Skocz do zawartości
Rolej

nginx + mail server

Polecane posty

Cześć. Zacznijmy od tego, że mam dwa serwery - jeden na którym mam WWW, SQLa itp. a na drugim mam samą pocztę. Wszystko pięknie zostało skonfigurowane, nigdzie nie wywaliło mi błędu z configami, jestem niemalże w siódmym niebie jednakże... przy konfiguracji RoundCube już zaczynają się schody.

  • Łącze się z serwerem mailowym poprzez mail.domain.tld;
  • W logach widać zainicjonowane połączenie jednak nie może się ono wykonać. Po dwóch minutach oczekiwania wywala mi błąd w przeglądarce (błąd 504 od CloudFlare, z której korzystam);
  • nginx kończy połączenie z serwerem po ~3 minutach z takim wyrzutem:
Sep 18 18:08:38 vps175973 postfix/smtps/smtpd[6014]: connect from ns377671.ip-37-59-62.eu[37.59.62.82]
Sep 18 18:13:38 vpsxxxxxx postfix/smtps/smtpd[6014]: SSL_accept error from ns377671nsxxx.xxx.eu[xxx.xxx.xxx.xxx]: ​Connection timed out
Sep 18 18:13:38 vpsxxxxxx postfix/smtps/smtpd[6014]: lost connection after CONNECT from nsxxx.xxx.eu[xxx.xxx.xxx.xxx]​
Sep 18 18:13:38 vpsxxxxxx postfix/smtps/smtpd[6014]: disconnect from nsxxx.xxx.eu[xxx.xxx.xxx.xxx]​

Próbowałem zwiększyć max_execution_time w php.ini - bezskutecznie. Moje pytanie - o co mu tym razem chodzi?

 

Bonus w postaci Dovecota - próbuje się połączyć z kontem (Funkcja Check Login w Roundcube). W mail.log wylatuje to:

Sep 18 18:05:56 vpsxxxxxx dovecot: imap-login: Disconnected (no auth attempts in 60 secs): user=<>, rip=xxx.xxx.xxx.xxx, lip=xxx.xxx.xxx.xxx, TLS handshaking: Disconnected, session=<G3D3tAcgdgAlOz5S>
Sep 18 18:06:16 vpsxxxxxx dovecot: imap-login: Disconnected (no auth attempts in 19 secs): user=<>, rip=xxx.xxx.xxx.xxx, lip=xxx.xxx.xxx.xxx, TLS handshaking: Disconnected, session=<fD8ttgcgdwAlOz5S>​

Port SMTP: 465

Port Dovecot: 993

Konta wszystkie są ulokowane w MySQL - postmap zadziałał poprawnie.

 

Edytowano przez Rolej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co nginx tylko Roundcube na nginxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmień adres serwera smtp i imap na adres ip tego serwera pocztowego z pominięciem cloudflare i wtedy zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmień adres serwera smtp i imap na adres ip tego serwera pocztowego z pominięciem cloudflare i wtedy zobacz.

 

Dzięki, że piszesz, myślę, że autor przez całe te 3 miesiące dzień w dzień oczekiwał takiej odpowiedzi jak twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cien

no fakt wykopałem temat, ale lepiej tak niż polecić zmiane webmaila eh. Jak nie masz nic do napisania w tym temacie to po co sie udzielasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×