Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Desavil

jwplayer - darmowa wersja a użytek komercyjny

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie jwplayer, bo nie doszukałem się jednoznacznej odpowiedzi na ich stronie. Czy orientujecie się, czy wersję darmową (free) można używać do celów komercyjnych?

 

Widzę też informację, że wersję darmową można zainstalować tylko na jednej domenie. Czy jeżeli umieszczę taki odtwarzacz np. w ramce iframe, to w jakiś sposób naruszę licencję?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś faktycznie było napisane wprost

Under the terms of our Non-Commercial License, you can use, modify and redistribute the player for non-commercial purposes only. Commercial sites must purchase a license for the Pro, Premium or Ads editions.

Obecnie w przypadku bezpłatnej licencji, a wydaje mi się, że dobrze to zrozumiałem, zabrania się wyświetlania reklam i pobierania opłat za oglądanie.

 

Patrz pkt. "Advertisements" i "Adaptations and OEM" http://www.jwplayer.com/tos/

Edytowano przez limes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, oczywiście nie miałem na myśli zarabiania na umieszczanych reklamach itp. tylko przez pojęcie komercyjne rozumiałem, że firma jak świadczy streaming daje swojemu klientowi taki player do umieszczenia na stronie, np. jakiegoś eventu.

 

A jwplayer odpisało mi coś takiego:

Absolutely! If you are interested in serving ads, you may with to contact sales@jwplayer.com. But there are no restrictions on the type of content you can run.

 

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×