Skocz do zawartości
Ari93

Założenie małego sklepu internetowego; jak i gdzie?

Polecane posty

Gość Pokuć

Nie wiem jak jest u Mintsów ale serwer VPS z firmy-matki czyli Biznes-Host.pl (ten za 79 PLN) powinien być w sam raz na początek. Trzymam tam kilka stron które MUSZĄ być online cały czas gdyż w przeciwnym wypadku grozi mi urwanie tego i owego. Jestem jeszcze w całości a to oznacza że serwer działa prawidłowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting na mydevil wykupiony, domena na ovh również i tu zaczynają się schody... jak ogarnąć te DNSy tak, żeby zmusić mydevila do korzystania z domeny na ovh? Czyli adres strony, meile itp itd? W pracy przez jakieś 2h próbowałem to jakoś ugryźć ale efektów brak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mydevil ma swoje adresy DNS? Logujesz się do OVH i podpinasz domenę pod adresy DNS Mydevil. Po 24 godzinach wszystko powinno wskazywać na usługę Mydevil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ovh wchodzę w moją domenę, w zarządzanie DNS i tam dodaje dwa dnsy devila czyli dns2.mydevil.net i to wszystko? I rozumiem że na devilu założyć domenę o takiej samej nazwie jaką wykupiłem w ohv? Na razie od wczoraj czekam na podpięcie tych dnsów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mam tak zrobione ale dalej nie działa... jak wpiszę tą stronkę która z automatu się na devilu zrobila czyli login.usermd.pl to otwiera się stronka z logiem devila "Strona dodana prawidłowo", jak ten plik index.html skopiowałem do folderu z moją domeną to po wpisaniu jej w przeglądarkę dalej wyświetla sie strona ovh "Gratulacje! Twoja domena ... została zarejestrowana w OVH."

 

Na ovh zakładke dalej są przekierowania i tam np mail.domena.pl przekierowuje na ssl0.ovh.net - może tu wszystko pozamieniać na dane devilowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×