jednak byś miał obowiązek im je przekazywać.

Chyba tylko sąd może nadać nakaz wydania takich danych, o ile mogą przedstawiać jakiś dowód w sprawie.

 

Policja raczej skontaktowałaby się z Tobą osobiście lub telefonicznie, z prośbą o przybycie na komendę np w charakterze świadka, mail raczej nie jest urzędowym i może nie autoryzowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maile zdarzają się bardzo często albo skan pisma wysłany mailem. Moim zdaniem dokumentem uprawniającym do wydania danych jest zwolnienie z tajemnicy zawodowej wydane przez prokuratora lub sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ze teraz sie sporo zmienilo/zmieni w przepisach? Policja bedzie miala wieksze mozliwosci monitorowania Sieci i siegania po takie wlasnie dane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×