Skocz do zawartości
GetG

Jak podzielić VPS i jaki panel

Polecane posty

Witam mam pytanie jak podzielić vps 6 gb ram na np. 6 kont 128 mb ram (aby mieli własny folder) ? i jaki panel zainstalować aby osoba której podzieliłem mojego vpsa na konto które ma np. 512 mb mogła go uruchamiać,off itd. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz wirtualną maszynę i ją chcesz podzielić na kolejne wirtualne maszyny?
Jeśli to pełna wirtualizacja (KVM, VMWare), to możesz spróbować zainstalować Proxmoxa i korzystać z OpenVZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Proxmox na KVM/Xen/Vmware? :D Toż to będzie dopiero masakra wydajnościowa ;-)

"Podzielić" możesz sobie np. docker'em albo pobawić się w chrootowanie ("własny folder") i cgroups.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż to będzie dopiero masakra wydajnościowa ;-)

 

Wyjaśnisz?

To może głupie rozwiązanie, ale w inny sposób nie da użytkownikom "możliwości wyłączenia maszyny". OpenVZ chyba nie robi dużego narzutu na CPU i RAM, więc co wpłynie na niską wydajność?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jest jeszcze LXC jakby openvz się wydawał złym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

 

Wyjaśnisz?

To może głupie rozwiązanie, ale w inny sposób nie da użytkownikom "możliwości wyłączenia maszyny". OpenVZ chyba nie robi dużego narzutu na CPU i RAM, więc co wpłynie na niską wydajność?

 

 

Moim zdaniem w przypadku podziału VPS'a to trzeba iść w lxc/docker etc. a nie stawiać na tym openvz'tke. Mimo wszystko wydajność takiego rozwiązania w przypadku gdy guest będzie znacząco wykorzystywać nawet przydzielone zasoby będzie naprawdę mierna. Oczywiście nigdy nie stawiałem czegoś takiego bo IMHO to szalony pomysł, no chyba że ma się jakąś mocną KVM'kę na jakimś dedyku który nie jest mocno przesadzony. W tym przypadku chyba jest inaczej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem Proxmoxa z OpenVZ z uwagi na to, że GetG oczekiwał panelu do wyklikania operacji na kontenerach. Równie dobrze mogłoby być LXC, tylko czy są już do tego panele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×