Skocz do zawartości
cini

Wybór VPS

Polecane posty

Hejka, chciałbym się zorentować jakie parametry servera VPS będą minimalne/prawdiłowe. Strona ma mało treści, grafiki, nastawiona na rejestracje użytkowników i aplikacje, które wykorzystują transfer niezwiązany z serwerem poniżej.

Rozważam następujący sprzęt:

RAM: 512MB, HDD: 15 GB, CPU: 1 (1GHz), nielimitowany transfer lub

RAM: 1GB, HDD: 60 GB, CPU: 2 (2,6GHz), transfer 3TB/miesąc

 

Na stronie spodziewam się ruchu na poziomie 20-50 tys unikalnych użytkowników dziennie oraz czasami nawet 10 tys. online. (zazwyczaj w pewnych godzinach będzie tłum ludzi).

Myślicie, że pakiet pierwszy utrzyma strone w nieprzerwanej gotowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego konkretnie chcesz używać swojej strony? W jakiej firmie patrzyłeś na w/w VPSy? Jakim budżetem dysponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona będzie prezentować stream z twitcha, hangouts lub co lepszego się tam znajdzie, budżet to ok. 100-120 zł,. Jednak skupiłym się tutaj na temacie stricte związanym z zależnością ilości ludzi online a parametrami serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź sobie mniejszy VPS, ale z możliwością upgrade-u z dobrym rozliczeniem. Skontaktuj się z firmami jak oni rozliczają upgrade serwerów VPS. Dojdzie jeszcze kwestia odpowiedniej konfiguracji serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam rozumieć poprzez konfiguracje? Biore VPS w komplecie z cPanel/Direct admin, czy dodatkowe zabiegi będą wymagane?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i grubo :D ale jak inaczej to rozwiązac. Wcześniej korzystałem ze zwykłych hostingów gdzie był cPanel standardem, zatem i tym razem na chłopski rozum stwierdziłem, że będzie potrzebny pomimo jego zawrotnej ceny jak za 2 VPS

Muszę jeszcze przypomnieć o dość rozbudnowanej rejestracji i bazie użytkowników, bez wspomagaczy tego nie ogarne.

Edytowano przez cini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10tyś online na 512M pamięci? Jakikolwiek system zabierze około 10% z RAM , kolejne 10% w porywach do 20% będzie zabierał wspomniany panel. Zostaje od 80% do 70% w porywach które zostaną wchłonięte przez bazę danych i obsługę www. Następstwem takich parametrów biorąc pod uwagę również CPU całość odbije się czkawką na na końcu brzydko pisząc postawi "kupę" i zemdleje. Szczerze to powodzenia..... :) Przynajmniej 2GB i solidne CPU z naciskiem na solidne! (realnie przydzielone parametry) Poszedł bym do: https://tiktalik.com/pl/pricing/standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie statyczna strona z odtwarzaczem strumienia, to pierwsza opcja powinna sobie poradzić.

 

Raczej nie, skoro wspominał o rejestracji, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10tyś online na 512M pamięci? Jakikolwiek system zabierze około 10% z RAM , kolejne 10% w porywach do 20% będzie zabierał wspomniany panel. Zostaje od 80% do 70% w porywach które zostaną wchłonięte przez bazę danych i obsługę www. Następstwem takich parametrów biorąc pod uwagę również CPU całość odbije się czkawką na na końcu brzydko pisząc postawi "kupę" i zemdleje. Szczerze to powodzenia..... :) Przynajmniej 2GB i solidne CPU z naciskiem na solidne! (realnie przydzielone parametry) Poszedł bym do: https://tiktalik.com/pl/pricing/standard

 

Statyka nginxowi nie straszna, nawet przy 10 tyś. A wnioskując po treści OP to php dużo zużywać nie będzie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona ma mało treści, grafiki, nastawiona na rejestracje użytkowników i aplikacje, które wykorzystują transfer niezwiązany z serwerem poniżej.

 

 

 

Statyka nginxowi nie straszna, nawet przy 10 tyś. A wnioskując po treści OP to php dużo zużywać nie będzie.

 

512 pamięć + panel + 10000 :) , dobrze że to wakacyjny zryw....

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

512 pamięć + panel + 10000 :) , dobrze że to wakacyjny zryw....

 

Nadal nie rozumiem gdzie ty tu widzisz nie wiadomo jakie zużycie pamięci.

 

Samo postawienie tego wszystkiego (nginx, php-fpm, mariadb) + system nie zużyje więcej jak 120 MB, reszta zostaje na usage. Debian mieści się w 30-60 MB, nginx nie zużywa prawie w ogóle, reszta zostaje na php-fpm i MySQL. Baza ponoć nie ma być duża, a php ma mieć mało roboty, więc nie wiem gdzie ty tu liczysz ponad 300 MB, nie wiem teraz czy to ja optymalizuję moją piaskownicę z tysiącami requestów tak dobrze, czy ty tak źle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nadal nie rozumiem gdzie ty tu widzisz nie wiadomo jakie zużycie pamięci.

Problem jest taki że on chce oprzeć to o panel typu DA lub cPanel sam to zainstalować i zarządzać. Ciekawe czy sobie poradzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież cPanel to wygodniejsza i prostsza opcja niż instalacja LAMP. Nie rozumiem czemu miałbym sobie nie poradzić, tym bardziej mając styczność z tym w przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy prostsza, u nas możesz zakupić licencję Directadmin do serwera, licencja cPanel jest dość droga. Jeśli nie musi być cPanel koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×