Skocz do zawartości
Gość Filip Nowacki

PHP 7

Polecane posty

 

 

później RC (ostatnie to RC6 czy 7) i dopiero stable.

RC8 tak precyzując ;)

I tak na tę chwilę jest problem, chociażby z kompilacją, bo nie działa poprawnie pear.php.net.
Co za tym idzie trzeba troszkę Makefile poprawić aby nie wykładał się na błędzie, no i nie ma dostępu do pear i częściowo pecl (bo menedżer pecl jest składnikiem menedżera pear).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Sama kwestia wydajności jest mega sprawą.

 

Aktualnie już tak się nie patrzy na kwestie optymalizacji, bo pisanie kodu z super optymalizacją zabiera cenny czas programistom, a ten jest droższy niż dostawienie kolejnego serwera pod PHP ;)

 

Dodatkowo w PHP7 trzeba poczekać by było kompatybilne z wszystkimi popularnymi dodatkami.

Aktualnie wsparcie bezpieczeństwa ma jeszcze wersja 5.5 i 5.6 więc nie ma co liczyć na szybkie migracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 miesięcy korzystam na swoim serwerze dla 95% stron i nie zauważyłem żadnej niestabilności. Wszystko działają jak należy. Pozostałe 5% to strony na skryptach, które nie wspierają jeszcze PHP7 jak Joomla, PHPmyAdmin itp. Korzystam także na home.pl które także wdrożyło ta wersję, tutaj także nie mam problemów na skryptach oczywiście, które wspierają tą wersję PHP.

 

Tak na marginesie, to są jeszcze hostingi co udostępniają swoim klientom max PHP 5.4, czy nawet PHP5.2. Jak dla mnie wzrost wydajności pomiędzy takim PHP7, czy nawet PHP5.6 + OpCache, a PHP5.2 jest olbrzymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 miesięcy korzystam na swoim serwerze dla 95% stron i nie zauważyłem żadnej niestabilności. Wszystko działają jak należy. Pozostałe 5% to strony na skryptach, które nie wspierają jeszcze PHP7 jak Joomla, PHPmyAdmin itp. Korzystam także na home.pl które także wdrożyło ta wersję, tutaj także nie mam problemów na skryptach oczywiście, które wspierają tą wersję PHP.

 

Tak na marginesie, to są jeszcze hostingi co udostępniają swoim klientom max PHP 5.4, czy nawet PHP5.2. Jak dla mnie wzrost wydajności pomiędzy takim PHP7, czy nawet PHP5.6 + OpCache, a PHP5.2 jest olbrzymi.

 

Od kiedy PHPMA nie wspiera PHP7? Od kilku dni wszystkie swoje strony razem z backendowymi panelami trzymam wyłącznie na PHP7.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- php7 jest na tyle stabilne by go zaczac uzywac

- php7 zzera znacznie mniej pamieci i procesora (jezeli pokochales roznice miedzy php 5.3 i php 5.6)

- aktualnie php7 na wielu benchmarkach jest szybsze niz hh (polecam talka jednego z gosci tworzacych hhmv z php uk 2016)

 

php7 zmienia moje zycie na lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Ktoś testował nową Joomlę na php 7?

 

No właśnie nie... i mnie to martwi :D

Większość dodatków nie ma jeszcze oficjalnie "php7 ready", zarówno płatnych jak i darmowych. Nie pamiętam jak patrzyłem na roadmap czy była o tym informacja jakaś. Bardzo chętnie oczekiwałbym tej że informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.joomla.org/announcements/release-news/5640-timeline-update-for-3-5.html

 

Timeline update for 3.5

...

The following updated timeline :

  • January 27th 2016 - 3.5 Beta 2

  • February 16th, 2016 - 3.5 Beta 3

  • February, 2016 - 3.5 Release Candidate

  • March 9th, 2016 - 3.5 Stable Release

PHP 7 Support

wystarczy poszukac w googleu php7 joomla :) wiec tak czy siak najnowszy update wprowadzi php7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sama Joomla core w wersji wydanej 4 dni temu, czyli 3.5 wspiera php 7:

joomla35graphic.png

 

btw.: Po samej aktualizacji z 3.4.8 do 3.5 jest znacząca poprawa na php 5.5 czy 5.6 (nie pamiętam dokładnie).

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No mi wystarczą defaultowe a dopóki nie wprowadzą nie przerzucę się na 7 bo mi się obecnie nie opłaca bawić w to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Od kiedy PHPMA nie wspiera PHP7? Od kilku dni wszystkie swoje strony razem z backendowymi panelami trzymam wyłącznie na PHP7.

 

Najnowsza chyba już wspiera, ja jeszcze nie aktualizowałem i jak przełączę na PHP7 to wyświetlają się krzaki u mnie na PHPMA:) To akurat nie jest dla mnie jakąś pilna sprawa bo akurat w tym skrypcie niczego mi to nie zmienia i nie zależy mi w nim na wzroście wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×