Skocz do zawartości
osFlake

problem po update php z 5.3.3 do 5.4

Polecane posty

Witajcie,

 

dzisiaj dokonałem aktualizacji na swoim serwerze PHP5 z wersji php5.3.3-squeeze do php5.4.

 

Niestety po restarcie apache2 dalej widnieje jako PHP Version 5.3.3-7+squeeze19, a nie jako php 5.4

 

Dodatkowo w wordpressie nie da się przesyłać plików za pomocą formularza MEDIA czy jakiegokolwiek innego + dodatkowo zapisywanie stron konczy sie wyswietleniem białęj strony.

 

 

Wykonałem:

- ponowną instalację php5.4

- ponowną instalację php5.3

- zmianialem chmody folderu wp-content/uploads na 777

 

i nic nie dalo sie z tym zrobic.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak to ustawić?

 

 


ok brakowało modułu mysql-php5 w nowej wersji

 

natomiast w dalszym ciagu jest problem z uploadowaniem plikow :)

 

Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

 

mam kilka stron pod roznymi adresami z wordpressami i ten sam problem widnieje

post-15072-0-76910500-1446992852_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz nadpisaną konfiguracje obsługi PHP i pewnie jeszcze mały bałagan w systemie, mam nadzieje że zrobiłeś sobie backup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PHP Jest już okay, brakło mysql-php5 i php juz dziala :)

 

ale dopiero 777 chmod na konkretny folder dalo rade.. tylko sęk w tym, że nie chce dawać 777 dla folderu, bo otwieram chinolom drogę do spamowania.

 

WHT Pro - pisałeś, żeby dać su dla flderu wp-content/upload w sensie chown'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wht pro to ranga a nie nick na forum :). Blfr miał na myśli, żebyś przełączył się na użytkownika, z którym działa proces php. Czyli najprawdopodobniej ownera Twoich plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tez bylo caly czas ;/

 

zauwazylem ze jesli dalem chown -R WWW-DATA:MOJAGRUPA htdocs/

to wordpress zaczal dzialac, powrocilem do usera:grupa poprzedniej i dzialalo, tylko problem jesgt taki, ze jesli sie ma 20 kont hostingowych??

 

na pozostalych stronach jest ten sam probelm co poprzednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer www potrzebuje prawa do czytania statycznych zasobów, które serwuje. Możesz to zrobić dodając go do grupy wszystkich użytkowników korzystających z www, ACL-ami, jakkolwiek. Natomiast php powinno się uruchamiać na prawach właściciela plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, tylko probelm jest taki, ze moj ISPCP OMEGA dodaje nowe konta jako np vu2029:vu2029 dla danego konta hostingowego i dopisywanie www-data do kazdej grupy troche jest mozolne..

 

chyba ze ma ktos jakis pomysl jak to globalnie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Już otrzymałeś podpowiedź jak to powinno być zrobione:

Natomiast php powinno się uruchamiać na prawach właściciela plików.

 

www-data dodawaj do grupy nowego konta podczas jego tworzenia i odpowiednie prawa dla grupy.

Masz zaktualizowany ten panel?

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

A ja mam pytanie - czemu 5.4 skoro wsparcie się już skończyło?
Nie lepiej samemu sklecić 5.5/5.6 niż jechać z paczek? Nie będzie wtedy problemu że czegoś brakuje (bo jak będzie brakowało to znaczy że źle sklecone :) ).

No i druga kwestia - nigdy, przenigdy nie dawać uprawenień 777 (czyt. każdy robi co chce i kiedy chce z danym plikiem/folderem) !
Nie wiem jak wygląda kwestia z tym panelem ale chyba już lepiej zawsze dodawać do grupy www-data albo skorzystać z setfacl.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jeśli ma więcej stron w php na tej maszynie to może nie być takie trywialne.

Dobrą alternatywą będzie kilka wersji php - pod te starsze strony "podpiąć" starsze php jeśliby nowe php jest wysypywało, pod nowe konta zapinać nowe php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko w ISPCP nie da się wybierać wersji różnych dla różnych kont :/


A ja mam pytanie - czemu 5.4 skoro wsparcie się już skończyło?
Nie lepiej samemu sklecić 5.5/5.6 niż jechać z paczek? Nie będzie wtedy problemu że czegoś brakuje (bo jak będzie brakowało to znaczy że źle sklecone :) ).

 

W takim razie moglbym prosić o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Przestań używać takiego panelu. Zainteresuj się albo litespeed'em albo innym panelem pod apache'a. Skonfiguruj sobie fastcgi pod to i skleć własne wersje php'a - najlepiej 5.4, 5.5 i 5.6, a w danych vhostach wybierasz tylko wersję php której chcesz użyć.

Oczywiście że mogę pomoć, mogę napisać skrypt pod Twój panel bądź go przerobić. Damn it! Mogę nawet napisać swój panel pod to!
Mogę sklecić każdą wersję php'a ze wszystkim czego dusza zapragnie!

 

Problem w tym że ... odpłatnie bo to wymaga czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

To zależy, bo opcji jest kilka.

 

Raczej nie chcemy pisać od podstaw panelu, bo to wydatek dużo większy. Mógłbym zerknąć na źródełka Twojego panelu i go zwyczajnie zforkować dla Twoich potrzeb, ale przy update'ach zawsze trzeba będzie przepisywać niewiadomo jak wielką część - jak mniejszą (np. do 10ciu plików) to można jeszcze pomyśleć o zwykłym skrypcie poinstalacyjnym, jak większą to już niestety pełny fork i repozytorium oraz późniejsze utrzymanie tego (chodź gra może być warta świeczki). Mimo wszystko naszybciej i najprościej jest zmienić konfigurację, zwyczajnie na lepszą. Oczywiście pierw muszę dokładnie poznać Twoje wymagania i dobrać najlepsze rozwiązanie.

Summa summarum. sądzę ze po konstultacji (najlepiej głosowej) postarałbym się dobrać optymalną opcję pod względem cenowym spełniającą owe wymagania.

Zapraszam serdecznie do kontaktu - wiadomość pw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się najwyżej darmowym panelem VestaCP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy przy instalacji VESTACP na juz zainstalowanym ISPCP nie bedzie powodowal konfliktu?

 

mogę zainstalować Vesta i potem przerzucic wszystko (podpiąć z obecnego ISPCP) i deaktywować?

Z pocztą nie będę miał problemu (z przeniesieniem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Alternatywny panel to jedno z rozwiązań które brałem pod uwagę - ale tutaj musiałbym zerknąć który wspiera fastcgi bądź wymagania stawiane przez użytkownika. VestaCP z tego co widzę bardziej stawia na nginx'a i exim'a jako alternatywę dla apache'a i postfix'a.

Ja mimo wszystko stawiałbym na sprawdzone rozwiązania takie jak np. Virtualmin albo ISPConfig. Ewentualnie (lecz to zależy od zastosowań i wymagań) poleciłbym open-litespeed'a pod masowy hosting wordpress'ów i ładną konfigurację całości :)

W każdym razie, instalacja Vesty na pewno będzie się gryźć z ISPCP. Trzeba będzie wyczyścić to co zbędne - patrząc uważnie w skrypt instalacyjny ISPCP - które katalogi usunąć, które paczki wywalić etc., a potem na świeżo zainstaować ową alternatywę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×