Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
???

Pytanie o podzespoły komputerowe

Polecane posty

Witam Panowie, otóż mam bardzo duzy problem z wyborem podzespołów do komputera, potrzebuję: Processor, Płytę główną i RAM.

 

Mam 2 typy zestawów złożonych przez 2 kolegów(zastosowanie cs:go, gta5)

 

Pierwszy:

Intel Core i5-4690K - zakrecic do 4.0 Ghz http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/

ASRock Z97 Anniversary, Z97, DualDDR3-3100 http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-anniversary-z97-dualddr3-3100-sata3-hdmi-gblan-atx-651549/

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

Drugi:

Intel Core i5-6500 Skylake (od wczoraj w sprzedaży) http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6500-skylake-socket-1151-64bit-3-6ghz-65w-cache-6mb-box-bx80662i56500-757623/

Gigabyte GA-Z170-HD3P, Z170, DDR4, USB 3.1, ATX http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-hd3p-z170-ddr4-usb-3-1-atx-766005/

HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2666mhz-cl15-hx426c15fbk2-8-766880/

 

 

Obecnie posiadam:

chłodznie: grandis xe1236

zasilacz: SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W

grafika: asus hd 7770 (jak będą pieniążki to wymiana na lepszą)

dysk: wd blue 1TB

-------

dysk SSD - jak uzbieram $.

 

I kompletnie nie wiem w co postawić :( budżet 1500+-.

 

Są tutaj jacyś specjaliści którzy by mi pomogli w wyborze? i czy w ogóle są to dobre zestawy? Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-4690K - zakrecic do 4.0 Ghz

 

I za pól roku do sklepu bo procesor zacznie zdychać na nowych tytułach i nie będzie już można go zakręcić wyżej... ja nie wiem co za głupia mania zapanowała ostatnio, kupowania złomu i go kręcenia od razu po zakupie. Nie lepiej kupić coś lepszego i oszczędzić na rachunkach za prąd, bo chyba nikt nie sprawdza ile prądu rzre taki zestaw z podkręconym procesorem.

 

Skoro masz do wyboru najnowszy procesor to po cholere chcesz się pchać w przestarzały sprzęt.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie to rozkminiałem, tylko chciałem opinnie usłyszeć expertów, teraz patrzę testy to i5 6600k Skylake podkrecony bije nawet i7 ze starszej generacji, wiec może by dołożyć coś i poleciećwyżej niz 6500

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

grafika: asus hd 7770 (jak będą pieniążki to wymiana na lepszą)

 

Będziesz zmieniał to się odezwij, może odkupię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie to rozkminiałem, tylko chciałem opinnie usłyszeć expertów, teraz patrzę testy to i5 6600k Skylake podkrecony bije nawet i7 ze starszej generacji, wiec może by dołożyć coś i poleciećwyżej niz 6500

 

Nie patrz na testy bo te są na zamówienie robione. Zwróć uwagę do czego Ci proceor jest potrzebny, bo intel wydaje procesory do różnych zastosowań, taki marketingowy bałagan. Nie widzę sensu dokładania tym bardziej że dokładanie do i5 6600 niewiele da, dołożysz do i5 6600K to w tej samej cenie dostaniesz już i7 6700. Ale jak tak bardzo chcesz coś droższego to twoja sprawa :)

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345 zastosowanie: wyłącznie gry, aby sobie spokojnie radził z tymi nowszymi tytułami jak gta 5 i starsze cs:go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz ocpję nr. 2 bo to zestaw przyszłościowy i jak możesz dołożyć do zamień 6500 na 6600, stówka różnicy ale zawsze masz lepszy procek, poza tym w kwesti procka nie masz za bardzo pola by zaszaleć. GTA V działać będzie dobrze ale na full detalach nie pograsz, tym się nie przejmuj bo gra mimo że działa dobrze na słabszych kompach to jest źle zoptymalizowana. Jak masz możliwość aby więcej dołożyć to wtedy już bierz i7 zamiast i5 6600k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj więcej kasy - kupisz o wiele lepszy sprzęt, inwestycja w i5 jeżeli chodzi o gry to bardzo kiepski pomysł przy tych szopkach jakie robią producenci na rynku.

 

http://www.x-kom.pl/p/201148-procesory-core-i7-1150-intel-i7-4790k-4-00ghz-8mb-box.html

 

http://www.x-kom.pl/p/186080-plyty-glowne-socket-1150-gigabyte-ga-z97-hd3-z97-2xpci-e-ddr3.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I za pól roku do sklepu bo procesor zacznie zdychać na nowych tytułach i nie będzie już można go zakręcić wyżej... ja nie wiem co za głupia mania zapanowała ostatnio, kupowania złomu i go kręcenia od razu po zakupie. Nie lepiej kupić coś lepszego i oszczędzić na rachunkach za prąd, bo chyba nikt nie sprawdza ile prądu rzre taki zestaw z podkręconym procesorem.

 

Skoro masz do wyboru najnowszy procesor to po cholere chcesz się pchać w przestarzały sprzęt.

 

Kręcenie CPU nie ma żadnych negatywnych efektów (poza zwiększonym zużyciem prądu) tak długo, póki dbamy o adekwatne chłodzenie. Czym mniejsza temperatura, tym CPU dłużej sobie żyje. Jest to całkiem możliwe, że mój kręcony CPU ma niższe temperatury niż twój boxowy nie kręcony, dlatego wrzucanie wszystkich do jednego worka jest całkowicie pozbawione sensu.

 

Osobiście mam starego już i7 2600k, na którym od początku jadę 4.1 GHz (z 3.4) "domowo", a jak trzeba więcej np. na kompilację AOSPa to i do 4.5 GHz czasem podjeżdżam. CPU pomimo, że już wiekowy, działa tak samo dobrze jak pierwszego dnia i nie widzi mi się go na razie wymieniać bo intel zbyt dużych postępów od tamtego czasu nie zrobił.

 

Tak więc jeśli o mnie chodzi to polecam definitywnie procek intela z "K" w nazwie, bo dzięki odblokowanemu mnożnikowi jesteś w stanie prawie zerowym kosztem (samo chłodzenie) podbić jego domyślną wydajność i upewnić się, że się nie marnuje chodząc na 100% przy 30 stopniach. Intele są na tyle sprytne, że sobie dostosowują aktualne taktowanie do obciążenia, przez co CPU będzie działał na mniej więcej takich obrotach, jakie są potrzebne żeby zadowolić aplikację w 100%.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, rozjaśniło mi trochę sprawę:

 

1. Intel Core i7-6700 Skylake http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-6700-skylake-socket-1151-64bit-4ghz-65w-cache-8mb-box-bx80662i76700-757625/

2. Gigabyte GA-Z170-HD3P, Z170, DDR4

3. HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15

 

Opłaca się dołozyć 500zł do tego procka? bedę zadowolony? moze ktoś kto się zna zerknie uważnie na ta plytke i ramki czy warto.

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie CPU nie ma żadnych negatywnych efektów (poza zwiększonym zużyciem prądu) tak długo, póki dbamy o adekwatne chłodzenie. Czym mniejsza temperatura, tym CPU dłużej sobie żyje. Jest to całkiem możliwe, że mój kręcony CPU ma niższe temperatury niż twój boxowy nie kręcony, dlatego wrzucanie wszystkich do jednego worka jest całkowicie pozbawione sensu.

Pozytywnego tym bardziej nie ma, bo puste gigaherce na pewno nie zastąpią lepszej obsługi danej technologii. Pozatym co z tego że twój krecony procesor ma niższe temperatury? Dobre chłodzenie i każdy procesor w defie będzie miał niskie temeperatury. To że nowszy procesor grzeje się bardziej od starszego ma swoje odzwierciedlenie w tym, że więcej może lub że skopano odprowadzanie ciepła.

 

Wyższe rachunki prądu, kto by się przejmował, jak się mieszka z rodzicami to się niczym nie przejmuje, sytuacja diametralnie się zmienia kiedy zaczyna płacić samemu rachunki wtedy się wie ile to kosztuje.

 

Osobiście mam starego już i7 2600k, na którym od początku jadę 4.1 GHz (z 3.4) "domowo", a jak trzeba więcej np. na kompilację AOSPa to i do 4.5 GHz czasem podjeżdżam. CPU pomimo, że już wiekowy, działa tak samo dobrze jak pierwszego dnia i nie widzi mi się go na razie wymieniać bo intel zbyt dużych postępów od tamtego czasu nie zrobił.

 

Ale on składa nowy komputer tylko do gier, więc po co ma brać stare szroty? :blink:

 

Tak więc jeśli o mnie chodzi to polecam definitywnie procek intela z "K" w nazwie, bo dzięki odblokowanemu mnożnikowi jesteś w stanie prawie zerowym kosztem (samo chłodzenie) podbić jego domyślną wydajność i upewnić się, że się nie marnuje chodząc na 100% przy 30 stopniach.

A ja osobiście nie polecam do gier tego typu procesorów bo są one przeznaczony dla innej grupy. Odblokowany mnożnik świetnie nadaje się dla programistów czy też do renderingu ale w grach? :D

 

Intele są na tyle sprytne, że sobie dostosowują aktualne taktowanie do obciążenia, przez co CPU będzie działał na mniej więcej takich obrotach, jakie są potrzebne żeby zadowolić aplikację w 100%.

Dla żula pod sklepem każde wino to też to samo, byle by kopało. No i jak więcej kopie to lepiej. Procesory Intela owszem są "sprytne" i potrafią się przetaktować o ile chodzą w trybie auto. Jeśli właczysz OC i na sztywno ustawisz zegary, to nawet jak by tydzień komputer stał włączony i nikt by przy nim nic nie robił, to procesor sam się nie prztaktuje niżej. Zanim się zacznie pisać coś to trzeba chodź trochę mieć pojęcie. Nie bez powodu co jakiś czas wychodzi odświeżony lub nowy sprzęt, który względem starszego nie tylko jest nowszy, posiada inną nazwę/numerację ale również jest ulepszony i lepiej radzi sobie z obecnym trendem technologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak przemyślałem sprawę i doszedłem z kolegą do wniosku, że może by tak dać:

 

Intel Core i5-6600K Skylake http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600k-skylake-socket-1151-64bit-3-9ghz-95w-cache-6mb-box-bx80662i56600k-707264/

 

do tego płytka i ramki na DDR3 bo podobno roznica pomiedzy ddr4 a ddr3 jest znikoma, dopiero bedzie jak DDR4 beda mialy wyzsze traktowania a jak narazie ta płytka co patrzylem miala 3346mhz a ramki włozone 2666MHz

 

np.

 

Asus B150 PRO Gaming D3
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego płytka i ramki na DDR3 bo podobno roznica pomiedzy ddr4 a ddr3 jest znikoma, dopiero bedzie jak DDR4 beda mialy wyzsze traktowania a jak narazie ta płytka co patrzylem miala 3346mhz a ramki włozone 2666MHz

 

W pamięciach nie liczą się tylko MHz. Z pamięciami zawsze jest tak że na początku kiedy pojawiają się nowe pamięci, krążą plotki że stare lepsze, tak było kiedy pojawiły się ddr2, potem ddr3 a teraz ddr4. To jest piękna szptanka marketingowców, bo magazyny pełne i trzeba się pozbyć złomu.

 

Na początku złożyłeś sobie fajny zestaw za rozsądne pieniądze, mówie tu o 2 zestawie ale teraz podajesz podzespoły, które wciska się gimbazie aby tylko wyczyścić magazyny.

 

Pamiętaj że komputer nie kupujesz na dzisiaj czy na jutro tylko na kilka lat i to co jest dzisiaj na topie i bije nawet nowe podzespoły w testach za rok, dwa będzie przeżytkiem, który będzie zdychać przy nowszych tytułach. Budując komputer z nowszych podzespołów wydłużasz życie tego zestawu oraz otwierasz sobie możliwość rozbudowy w późniejszym czasie.

 

Kupując stare podzespoły za dwa lata będziesz znowu planował co kupić, bo niestety ale coraz częściej gry są coraz gorzej optymalizowane.

 

Poprosiłeś o pomoc więc Ci napisałem co warto wymienić i na co bez pakowania większej gotówki. Mogłem Ci zaproponować zestaw jaki sam posiadam ale wątpie byś był w stanie wydać tyle pieniędzy. Oczywiście co zrobisz to twoja sprawa bo to twoja gotówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345 dzięki za odpowiedź ;-)

 

chyba zostaję przy takim czymś:

 

Intel Core i5-6600K Skylake http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600k-skylake-socket-1151-64bit-3-9ghz-95w-cache-6mb-box-bx80662i56600k-707264/

Gigabyte GA-Z170-HD3P http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-hd3p-z170-ddr4-usb-3-1-atx-766005/

HyperX DDR4 Fury Black, 8GB, 2400MHz, CL15 http://www.morele.net/pamiec-hyperx-ddr4-fury-black-8gb-2400mhz-cl15-hx424c15fb-8-767215/

 

http://www.morele.net/inventory/info/d7KQJ7/

 

To chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie? raczej to już mój max w budżecie

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnego tym bardziej nie ma, bo puste gigaherce na pewno nie zastąpią lepszej obsługi danej technologii. Pozatym co z tego że twój krecony procesor ma niższe temperatury? Dobre chłodzenie i każdy procesor w defie będzie miał niskie temeperatury. To że nowszy procesor grzeje się bardziej od starszego ma swoje odzwierciedlenie w tym, że więcej może lub że skopano odprowadzanie ciepła.

 

Wyższe rachunki prądu, kto by się przejmował, jak się mieszka z rodzicami to się niczym nie przejmuje, sytuacja diametralnie się zmienia kiedy zaczyna płacić samemu rachunki wtedy się wie ile to kosztuje.

 

 

Ale on składa nowy komputer tylko do gier, więc po co ma brać stare szroty? :blink:

 

A ja osobiście nie polecam do gier tego typu procesorów bo są one przeznaczony dla innej grupy. Odblokowany mnożnik świetnie nadaje się dla programistów czy też do renderingu ale w grach? :D

 

Dla żula pod sklepem każde wino to też to samo, byle by kopało. No i jak więcej kopie to lepiej. Procesory Intela owszem są "sprytne" i potrafią się przetaktować o ile chodzą w trybie auto. Jeśli właczysz OC i na sztywno ustawisz zegary, to nawet jak by tydzień komputer stał włączony i nikt by przy nim nic nie robił, to procesor sam się nie prztaktuje niżej. Zanim się zacznie pisać coś to trzeba chodź trochę mieć pojęcie. Nie bez powodu co jakiś czas wychodzi odświeżony lub nowy sprzęt, który względem starszego nie tylko jest nowszy, posiada inną nazwę/numerację ale również jest ulepszony i lepiej radzi sobie z obecnym trendem technologicznym.

 

1. Oczywiście, że ma. Procesor jest w stanie pracować z większą wydajnością wtedy kiedy potrzeba i nie zajeżdżać rdzenia na 100%.

2. Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Mnożnik nie ustawia wartości na sztywno, tylko odblokowuje dodatkowe stepy. Mój CPU taktowany na 4.1 GHz pracuje np. teraz na 1.64 GHz, tak więc twój argument OC = zwiększenie prądu można o kant tyłka potłuc.

3. Czy ja gdzieś napisałem, że mu proponuję brać swój CPU? Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Zaślepienie brakami argumentów?

4. Dla obydwu grup. CPU nie jest już tak mocno wykorzystywany jak kiedyś, ale nadal wspomaga ogromnie dużo rzeczy i jest przyszłościowy. Chociażby do ewentualnego streamowania czy po prostu przyspieszając komputer.Przyspieszając obliczenia osiąga się większą płynność przez cały okres używania, a nie tylko wtedy gdy CPU nie daje rady i działa na 100%.

5. Kolejny bullshit, który nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. Ty żyjesz w jakimś innym świecie czy gadasz, żeby gadać, bo nigdy nie robiłeś OC CPU?

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DDR4 sa o tyle lepsze, ze sa dostepne moduly 16GB bez ECC, wiec mozna sobie bardziej rozbudowac pamiec w komputerach z procesorami konsumenckimi. Pozatym wedlug mnie lepiej inwestowac w nowa technologie, bo to napedza rozwoj. Kupowanie staroci zostawmy muzealnikom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DDR4 sa o tyle lepsze, ze sa dostepne moduly 16GB bez ECC, wiec mozna sobie bardziej rozbudowac pamiec w komputerach z procesorami konsumenckimi. Pozatym wedlug mnie lepiej inwestowac w nowa technologie, bo to napedza rozwoj. Kupowanie staroci zostawmy muzealnikom :)

 

DDR4 w tych czasach jest bardzo niestabilne. Po za tym po co komu tyle pamięci? Najlepsze gry mają w zalecanych ustawieniach 6GB albo max 8. Po co kupować coś czego nie wykorzystamy w najbliższe hmm... 20 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Poczekaj na nowe GTA za kilka lat. Wymagane będzie minimum 8 albo 12 GB a zalecane x2 tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DDR4 w tych czasach jest bardzo niestabilne. Po za tym po co komu tyle pamięci? Najlepsze gry mają w zalecanych ustawieniach 6GB albo max 8. Po co kupować coś czego nie wykorzystamy w najbliższe hmm... 20 lat?

 

Po czym wnosisz że są niestabilne? I od kiedy komputery kupuje się patrząc na to co uciągną na dzień dzisiejszy?

Najlepsze gry mają dzisiaj takie wymagania, za pół roku ktoś wyskoczy z tytułem który będzie wymagał 16 giga i co zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Po czym wnosisz że są niestabilne? I od kiedy komputery kupuje się patrząc na to co uciągną na dzień dzisiejszy?

Najlepsze gry mają dzisiaj takie wymagania, za pół roku ktoś wyskoczy z tytułem który będzie wymagał 16 giga i co zrobisz?

 

Weź na to CSGO :) Poszedł jeden update i połowa graczy ma spadek fpsów nawet o połowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×