Skocz do zawartości
Fuli5

[szukam] serwer dedykowany 2in1 Windows i Linux

Polecane posty

Szukam rozwiązania dla opcji w której na jednej maszynie miał bym projekty Windows z MS SQL Web i linux (wordpress etc...)

 

Myślałem o OVH i Hyper-V ale OVH nie oferuje licencji Windows na wirtualne maszyny :/

 

Może wziąć dedyk z Windows, i na tym Windowsie dopiero robić coś wirtualnego dla Linux-a ? Tylko jak wtedy z wydajnością?

 

Potrzebuję na początek 1 procesor 4r/8t , 16-32GB ram, 1-2 TB HDD

 

- Windows

- MS SQL WEB

- Linux pod wordpressy etc / MySQL

- Poczta

- niezawodność i dobry support a nie serwer na jednym kablu bez generatora prądu :)

 

W rozsądnych pieniądzach porównywanych do OVH/SYS (mam w sys właśnie Windows ale wszystko bym się bał ze względu na gorszy support)

 

Jestem tez w stanie zlecić konfigurację / przygotowanie maszyny.

 

 

Edytowano przez Fuli5 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie dowolny serwer ze sprzętowym wsparciem wirtualizacji, postaw tam Linuxa, a na nim będziesz mógł postawić Windowsa (KVM, Xen).

Nawet kilku adresów IP nie potrzebujesz, bo możesz sobie zrobić sieć lokalną i DNAT w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oki.. ale jak z Licencją na ten windows. Te oferowane przez ovh za 80-90zł / mc niby nie mogę... Nie ukrywam że tez myślałem o ewentualnym zakupie po prostu własnego win bo w sumie się po roku praktycznie zwraca.... Ale tak samo dochodzi licencja MS SQL :/ Express odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na v-net.pro w cenie serwera mozesz miec podzielony serwer na linuxa i windowsa, licencja windowsa w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenowo widzę gorzej wypada i nie widzę nigdzie info o licencji MS SQL - jeśli miał bym dopłacać jeszcze za to +/-100 zł to ovh jest jednak tańsze.

 

Ale jak pisałem, nie ma opcji, zrobienia serwera linux na dedyku z Win. server 2012 ? Wiem, ze na serwerze windows można uruchomić wordpressa itp na php, apache... Próbowałem nawet i niby działało ale jednak niektóre wtyczki się sypały :) Nie jestem specjalistą w tym temacie, więc i zapewne może nie skonfigurowałem i zainstalowałem wszystkiego co trzeba??

 

 

Edytowano przez Fuli5 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jak pisałem, nie ma opcji, zrobienia serwera linux na dedyku z Win. server 2012 ?

Jest. Odpalając na Win Server rolę Hyper-V i instalując wirtualną maszynę z Linuksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oki.. ale jak z Licencją na ten windows. Te oferowane przez ovh za 80-90zł / mc niby nie mogę... Nie ukrywam że tez myślałem o ewentualnym zakupie po prostu własnego win bo w sumie się po roku praktycznie zwraca.... Ale tak samo dochodzi licencja MS SQL :/ Express odpada.

 

maszyna z fr online

https://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france

masz tam kvm to sobie własne iso windowsa zainstalujesz i 270 dni masz triala albo sobie kup własny windows

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

maszyna z fr online

https://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france

masz tam kvm to sobie własne iso windowsa zainstalujesz i 270 dni masz triala albo sobie kup własny windows

W oneprovider jest fajnie, do póki coś nie padnie. Mój dedyk był tam 8 dni offline. Jeżeli kogoś stać lepiej brać bezpośrednio z online.net - nowszy sprzęt. W oneprovider mają same przechodzone egzemplarze więc o awarie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oneprovider jest fajnie, do póki coś nie padnie. Mój dedyk był tam 8 dni offline. Jeżeli kogoś stać lepiej brać bezpośrednio z online.net - nowszy sprzęt. W oneprovider mają same przechodzone egzemplarze więc o awarie łatwiej.

 

Cenowo wygląda ciekawie... Jak tutaj support.... Czas reakcji na awarię, bo wiadomo że każda maszyna kiedyś paść musi :)

 

Edit.

 

Cennik licencji Windows znalazłem ale nie widzę niestety MS SQL WEB :/

 

w v-net.pro jest oki poza brakiem licencji na MSSQL :/

 

Edit.

 

online.net tez nie oferuje licencji MS SQL :P

 

 

Edytowano przez Fuli5 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oneprovider jest fajnie, do póki coś nie padnie. Mój dedyk był tam 8 dni offline. Jeżeli kogoś stać lepiej brać bezpośrednio z online.net - nowszy sprzęt. W oneprovider mają same przechodzone egzemplarze więc o awarie łatwiej.

 

ja mam odmienne zdanie z online walka z 1 maszyna trwała tylko 30 dni :) oczywiście support basic

w oneprovider po kilka dni wiec dla mnie rachunek prosty, oni sa mi tylko potrzebni do wymiany dysku ewentualnie innego hardware na nic innego nie liczę w serwerowni przy tych cenach i podstawowym supporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×