Skocz do zawartości
tbnet_pl

VPS managed który obsłuży 1k-2k połączeń/min (php curl_multi)

Polecane posty

Tak jak w tytule szukam sprawdzonego VPS managed, który obsłuży na początek 1000-2000 połączeń na minutę. VPS pod prosty bot w php, wykorzystanie procesora niewielki - max 10% rdzenia.

 

Testowałem na hostingu dedykowanym (start w Hekko) i na ich najmniejszym koncie EasyPack ale okazało się, że zwykłe konto przy 240 połączeniach jest 3-4 razy wydajniejsze od dedykowanego.

 

Lokalnie na xamppie 1000 urli było przetworzonych w ciągu 30-40 sekund i wykorzystywało około 2% i5. Na koncie dedykowanym 200-300 sekund.

 

Jakie rozwiązanie możecie zaproponować? Interesuje mnie stabilne i sprawdzone rozwiązanie, o które nie będę musiał się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te połączenia to do czy od vpsa ? prosty czy nie prosty bot zależy co robi bo 1000 url to może być mało i bardzo dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To połączenia wychodzące, same przetworzenie wyników i zapisanie do bazy to mniej niż sekunda. Dla 1000 urli skrypt wykorzystywał 10-20mb pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sama stabilność vpsa ma tu średnie znaczenie a jeżeli chodzi o połączenia wychodzące to jest wiele czynników np.

- serwer dns jeżeli zapytania idą na domeny

- konfiguracja timeout w przypadku błędu

- tuning tcp

- rozmiar pobieranych danych

- czy uruchomiony jest 1 wątek skryptu czy wiele równocześnie

- w jaki sposób jest realizowane "pobranie"

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- timeout 15-20 s

- zapytania nie idą na ip więc dnsy też mają wpływ

- rozmiar pobieranych danych najczęściej do 50kb lub bez body

- jeden wątek skryptu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jednym wątku szkoda się męczyć jeżeli zależy Tobie na ilości danych. Ja mam napisany skrypt w phpie co pobiera ~1mln/h lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas, polecam naszą serię Basic PRO Managed: http://pl.mzone.uk/pro-managed

 

W pakiecie otrzymujesz:

  • Monitoring systemu z 4 niezależnych aplikacji (1 bezpłatnie dla klienta)
  • Zewnętrzny oraz wewnętrzny backup danych
  • Support w systemie 24/7
  • Panel Directadmin PL
  • Profesjonalna pomoc techniczna
  • Indywidualne środowisko serwera przygotowane pod konkretne zamówienie serwera
  • Administracja systemu (bezpłatnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jednym wątku szkoda się męczyć jeżeli zależy Tobie na ilości danych. Ja mam napisany skrypt w phpie co pobiera ~1mln/h lekko.

 

W sumie racja, może rozbiję to na kilka wywołań i będzie łatwiej. Bo wtedy faktycznie można przerobić kilkaset tysięcy i więcej na godzinę.

 

Co ma byc zawarte w opcji managed?

 

Święty spokój.

 

 

Zapraszam do nas, polecam naszą serię Basic PRO Managed: http://pl.mzone.uk/pro-managed

 

W pakiecie otrzymujesz:

  • Monitoring systemu z 4 niezależnych aplikacji (1 bezpłatnie dla klienta)
  • Zewnętrzny oraz wewnętrzny backup danych
  • Support w systemie 24/7
  • Panel Directadmin PL
  • Profesjonalna pomoc techniczna
  • Indywidualne środowisko serwera przygotowane pod konkretne zamówienie serwera
  • Administracja systemu (bezpłatnie)

 

 

Serwer będzie w olsztyńskim sprint?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważ też coś innego niż PHP. Pomijam Go, bo to język kompilowany i trudniej się pisze, ale node.js może być ciekawy. Odpalasz sobie 100 workerów i masz tablicę z zadaniami do zrobienia.

 

To niby offtopic, ale może mieć wpływ na wybór serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważ też coś innego niż PHP. Pomijam Go, bo to język kompilowany i trudniej się pisze, ale node.js może być ciekawy. Odpalasz sobie 100 workerów i masz tablicę z zadaniami do zrobienia.

 

To niby offtopic, ale może mieć wpływ na wybór serwera.

 

Dzięki, przemyślę to.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie przerabiałem temat. Czy skrypt miał 20 czy 200 wątków, był napisany w perlu/pythonie/GO/php uzywal curl czy innych metod to zawsze DNS powodował że wyniki na VPSach w OVH/EC2/DigitalOcean były podobne. Nie za bardzo wiem jak zrobić by system odpytywał losowo z listy różne serwery DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem jak zrobić by system odpytywał losowo z listy różne serwery DNS.

A nie wystarczy, że się poda kilka w resolv.conf? W sumie nigdy nie rozkminiałem czy pozostałe serwery w resolv.conf to tylko "failover", czy on aktywnie rozkłada na nie zapytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×