Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Nie chce zapychać wątku, przez ftp lub rsync. Najlepiej płatność z góry za rok (lub i więcej), jakby się uprzeć to wystarczy zwykłe konto shellowe z dużym dyskiem :-) Jak ktoś, coś, to PW.

Dzisiaj ich livesupport nie działa. Myślałem że ktoś może próbował, i dlatego pytam. Po świętach dopiero muszę mieć owy backup.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Vouchery dają nadal.

Panel jest nie do opanowania.

Można w nim gdzieś przeinstalować system?

Jak opłacić dalej serwer?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Vouchery dają nadal.

Panel jest nie do opanowania.

Można w nim gdzieś przeinstalować system?

Jak opłacić dalej serwer?

 

 

Można przeinstalować system, trzeba wyłączyć serwer i tam pojawia się opcja "ZAINICJUJ"

A opłacanie serwera jest w tym głównym panelu na https://www.arubacloud.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

OK 3 lokalizacje (EN6,FR4,DE5) i na chwilę obecną stwierdzam że reinstalacja i czas oczekiwania na gotowego VPS-a trwa niemiłosiernie długo. Pomimo że lokalizacje są różne klasa IP również mogła by być różna . Trochę słabo to wygląda. Na proces instalacyjny zarówno paneli jak i aplikacji narzekać nie mogę bo działa sprawnie tym bardziej że praktycznie użytkownik/klient nie ma styczności z samymi maszynami bo wszystko działa w oparciu o API w odniesieniu do mojej aplikacji. Ale zobaczymy w praniu przy kilku tysiącach co potrafią. Tyle z mojej strony.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jeszcze w grudniu instalacja zajmowała jakieś 3-4 minuty.

Klasa ta sama - fakt, wybierasz lokalizacje, dostajesz IP, a oni dopiero wleką je do ripe żeby rozgłosił jakim krajem ma się przedstawiać - zajmuje jakieś 2-3 tygodnie żeby poprawnie pokazywało. Speedtest po miesiącu miał czasami problemy.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Mi osobiście się nie spieszy. Fakt że ważna jest geolokalizacja ale ważniejsze jest jak to będzie działać w połączeniu z obecnym zestawem. Tu tylko dołożyliśmy trzy ale może jeszcze dołożymy kolejne dwa do całego zestawu. Tak czy inaczej zanim przeniesiemy pewien profil usług to minie pewnie z kilka miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie wiem jak działało UK wcześniej bo to moje to niby jest DC6. Z tego wszystkiego przepychając około 1GB danych na każdy najgorzej wypadła Francja DC4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Znalazłem opcję reinstalacji, także jest.

Powiem, że jak za 4zł to działa to bardzo dobrze, póki co zero problemów jakiś wydajnościowych.

Reinstalacja trwała ok. 10 minut.

 

Jak mam na koncie danej usługi t serwer odnawia się automatycznie co miesiąc pobierając sobie z tego konta?

Jakoś nie mogę zrozumieć tego jak i panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dzięki za info.

Dzisiaj konfiguruje pocztę, testuję wszystko wpada do spamu.

Bardzo fajny adres ip mi się trafił notowany na czarnych listach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dzięki za info.

Dzisiaj konfiguruje pocztę, testuję wszystko wpada do spamu.

Bardzo fajny adres ip mi się trafił notowany na czarnych listach :(

Za taki adres możesz podziękować "dzieciakom" jak również tym ,których wiedza spowodowała taką a nie inną historię samego adresu IP która również ma wpływ na całą klasę. Jak na razie te nasze adresy IP są ok bo bez problemu przeszły nasze wewnętrzne testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

No jasne, najpierw kawa, potem mieszkanie a na koniec praca ;)

Nie dzięki, wystarczy mi mój domek i praca jaką mam. Już mieszkam w uk.

Słabo Ci wyszła ta ironia nie wiedząc za bardzo do kogo piszesz. Miałem Cię za spoko gościa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ktoś tutaj pisał, że można poprosić support o przeniesienie VMa do innego DC - odpisali mi dzisiaj, że nie ma takiej możliwości.

Możemy jedynie zrobić sobie kopię, usunąć z aktualnego vm, w nowym utworzyć i zaimportować kopię. Nie wiem co z adresem IP, ile to trwa i czy w ogóle zadziała poprawnie.

 

Jak by komuś chciało się sprawdzić - niech da znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Adres dostajesz inny przynajmniej tak wyszło jak próbowałem. Niestety stwierdzam że adresy IP bez względu na cenę wybranej usługi siedzą na czarnych listach z których teoretycznie można je usunąć. Udało mi się dojść do takiego etapu że zostają niestety dwa miejsca z których walka wygląda jak z wiatrakami. Głównie chodzi o spamrats.com i sorbs.net z czego ten ostatni po wymianie kilku wiadomości pojawił się ponownie po dosłownie jednej godzinie.

Jednym słowem te usługi przez fakt problemów z IP to wielki kibel pełen gó...na ! Nie nadaje się do poważniejszych tematów ponieważ czysty adres IP to podstawa na obecną chwilę.

Sprawność samych usług to jak rosyjska ruletka aczkolwiek narzekać specjalnie nie mogłem i nadal nie mogę ponieważ rozwiązanie które używam działa w oparciu o api lub również po prostu na bazie vestacp czy plesk które to wymagań wielkich nie mają a jak takie są potrzebne to skala ich usług pozwala na osiągnięcie odpowiednich parametrów ale nie sa one stabilne by gwarantowały spokój na dłużej.

Porównując usługi digitalocean a arubacloud to niestety jest to wielka przepaść z korzyścią dla digitalocean. Sam fakt że mam tam kilka poważnych tematów działających praktycznie bez przerwy od samego początku gdzie adresy IP mam czyste jak "łza" pomimo ruchu jaki obsługuje. Jak wspomniałem już wyżej panel to porażka ale po kilku godzinach można się przyzwyczaić. Niestety czas oczekiwania na jakiekolwiek zmiany, instalacje, problemy z adresami IP sprawia że nic profesjonalnego tam postawić się nie da przynajmniej bez ryzyka że coś może przestać działać lub kondycja sieci i adresów IP nagle zatrzyma funkcjonowanie jakiegoś projektu. Obecnie pozostawione zostały 5 środowisk które do trzech miesięcy zostaną przeniesione z powodu obaw o których wspomniałem. Dla mnie temat arubacloud jest zamknięty, tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Obecnie blackilsty walą zwykle na zakres i aruba raczej nie będzie z tym walczyć przy cenie 4zł / vm.

 

Obecnie mam tam dwa VMy i będę rozwijał. Na jednej jest TS i zabbix. Działa to ok. Jeden pad na sieci był w ciągu 2 miesięcy. Drugi i może trzeci będzie do projektu. Jednak sam panel to istna mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

SiXwishlist, ten sam problem z ip, została mi jedna lista. Skontaktowałem się z suportem to pierwsza ich odpowiedź, ze mam dziurawy serwer i porozsyłało mi spam. Odpisałem, że niech zerkną na daty, że taki dostałem to przeprosili i napisali że nie pomogą.

Ale za 4zł w DC Niemcy jak najbardziej usługa na plus, padów nie ma póki co, a o panelu pisałem już wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×