Skocz do zawartości
djdafy

VPN na VPS

Polecane posty

Witam.

Po reinstalacji systemu i zainstalowaniu PPTPD nie mogę korzystać z internetu po podłączeniu się do mojego VPN.

 

Konfiguracja, jaką wpisałem w plikach to:

 

localip 10.0.0.1

remoteip 10.0.0.2-10

 

DNS'y oczywiście Googlowskie. Nie pomaga zmiana localip/remoteip. Połączenie z VPN nawiązuje bezproblemowo, nie działa jednak żadna strona ani usługa typu GG, Skype itd.

 

Próbowałem w ustawieniach zaawansowanych odznaczyć używanie bramy - brak rezultatu, ciągły brak internetu.

 

Co może być problemem? Kompletnie brakuje mi już pomysłów. Wcześniej VPN na tym VPS działał bezproblemowo.

 

Dodam, że nie korzystam z firewalla.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. W jaki sposób to mogę zrobić?

 

Nie wiedziałem, że trzeba cokolwiek więcej edytować. Przed reinstalacją systemu wszystko działało bezproblemowo, bez (nie)zbędnych konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale dalej nie rozwiązałem swojego problemu.

 

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się jakoś mega na pptp, ale obstawiam, ze w większości powinno to wyglądać nawet jak openvpn...

 

1. jest przy tej technologii jakaś wirtualna karta sieciowa w systemie na vps? widać że ma ten IP i jest UP?

 

2. czy ze zdalnej maszyny możesz pingać ten adres?

 

3. Nie masz żadnego konfliktu IP? np. masz sieć domową skonfigurowaną w 10.0.0.0/8 i może dlatego nie działa?

 

4. Logi logi i jeszcze raz logi.... może coś w /var/log/... np. pptpd, syslog, messages itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W jaki sposób to sprawdzić?

2. Nie mogę.

3. Nie. Moja sieć domowa to 192.168.0.1 itd a VPN to 10.0.0.1/8

4. Brak jakichkolwiek logów pptp w folderze /var/log. Znalazłem tylko wzmiankę o ppp w pliku syslog, ale nic nie wskazuje na to, aby występowały jakieś błędy.

 

Jest to tym bardziej dziwne, że kilka tygodni wstecz wszystko działało na tej konfiguracji bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W jaki sposób to sprawdzić?

"ip a"? :) powinno pokazać interfejsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ip a"? :) powinno pokazać interfejsy.

 

1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN

link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00

inet 127.0.0.1/8 scope host lo

inet6 ::1/128 scope host

valid_lft forever preferred_lft forever

2: venet0: <BROADCAST,POINTOPOINT,NOARP,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc noqueue state UNKNOWN

link/void

inet 127.0.0.2/32 scope host venet0

inet 185.49.12.150/32 brd 185.49.12.150 scope global venet0:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie znam się na pptp, ale mi się wydaje, że powinno być widać jeszcze jakiś dodatkowy interfejs wirtualny od pptp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz OpenVZ, w związku z tym pytanie czy masz włączoną obsługę PPP?
U części usługodawców (np. u nas) na openVZ klienci mogą włączyć sobie dostęp do urządzenia tun/tap lub ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o uruchomienie modułu tun/tap oraz ppp na BOK w Mintshost i ów moduły zostały uruchomione.

 

Tak jak pisałem już wcześniej - wszystko działało przed reinstalacją systemu. Nie wiem dlaczego coś się zepsuło, tym bardziej, że był to ten sam system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Dalej nie udalo mi sie uruchomic ow VPN.

 

Z tego co zauwazylem, po polaczeniu Z VPN moge bezproblemowo pingowac adres serwera, tj. 10.0.0.1 jednak w dalszym ciagu wystepuje brak dostepu do internetu.

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę to uczynić? Nie jestem 'aż tak' zaawansowanym uzytkownikiem linuxa, tym bardziej dziwię się, że przed reinstalacją systemu wszystko działało poprawnie na suchej konfiguracji PPTD. Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o prostotę konfiguracji oraz użytkowanie tego do ominięcia blokady geolokalizacyjnej.

 

Jakieś dalsze sugestie dlaczego to wszystko w chwili obecnej nie chce mi działać? Próbowałem zainstalować OpenVPN - klient kompletnie nie łączy się z serwerem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, ciekaw jestem co tak na prawdę się dzieje.

 

Złożyło się tak, ze musiałem wykupić kolejną maszynę. W związku z moimi problemami z VPN zainstalowałem na czystym systemie PPTPD. Wszystko pięknie działało.

 

Po kilku połączeniach do mojego VPN wszystko przestało działac. Znowu wyświetla mi się żółty wykrzyknik na połaczeniu kiedy jestem połączony do VPN i jest napisane, że połączenie jest ograniczone. Nie pomogła reinstalacja systemu na maszynie i postawienie wszystkiego od nowa, dalej to samo. To już nawet nie jest śmieszne.

 

Dlaczego nagle wszystko przestało działać na tej samej konfiguracji i bez dotykania niczego? Tak jak wspominałem wyżej, postawienie systemu od nowa i zainstalowanie pptpd z tą sama konfiguracją nie przyniosło żadnego skutku.

 

Kompletnie nie wiem co powinienem zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×