Skocz do zawartości
Rolej

DKIM i SPF

Polecane posty

Cześć.

 

Ostatnimi czasy zagospodarowałem jeden ze swoich VPSów do poczty. Wszystko pięknie ładnie działa (w oparciu o iRedMaila), jednak po dodaniu do strefy DNS kluczy DKIM i SPF wyskakuje coś takiego w mail-testerze:

 

 

 

famRZs9.png

 

 

Klucz DKIM przekopiowałem z konsoli bezpośrednio do CloudFlare'a i wykrywa, że jest niepoprawny. SPF wykrywa, że jest jednak twierdzi, że jest nierozpropagowany a od aktualizacji DNSów minęło grubo 24h. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoim głównym problemem jest podejrzany rDNS i to powinieneś poprawić w pierwszej kolejności. A klucz pewnie gdzieś skopiowałeś albo skonfigurowałeś niepoprawnie. Trudno powiedzieć z tego posta.

 

Wyślij mi maila na test@hostingblog.ovh.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rDNS jest o tyle problemem bo jeden VPS służy mi do kilku domen.

 

Wysłałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z serwera pocztowego wychodzą wiadomości przez jedno IP i powinno się zgadzać host -> IP i IP -> host

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, ilu domenom służy. Nadaj serwerowi kanoniczną nazwę w jednej z nich, na przykład zenek.domena1.pl, następnie w każdej ustaw MX, żeby wskazywały zenek.domena1.pl. Wtedy możesz ustawić PTR na zenek.domena1.pl. (i używać certyfikatu dla zenek.domena1.pl, chociaż cert przy SMTP serwery przyjmują dowolny).

 

Co do DKIM

syntax error in public key record
coś źle przekleiłeś. Wygląda jakbyś skopiował znaki końca linii do rekordu txt z kluczem.

 

Rekord SPF ustawiłeś poprawnie, ale to powinien być rekord TXT teraz raczej, więc zmień go na TXT.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×