Skocz do zawartości
robson345

Jak sprawdzić właściciela domeny .pl

Polecane posty

Czy jest możliwość sprawdzenia kto jest włąścicielem domeny z końcówką .pl. We whois podany jest tylko rejestrator a ja chcę dotrzeć do właściciela. Sprawa się rozbija o scam i wyłudzanie pieniędzy. Da się to jakoś sprawdzić bez drogi prawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właścicielem jest osoba prywatna, to nie powinno być takiej możliwości. Zresztą, jeśli ktoś wyłudza pieniądze, to powinieneś to zgłosić na policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest bardziej złożony ale nie będę tutaj pisał szczegółów, bo wszystko jest świeże i gorące i nie tyczy się mnie osobiście. Policja spisała dane i zeznania i na tym się skończyło. Zobaczymy co zwojuje prawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic...

 

Jeżeli kwota była poniżej 400 zł to otzyma mandat 100zł oraz bedzie musiał oddać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic...

 

Jeżeli kwota była poniżej 400 zł to otzyma mandat 100zł oraz bedzie musiał oddać pieniądze.

 

W sprawach o oszustwo ta kwota nie ma znaczenia.

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo to nie to samo co kradzież:

 

 

Oszustwo, wyłudzenieprzestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

 

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-karne/definicja-przestepstwa-oszustwa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×